سایت مرجع کنکور | وبسایت رسمی موسسه آموزشی کنکور آسان است | مقالات کنکور | منابع کنکور

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

اولین مبتکر ساخت لوح فشرده آموزش کنکور و شیوه نوین تست زنی در کشور از سال 1373

مشاوره رایگان و تخصصی با استاد حسین احمدی

فلسفه

تعریف:‌

براي تعريف فلسفه بهتر است که تفاوت آن را با ساير علوم توضيح داد چرا که ساير علوم هر يک به بخشي از موجودات عالم هستي مي‌پردازند و آنها را مورد مطالعه و بررسي قرار مي‌دهند. براي مثال يک گياه‌شناس از بين همه موجودات هستي فقط گياه را گزينش کرده و درباره آن سخن مي‌گويد يا يک ستاره‌شناس تنها اجرام آسماني را مطالعه مي‌کند، اما فلسفه درباره يک موجود گزينش شده سخن نمي‌گويد. بلکه همه امور را در عالم هستي مورد بررسي قرار داده و با تمام موجودات سر و کار دارد. مثلاً‌ در فلسفه از خدا گرفته تا انسان، از عالم طبيعت گرفته تا ماوراء طبيعت و از روح انسان و موجودات غيرمادي گرفته تا اجسام، مورد بحث و گفتگو قرار مي‌گيرد. تفاوت دوم فلسفه با ساير علوم در اين است که در فلسفه مسائلي عام و کلي که درباره هرموجودي قابل طرح است، مورد مطالعه و تحقيق قرار مي‌گيرد. براي مثال اين سؤال که يک موجود مادي است يا غيرمادي، درباره هر موجودي از خدا گرفته تا يک تکه سنگ قابل طرح است.

توانایی:‌

يکي‌ از راه‌هاي‌ موفقيت‌ در فلسفه‌، آشنايي‌ اوليه‌ با رياضيات‌ و مباحث‌ رياضي‌ است‌. در واقع رياضيات‌ پلي‌ مناسب‌ براي‌ رفتن‌ به‌ طرف‌ فلسفه‌ است. علاقه‌مندي‌ به‌ فلسفه‌ نيز يکي‌ ديگر از عوامل‌ موفقيت‌ در اين‌ رشته‌ است‌. آشنايي‌ کامل‌ به زبان‌ انگليسي‌ براي‌ دانشجويان‌ فلسفه‌ غرب‌ و آشنايي‌ به زبان‌ عربي‌ براي‌ دانشجويان‌ فلسفه‌ اسلامي‌ ضروري‌ است.

دروس رشته:‌

منطق/ علم کلام/ فلسفه اسلامی/ عرفان نظری/ تاریخ فلسفه یونان / فلسفه علوم

گرایش های کارشناسی:‌

اين رشته در کارشناسي گرايش ندارد.

امکان ادامه تحصیل:‌

در مقطع کارشناسی ارشد دارای گرایش های: اخلا ق کاربردی _ فلسفه هنر _ فلسفه تطبیقی _ منطق _ فلسفه دین ، منطق فهم دین.

امکان ادامه تحصيل تا مقطع دکترا وجود دارد .

بازار کار :‌

بايد به‌ عنوان‌ استاد و معلم‌ فلسفه‌ به‌ تدريس‌ فلسفه‌ بپردازد يا در مراکز پژوهشي‌ مثل‌ دايره المعارف‌ها و پژوهشگاه‌ علوم‌انساني‌ فعاليت‌ کنند.

بازدید 1051 بار آخرین ویرایش در یکشنبه, 12 شهریور 1396 11:07
محتوای بیشتر در این بخش: « روابط عمومی علوم اجتماعی »

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

موسسه آموزشی کنکور آسان است در سال 1373 توسط استاد حسین احمدی برای کمک و ارتقا سطح علمی کنکور و همچنین موفقیت دانش آموزان که کنکور را در پیش روی دارند، افتتاح شد. استاد حسین احمدی با مدیریت موفق خود و گردآوردن استادانی جوان و در عین حال با تجربه باعث پیشرفت این موسسه و موفقیت های چشمگیری از جمله به دست آوردن رتبه های برتر کنکور شد

کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)می باشد.
طراحی و پیاده سازیدیجیتال وب

فرم مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان خرید محصولات انتشارات گیلنا

Invalid Input

جدید ترین فروشگاه انتشارات گیلنا با بالا ترین تخفیف ها

تخفیف 20 + 5 درصدی فقط در گیلنا مارکت

Gilnamarket.com

Search