سایت مرجع کنکور | وبسایت رسمی موسسه آموزشی کنکور آسان است | مقالات کنکور | منابع کنکور

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

اولین مبتکر ساخت لوح فشرده آموزش کنکور و شیوه نوین تست زنی در کشور از سال 1373

مشاوره رایگان و تخصصی با استاد حسین احمدی

barname.jpg

بــــــــرجــــــــــــام نوروزی گیلنا

برنامه جامع اقدام مشترك نوروز ٩٧ ويژه دانش آموزان كنكورى

بــ: برنامه های شما در دوره طلایی نوروز 97

اگر تا به امروز شروع به درس خواندن نکردید، ما به شما کمک می‌کنیم موتور درس خواندن خود را روشن کنید و اگر این موتور از قبل روشن بوده است ما با یک توربو این موتور را تقویت میکنیم.

رشته هنر

رشته انسانی

رشته تجربی

رشته ریاضی

قانون پارکینسون:

چرا وقتی انجام پروژه ای را یکساله تعریف می‌کنیم، در یک سال انجام می‌شود و اگر همان را شش ماه تعیین کنیم در شش ماه انجام میشود ؟!

چرا وقتی برای انجام کاری دو ساعته، پنج ساعت وقت داریم انجام آن پنج ساعت طول میکشد ؟!

پاسخ همه این سوالات در "قانون پارکینسون" نهفته است

براساس قانون پارکینسون در مدیریت، "ذهن، کار را به مدت زمانی که به آن اختصاص داده شده کش می‍دهد"

در واقع میتوان این گونه بیان کرد، براساس این قانون :

وقت بیشتر= اتلاف وقت بیشتر

کارمند بیشتر=بیکاری بیشتر

دخل بیشتر= خرج بیشتر

تعیین بازه زمانی و ضرب الاجل معقول و پایبندی به انجام کارها در آن زمان، مهم ترین روش برای غلبه بر این گزاره است.

در بازه طلایی نوروز با یک برنامه واحد و دقیق میتوانیم ذهن خود را مدیریت کنیم و با پایبندی به برنامه از اتلاف وقت و سردرگمی در امان بمانیم.

"با ما تکنیک مهندسی زمان و برنامه ریزی را یاد بگیرید."

در برنامه ریزی برای درس خواندن کارهای کوچولو ولی مهم را فراموش نکنیم:

  • کلمه های عربی، زبان وادبیات را در برنامه روزانه فراموش نکنیم
  • نمودارها و شکل های شیمی و فیزیک و زیست را مرور کنیم
  • آرایه های ادبی و قرابت معنایی را هم باید جدی بگیریم
  • آیه و روایات درس دین و زندگی هم جایگاه مهمی میتواند برای رتبه خوب گرفتن داشته باشد
  • ریدینگ های زبان هم که یک مبحث جدایی ناپذیر از برنامه هامون میتواند باشد

* حتی به شما پیشنهاد میکنیم در بازه نوروز باتوجه به کم بودن حجم درس های زبان و عربی نه تنها آن ها را تمام کنیم بلکه با زدن تست های دوره های مختلف کنکور تسلط بر آنها را افزایش بدهیم و فرصت بهتری برای درس های دین و زندگی و ادبیات فارسی در ماه های بعدی فراهم کنیم.

*جدیداً یه تئوری بعضی دوستان مُد کردن که"دانش آموزانی که در درس‌های عمومی قوی هستند و درصدهای قابل قبولی میگیرند میتوانند در برنامه عید خودشان این درس ها رو فاکتور بگیرند و توان خود را در درس های اختصاصی بگذارند"

با این تئوری به شما قول میدهم باید کنکور را از زندگی فاکتور گرفت، چرا که باشروع نیم سال دوم به حجم این درس ها اضافه میشود؛ بعنوان مثال در درس های ادبیات و دین و زندگی مجموعاً حدود 200 درس داریم و مطالعه نکردن و مرور نکردن این حجم از درس در این بازه طلایی باعث پُر شدن برنامه درسی مان در بعد از نوروز و اردیبهشت ماه می‌شود که این اتفاق به تمام درس ها لطمه میزند.

مهم‌ترین روش که باید به آن پایبند باشیم، انتخاب یک برنامه مطالعاتی استاندارد مطابق با شرایط و ظرفیت‌های مطالعاتی خودمان است، میزان یادگیری ما نسبت به دیگران متفاوت است، باشناخت کاملی که از خود داریم می‌توانیم بهترین برنامه مطالعاتی را انتخاب کنیم، به شما این نوید را می‌دهیم که به زودی، استانداردترین برنامه مطالعاتی نوروزی را در اختیار شما دانش‌آموزان عزیز قرار خواهیم داد.

شروع کردن به خلاصه‌نویسی و تکمیل نویسی در این دوره طلایی نوروز می‌تواند به ما در مطالعه های جمع بندی بعد از نوروز کمک شایانی کند، در رابطه با خلاصه نویسی و تکمیل نویسی مقاله جدیدی در قسمت "دانش نامه کنکور" در همین سایت قرار داده‌ایم که با مطالعه آن خیلی راحت می‌توانید با مبحث خلاصه نویسی آشنا شوید و از طریق سوالات و تست های مختلف تکمیل نویسی کنید و به خلاصه نویسی های خود اضافه کنید.

دانش آموزان کنکوری بدانند :

در بهترین حالت در نوروز 97 بین 14 تا 16 روز با تعطیلی مدارس فرصت مناسبی داریم تا موتور درس خواندنمان را یا روشن کنیم یا با یک توربو آن را تقویت کنیم...!!

دانش آموزانی که در نیم سال اول بدون برنامه پیش رفتن و نتوانستن مثل بقیه درس بخوانند در این دوره می توانند موتور درس خواندن خود را روشن کنند و حتی این شانش را دارند با کمک محصولات گیلنا که در ادامه به شما معرفی میکنیم دانش آموزان پیش تاز نیم سال اول را در پیچ تند نوروز بگیرند و حتی از آنها سبقت بگیرند...!!

اما دانش آموزانی که در نیم سال اول با برنامه ظاهر شدند، میتوانند با یک برنامه خوب و قوی آموخته های خود را پایدار کنند و نقاط ضعف خود را پوشش دهند تا به پیش تازی خود ادامه دهند و همچنان از صدرنشین های این ماراتن باشند و به کسب رکوردهای جدید فکر کنند.

این روزها همه خرگوش هستند...

یه دیالوگ پُرکاربرد که در این دوران مشاوران استفاده می‌کنند این است که در بازه نوروز وقتی همه رقیبان در خواب غفلت و خوش گذرانی هستند، بهترین زمان برای بقیه است تا برای برنده شدن تلاش کنند !! و این دیالوگ خود را با ضرب المثل خرگوش و لاک پشت مزین میکنند...

طبیعتاً کسی که تا به امروز برای زندگی خود هدف گذاری نکرده است و بی برنامه پیش آمده در این بازه طلایی نوروز هم برحسب عادت پیش رفته و به فکر کلاه قرمزی و نقی معمولی این بازه طلایی رو هم معمولی از دست میدهد...

این افراد رقیبان شما نیستند چون نهایتاً با ثبت نام در دانشگاه های بدون کنکور مسیر زندگی خود را هم معمولی سپری میکنند....

ولی بقیه دانش آموزانی که به این بازه طلایی فکر میکنند تعدادشان کم نیست آنها با هدف گذاری های مناسب سعی در شکل گیری اتفاق های بزرگ در زندگی خود دارند و دوست دارند تاثیر گذار باشند و آینده خود را مدیریت کنند، برگ برنده ی این افراد "برنامه مطالعاتی، پابندی به آن و منابع مطالعاتی خاص و یونیک است."

پس داستان یا ضرب المثل منسوخ شده خرگوش و لاک پشت را فراموش کنیم، اینجا همه خرگوش هستندو خرگوشی موفق تر است که نقشه گــنــج در دستش است...

گ: گزینش دقیق منابع و کتب درسی در نوروز

ن: نهایت تلاش را به کاربردن و پایبندی به برنامه مطالعاتی

ج: جمع بندی با منابع مطالعاتی استاندارد و خوب

با یک نقشه گنج منطقی، استاندارد و جامع می‌توانیم از یک دانش‌آموز معمولی به یک دانش‌آموز قوی و از یک دانش‌آموز قوی به یک دانش‌آموز پیشتاز و حرفه‌ای تبدیل شویم.
ما نقشه را به تو می‌هیم، رسیدنش با تو...

اهداف کلی ما در بازه طلایی نوروز 97

سعی کردیم برای افزایش تمرکز در دوره طلایی نوروز 97 هدف هایمان را به سه دسته کلی تقسیم کنیم :

  • پایدار کردن مطالبی که تا امروز مطالعه کردیم و تکمیل یادگیری هایمان با تست زنی های هدفمند
  • بررسی مطالبی که در آن ها یادگیری ناقصی داشتیم و تبدیل کردن آن ها به یادگیری کامل
  • پیدا کردن مباحث زودبازده و پربودجه

ترتیب اهداف بالا الویت‌بندی آنها را نشان می‌دهد، ما زمانی می‌توانیم به سراغ مطالبی که در آن ضعف داریم برویم که دانستنی های قبلی خودمان را تثبیت و پایدار کرده باشیم، تست های ترکیبی که طراحان سوالات کنکور به آنها علاقه ویژه ای دارند گواه این موضوع است. پس از همسان سازی یادگیری مباحث به سراغ پیدا کردن مباحث پربودجه و زودبازده میرویم که هرسال در سوالات کنکور تکرار می‌شوند.

برای استفاده از پکیج 4 ماهه و دریافت نمونه تدریس های انتشارت گیلنا کـــلـــیـــــک کنید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

رایگان

مشاوره کنکور

برای مشاوره تخصصی کنکور با اساتید گیلنا فرم زیر را پرکنید.ما با شما تماس می گیریم

Invalid Input

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

موسسه آموزشی کنکور آسان است در سال 1373 توسط استاد حسین احمدی برای کمک و ارتقا سطح علمی کنکور و همچنین موفقیت دانش آموزان که کنکور را در پیش روی دارند، افتتاح شد. استاد حسین احمدی با مدیریت موفق خود و گردآوردن استادانی جوان و در عین حال با تجربه باعث پیشرفت این موسسه و موفقیت های چشمگیری از جمله به دست آوردن رتبه های برتر کنکور شد

کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)می باشد.
طراحی و پیاده سازیدیجیتال وب

فرم مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان خرید محصولات انتشارات گیلنا

Invalid Input

جدید ترین فروشگاه انتشارات گیلنا با بالا ترین تخفیف ها

تخفیف 20 + 5 درصدی فقط در گیلنا مارکت

فروشگاه اینترنتی گیلنا مارکت

Search