سایت مرجع کنکور | وبسایت رسمی موسسه آموزشی کنکور آسان است | مقالات کنکور | منابع کنکور

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

اولین مبتکر ساخت لوح فشرده آموزش کنکور و شیوه نوین تست زنی در کشور از سال 1373

مشاوره رایگان و تخصصی با استاد حسین احمدی

hamayesh-jam-bandi-2.jpg

جمع‌بندی و همایش کنکور

پس از عبور از تابستان، پاییز، زمستان و نوروز با نزدیک شدن به کنکور یک جمع‌بندی اصولی می‌تواند گره گشا باشد.

همایش جمع‌بندی کنکور یک ایده نو در زمینه برگزاری همایش‌های موفقیت در سراسر کشور می‌باشد. معمولاً همایش‌های جمع بندی کنکور از اواسط اردیبهشت ماه با نزدیک شدن به کنکور برگزار می‌شود، همانطور که اطلاع دارید با نزدیک شدن به این روز‌ها، بازار همایش‌های چند صدهزار تومانی جهت جمع بندی مطالب کنکور بسیار داغ می‌شود.

در این مقاله نکاتی در ارتباط با انتخاب همایش‌های جمع‌بندی کنکور به شما خواهیم گفت و امیدوارم نکات ذکر شده شما را در انتخاب همایش‌های کنکوری مناسب راهنمایی کند، همانطور که اشاره کردیم از اردیبهشت ماه به بعد وارد دوران جمع بندی کنکور می‌شویم و به طبع آن، خیلی از دانش‌آموزان به سمت اینگونه از همایش‌ها برای کسب درصد بالا به خصوص در کنکور تجربی روانه می‌شوند.

نکاتی که قبل از شرکت در همایش باید رعایت کنید:

همایش های طولانی ممنوع!

بعضی از این همایش‌ها به صورت بازه های زمانی طولانی اجرا می‌شود که این نوع برگزاری همایش‌، برای دانش‌آموزان فرسایشی و کسل‌کننده است. در مورد این سبک از همایش‌ها اغراق زیادی می‌شود که در صورت شرکت در این همایش می‌توانید آن درس را بالای ۶۰% در کنکور جواب دهید و... دقت داشته باشید که این حرف‌ها صرفاً فقط جنبه‌ی تبلیغاتی دارد .

تفاوت بین جمع‌بندی و تدریس در طول سال

زمانیکه یک دانش آموز در یک همایش جمع بندی شرکت می‌کند نباید فراموش کند دبیر مطالب را فقط جمع‌بندی ‌می‌کند نه تدریس! بسیاری از دبیران متأسفانه جزوه ی جمع‌بندی را مشابه جزواتی که سر کلاس به بچه ها می‌دهند تألیف می‌کنند. در صورتی که باید نحوه‌ی جمع‌بندی با نحوه‌ی تدریس تفاوت داشته باشد. پیشنهاد می‌کنم روش جمع‌بندی دبیر مورد نظرتان را از کسانی که در کلاس دبیر مربوطه شرکت کرده‌اند، بپرسید و اگر امکان دارد قبل از همایش، جزوه ی همایش را بررسی کنید.

استاد مورد قبول رو انتخاب کنید

در صورتی که دبیر خودتون از لحاظ نحوه‌ی تدریس در طول سال ضعیف کار کرده است، می‌توانید در همایش‌های جمع‌بندی دیگر اساتید شرکت کنید.

با افراد بی طرف مشورت کنید

خیلی از مؤسسات متأسفانه با اغراق‌های بیش از اندازه‌ای که می‌کنند سعی در پُر کردن این همایش‌ها دارند پیشنهاد ما بر این هستش که حتماً با دیگر افراد مشورت انجام دهید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

قبل از همایش حتماً پیش خوانی کنید

حتماً قبل از رفتن به جلسه همایش مطالبی را که قرار است در همایش یا کلاس نکته و تست به شما تدریس شود را پیش خوانی کنید؛ تصور این را نداشته باشید که قرار است دبیر در جلسه همایش برای شما معجزه انجام دهد و شما تمامی مطالب را به صورت کامل یادبگیرید.

مطالب و مباحثی را که از قبل آموخته‌اید، تثبیت کنید

بسیاری از دانش‌آموزان زمانیکه در همایش‌های جمع‌بندی شرکت می‌کنند، تمایل دارند علاوه بر مطالب قدیمی که مطالعه کردند، مطالب جدیدی را هم به بودجه‌بندی خودشان اضافه کنند که این کار بسیار اشتباه است. زمانیکه در همایش‌ها شرکت می‌کنید صرفاً به قصد تثبیت مطالب خوانده شده‌ی قبلی باشد؛ هدف برگزاری همایش‌های کنکوری، آموزش یک مبحث درسی نیست، بلکه جمع‌بندی مباحثی است که شما از قبل آموختید و با شرکت در همایش می‌توانید آن‌ها را تثبیت کنید.

بعضی از دبیران جمع بندی کار نیستند!

در واقع این موضوع که یک دبیر جمع بندی خوبی انجام نمی‌دهد به هیچ وجه دلیل بر کم بودن اطلاعات آن دبیر نیست. بلکه گاهی اوقات بعضی از دبیران در کلاس‌های درسی خودشان مطالب را بسیار عمیق آموزش می‌دهند ولی در همایش‌ها و یا کلاس‎‌های نکته و تست، نمی‌توانند مطالب را به خوبی جمع‌بندی کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

رایگان

مشاوره کنکور

برای مشاوره تخصصی کنکور با اساتید گیلنا فرم زیر را پرکنید.ما با شما تماس می گیریم

Invalid Input

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

موسسه آموزشی کنکور آسان است در سال 1373 توسط استاد حسین احمدی برای کمک و ارتقا سطح علمی کنکور و همچنین موفقیت دانش آموزان که کنکور را در پیش روی دارند، افتتاح شد. استاد حسین احمدی با مدیریت موفق خود و گردآوردن استادانی جوان و در عین حال با تجربه باعث پیشرفت این موسسه و موفقیت های چشمگیری از جمله به دست آوردن رتبه های برتر کنکور شد

کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)می باشد.
طراحی و پیاده سازیدیجیتال وب

فرم مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان خرید محصولات انتشارات گیلنا

Invalid Input

جدید ترین فروشگاه انتشارات گیلنا با بالا ترین تخفیف ها

تخفیف 20 + 5 درصدی فقط در گیلنا مارکت

Gilnamarket.com

Search