سایت مرجع کنکور | وبسایت رسمی موسسه آموزشی کنکور آسان است | مقالات کنکور | منابع کنکور

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

اولین مبتکر ساخت لوح فشرده آموزش کنکور و شیوه نوین تست زنی در کشور از سال 1373

مشاوره رایگان و تخصصی با استاد حسین احمدی

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

مشاوره رایگان با : 09121009656

nahayi.jpg

کنکور 97

مهم ترین خبر برای شما کنکور 97 ......

از مهمترین ویژگی های افراد موفق در رقابت های بزرگ علمی داشتن هدف و به دنبال آن برنامه ریزی است. اکثر داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور سراسری سال 97 را دارند،میخواهند که عالی کار کنند ولی به دلیل سردرگمی ،خیلی زود از هدف خود دست می کشندبیشتر سوالاتی که داوطلبین از ما میپرسند به این شکل است که:

برنامه ریزی برای هر شخص مخصوص به خودش میباشد و باید متناسب با ویژگی خود شخص باشد،اما با این حال برنامه ریزی دارای اصولی میباشد که تقریباً در اکثر موارد ثابت است.

  • یک درس به خصوص را چگونه بخوانیم؟
  • برای یک درس به خصوص چقدر زمان بگذاریم؟
  • برای رسیدن به یک درصد به خصوص چه مباحثی را مطالعه کنیم؟
  • -بین دروس عمومی و اختصاصی به چه صورت تعادل برقرار کنیم؟

اولویت های برنامه ریزی کنکور 97

برای شروع یک برنامه ی خوب ابتدا باید اولویت های خود را مشخص کنید،یعنی اگر دانش آموز سال چهارم (پیش دانشگاهی)هستید بالطبع یکی از اولویت های شما مطالعه دروس سال چهارم و کسب آمادگی برای آزمون های هفتگی و میان ترم است و چنان چه فارغ التحصیل هستید تمام زمان خود را باید به مطالعه ی کنکوری اختصاص دهید . با این روش می توانید زمان دقیقی را که در طی روز می توانید به مطالعه اختصاص دهید را مشخص کرده و طبق آن برنامه ریزی خود را انجام دهید.در این سال تحصیلی از خود توقع حرکت انفجاری در زمینه ی ساعت مطالعه نداشته باشید و یا حتی به دنبال تغییر عادات مطالعه نباشید،مثلاً روز ها خسته میشم،به جایش شب ها بیدار میمونم ،عادت به مطالعه با صدای بلند،عادت به مطالعه در حین قدم زدن و ...

نقش زمان در برنامه ریزی کنکور 97

مهم نیست در چه بازه ی زمانی قرار دارید،مهم این است از هر زمان که شروع به مطالعه کردید در زمان باقی مانده بهترین عملکرد خود را ارائه دهید و با افسوس و حسرت خوردن در باره فرصت های از دست رفته به مقصود خود نخواهید رسید. مهمترین مسئله در این زمینه این است که با واقعیت خود کنار بیایید و نقاط قوت و ضعف خود را بشناسید .همچنین بازه های زمانی خود را مشخص کنید، به این منظور که دقیقا مشخص کنید که مثلا برای فردا می خواهید درس ریاضی را به مدت 2 ساعت مطالعه کنید . توجه داشته باشید که در این زمان بندی اگر دانش آموز سال چهارم هستید ، می بایست برنامه مدرسه تان هم درنظر بگیرید.مهمترین نکته در این سال تحصیلی استفاده ی بهینه از زمان میباشد.

انتشارات گیلنا با مشاوره رایگان تا آخرین لحظه کنکور همراه شماست

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

09121009656 - 09121965702

نحوه صحیح برنامه ریزی کنکور 97

حال که از عوامل مهم در برنامه ریزی کنکور 97 صحبت کرده ایم در اینجا می خواهیم تا اصول صحیح برای تنظیم برنامه ای موفق را در اختیارتان قرار دهیم . اولین نکته در این گام آن است که هدف خودتان را مشخص کرده باشید و زمانی را که میتوانید در طی روز به مطالعه برای کنکور اختصاص دهید را براورد کرده باشید .

حال باید برنامه ای بریزید که بتوانید از این زمان بهترین استفاده را کنید اما چطور ؟ برای مطالعه هر درس قبل از آنکه سراغ تست بروید حتما می بایست در برنامه خود زمانی را تعریف کرده باشید تا در آن زمان بتوانید به درک صحیحی از مبحث مورد مطالعه برسید به این معنا که با درک مبحث مطالعه خود بطوری که نقطه ابهامی در آن برایتان وجود نداشته باشد ، به سراغ تست بروید و مهارت خودتان را برای پاسخگویی در آن مبحث بوسیله تست افزایش دهید .

کاملا قابل درک است که زمانی متوجه مفهوم کامل مبحث مورد نظر شده اید که بتوانید به تست های آن در ابتدا بطور تشریحی پاسخ دهید . حال که به این توانایی رسیدید می توانید به دنبال راه حل های کوتاه تر در حل سوال مورد نظرتان باشید . فراموش نکنید که تنها تمرین و تکرار با ممارست می تواند شما را به این توانایی برساند .

در تنظیم برنامه خود حتما به ضرایب دروس و توانایی خودتان نیز توجه داشته باشید یعنی اگر ضریب درسی بیشتر است ، می بایست با توجه به توانایی هایتان در آن درس ( با توجه تسلطان در درک مفاهیم پایه ای آن درس و میزان علاقه مندی و یادگیری تان در ان درس ) وقت بیشتری را به آن اختصاص دهید . اما چطور می توانیم بفهمیم که برنامه ای که ریخته ایم موفق است و ما را به هدف مان نزدیک خواهد کرد یا خیر ؟ اکثر داوطلبان کنکور سراسری در آزمون های آزمایشی مختلف شرکت می کنند که این آزمون ها سطح آمادگی داوطلب را در بازه های زمانی مشخصی مورد سنجش قرار می دهد ولی شرکت در این آزمون ها به تنهایی به موفقیت داوطلب کمک نخواهد کرد بلکه این تحلیل آزمون است که می تواند به داوطلب برای پیشرفتش کمک نماید .

بنابراین سعی کنید پس از هرمرحله آزمون به بررسی پاسخ سوالات صحیح و غلط خود بپردازید و نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنید تا در برنامه ریزی خودتان بتوانید برای تقویت نقاط ضعف خود زمان بیشتری بگذارید و برای در تسلط ماندن در نقاط قوتان نیز برنامه ای مشخص کنید . کافیست تا مدتی مطالعه کردن با برنامه ریزی را امتحان نمایید تا متوجه تاثیر آن در انگیزه و پیشرفتتان شوید . به عنوان نکته پایانی به آن دسته از داوطلبانی که هنگام مطالعه از تمرکز کافی برخوردار نیستند و افکار دیگری هنگام مطالعه به سراغشان می آید و مانع از ایجاد تمرکز کافی و صرف انرژی بی خود برایشان خواهد شد ، توصیه می کنیم تا هنگام مطالعه دفترچه ای را در کنار خود قرار دهند و هر فکر و یا کاری که هنگام مطالعه به سراغ شان می آید را روی دفترچه بنویسید و در زمان دیگری به آن بیاندیشید . این کار موجب خواهد شد تا ذهنتان از موضوع پیش آمده رها شود و تمرکزتان بازیابی گردد.

رایگان

مشاوره کنکور

برای مشاوره تخصصی کنکور با اساتید گیلنا فرم زیر را پرکنید.ما با شما تماس می گیریم

Invalid Input

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

موسسه آموزشی کنکور آسان است در سال 1373 توسط استاد حسین احمدی برای کمک و ارتقا سطح علمی کنکور و همچنین موفقیت دانش آموزان که کنکور را در پیش روی دارند، افتتاح شد. استاد حسین احمدی با مدیریت موفق خود و گردآوردن استادانی جوان و در عین حال با تجربه باعث پیشرفت این موسسه و موفقیت های چشمگیری از جمله به دست آوردن رتبه های برتر کنکور شد

کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)می باشد.
طراحی و پیاده سازیدیجیتال وب

فرم مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان خرید محصولات انتشارات گیلنا

Invalid Input

جدید ترین فروشگاه انتشارات گیلنا با بالا ترین تخفیف ها

تخفیف 20 + 5 درصدی فقط در گیلنا مارکت

Gilnamarket.com

Search