سایت مرجع کنکور | وبسایت رسمی موسسه آموزشی کنکور آسان است | مقالات کنکور | منابع کنکور

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

اولین مبتکر ساخت لوح فشرده آموزش کنکور و شیوه نوین تست زنی در کشور از سال 1373

مشاوره رایگان و تخصصی با استاد حسین احمدی

زبان و ادبیّات فارسی

تعریف:

رشته زبان و ادبيات بهترين بستر براي ورود به شناخت فرهنگ و عرفان و حتي معارف ديني است. چون سرفصل‌ها و دروسي که در اين رشته تدريس مي‌شود هر کدام مسيري است که به دشت‌هاي وسيع معرفت منتهي ميشود.

توانایی:

اگر يک‌ دانشجوي‌ ادبيات‌ از خواندن‌ يک‌ بيت‌ شعر حافظ‌ يا مفاهيم ادبيات عرب يا خواندن‌ داستان‌هاي‌ شاخص‌ و معروف‌ ادبيات‌ جهان‌ لذت‌ نبرد به‌ اشتباه‌ وارد اين‌ رشته‌ شده‌ است‌ چون‌ دانشجوي‌ زبان‌ و ادبيات‌ بايد دروس‌ بسيار متنوع‌ و گسترده‌اي‌ را در وادي‌ ادبيات‌ بخواند و اگر کسي‌ علاقه‌مند نباشد اين‌ رشته‌ برايش‌ ملال‌ آور مي‌شود.اين‌ رشته‌ قلم‌ درست‌ و بيان‌ خوب‌ مي‌خواهد تا بتوان‌ منظور خود را به‌ خوبي‌ تفهيم‌ کرد. همچنين‌ دانشجوي‌ اين‌ رشته‌ لازم‌ است‌ که‌ حافظه‌ نسبتاً قوي‌ داشته‌ باشد چون‌ بخش‌ عظيمي‌ از مقولات‌ ادبي‌ را بايد به‌ خاطر بسپارد تا در مواقع‌ لازم به‌ آنها دسترسي‌ داشته‌ باشد.

دروس رشته :

ادبیات معاصر / سبک شناسی/عروض وقافیه/ تاریخ ادبیات /مبانی عرفان وتصوف/ نقد ادبی

گرایش کارشناسی:

در مقطع کارشناسي دارای یک گرایش کلی است.

امکان ادامه تحصیل:‌

گرایش های این رشته عبارتند از: ادبیات کودک و نوجوان، ادبیات پایداری، ادبیات تطبیقی، ادبیات عامه، ادبیات روایی، ویرایش و نگارش، نظریه و نقدادبی، ادبیات معاصر، آموزش زبان فارسی. اين رشته در مقطع دکتري نيز قابل تحصيل است.

موقعیت شغلی:

بعد از آموزش‌ و پرورش‌ ، مطبوعات‌ بهترين‌ بستر براي‌ فعاليت‌ فارغ‌التحصيلان‌ ادبيات‌ فارسي‌ است‌. همچنين‌ بهترين‌ نيرو براي‌ تنظيم‌ و ارائه‌ برنامه‌هاي‌ ادبي‌ راديو و تلويزيون‌ و حوزه‌هاي‌ فرهنگي‌ وزارتخانه‌هاي‌ مختلف‌ کشور، فارغ‌التحصيل‌ اين‌ رشته‌ است. و از اينها گذشته‌ يک‌ ليسانس‌ ادبيات‌ اگر پويا و فعال‌ باشد مي‌تواند يک‌ نويسنده‌، شاعر يا منتقد گردد و در مراکز چاپ‌ و نشر کتاب‌ به‌ عنوان‌ ويراستار و ناظر ادبي‌ در سير چاپ‌ کتاب‌ حضور داشته‌ باشد. در ضمن‌ تعدادي‌ از فارغ‌التحصيلان‌ نيز با توجه‌ به‌ ذوق‌ و سليقه‌ خود کارهاي‌ ويژه‌اي‌ انجام‌ مي‌دهند که‌ از آن‌ جمله‌ مي‌توان‌ به‌ شرکت‌ در تأليف‌ فرهنگ‌هاي‌ مختلف‌ به‌ عنوان‌ پژوهشگر ادبي‌ و "فيش‌نويس‌ علمي‌" و "انتخابي‌" دايره المعارف‌ها اشاره‌ کرد.

بازدید 1143 بار آخرین ویرایش در شنبه, 11 شهریور 1396 17:24
محتوای بیشتر در این بخش: « جغرافیا علوم انتظامی »

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

موسسه آموزشی کنکور آسان است در سال 1373 توسط استاد حسین احمدی برای کمک و ارتقا سطح علمی کنکور و همچنین موفقیت دانش آموزان که کنکور را در پیش روی دارند، افتتاح شد. استاد حسین احمدی با مدیریت موفق خود و گردآوردن استادانی جوان و در عین حال با تجربه باعث پیشرفت این موسسه و موفقیت های چشمگیری از جمله به دست آوردن رتبه های برتر کنکور شد

کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)می باشد.
طراحی و پیاده سازیدیجیتال وب

فرم مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان خرید محصولات انتشارات گیلنا

Invalid Input

جدید ترین فروشگاه انتشارات گیلنا با بالا ترین تخفیف ها

تخفیف 20 + 5 درصدی فقط در گیلنا مارکت

Gilnamarket.com

Search