سایت مرجع کنکور | وبسایت رسمی موسسه آموزشی کنکور آسان است | مقالات کنکور | منابع کنکور

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

اولین مبتکر ساخت لوح فشرده آموزش کنکور و شیوه نوین تست زنی در کشور از سال 1373

مشاوره رایگان و تخصصی با استاد حسین احمدی

امنیت اطلاعات

تعریف:

هدف از امنيت اطلاعات اين است که تبديل، ذخيره، حفاظت، پردازش، انتقال و بازيابي اطلاعات به شکلي مطمئن و امن انجام پذيرد و از انجام فعاليتهاي غير مجاز ممانعت به عمل آيد. منظور از فعاليت‌هاي غير مجاز، دسترسي، استفاده، افشاء، خواندن، نسخه برداري يا ضبط، خراب کردن، تغيير و دستکاري اطلاعات است.

متخصصين رشته امنيت اطلاعات بايد قادر باشند از حملات هکرها (نفوذگران) و سارقان اينترنتي، حملات Dos و برنامه هاي مخرب ويروسها و ... تا حد قابل قبولي جلوگيري نموده و يا در صورت بروز، سيستم‌ها را سريعاً ريکاوري کنند.

توانایی:

دقت و توانايي بالا در حوزه امور مربوط به رايانه و همينطور حس کنجکاوي و خلاقيت در اين حوزه از مهمترين توانايي هاي لازم براي محصلين اين رشته است.

دروس رشته:

امنیت شیکه /امنیت پایگاه داده/سمینار /پروتکل های امنیتی/ معما شناسی کاربردی/مباحث پیشرفته در امنیت اطلاعات

گرایش کارشناسی:

امنیت نرم:

جنگ ديگر به مشابه قبل به صورت توپ و موشک نيست . امروزه جنگ، جنگ سايبري و فرهنگي است که به جنگ نرم نيز معروف است . امنيت نرم به بررسي راه هاي جلوگيري از به وجود امدن جنگ نرم ميپردازد.

پژوهشگری امنیت:

اين شاخه به بررسي راه هاي هرچه بيشتر امن کردن اطلاعات و جوامع ميپردازد.

ضد تروریسم:

شامل تمرين، تاکتيک، تکنيک و استراتژي است که دولت‌ها، ارتش‌ها و نيروهاي پليس و برخي سازمان‌ها براي حمله به افراد و گروه‌هايي که عمل تروريستي (عملي که باعث تهديد و وحشت و کشتار مي‌شود) انجام مي‌دهند.

حفاظت اطلاعات:

محرمانه ماندن هرگونه اطلاعاتي مهمترين بخش نگهباني آن اطلاعات است. اين شاخه به بررسي و تحقيق در رابطه با راه هاي حفظ و محرمانه باقي ماندن تمامي اطلاعات در همه سطوح از اطلاعات يک خانوار گرفته تا اطلاعات يک کشور و نظام ميپردازد.

امنیت اطلاعات:

هدف از امنيت اطلاعات اين است که تبديل، ذخيره، حفاظت، پردازش، انتقال و بازيابي اطلاعات به شکلي مطمئن و امن انجام پذيرد و از انجام فعاليتهاي غير مجاز ممانعت به عمل آيد. منظور از فعاليت‌هاي غير مجاز، دسترسي، استفاده، افشاء، خواندن، نسخه برداري يا ضبط، خراب کردن، تغيير و دستکاري اطلاعات است.

امنیت اقتصادی:

با توجه به وجود مواردي چون پول شويي و اختلاس ، روز به روز اهميت امنيت اقتصادي مشخص ميگردد . جايي که باعث ميشود روند اقتصادي يک شرکت ، يک سازمان يا حتي يک کشور به درستي و بر مبناي قوانين اقتصادي پيشروي کند .

امنیت بین الملل:

مجموعه‌اي از تدابير و اقدامات دولت‌ها و سازمان‌هاي بين‌المللي، همچون است که براي سازمان ملل اطمينان از بقا و امنيت متقابل صورت مي‌گيرد. اين اقدامات شامل اقدام نظامي و موافقت نامه‌هاي ديپلماتيک همانند معاهدات و قراردادها مي‌باشند.

امکان ادامه تحصیل :

در مقطع کارشناسي ارشد داراي گرايش خاصي نميباشد.

امکان ادامه تحصیل تا مقطع دکتری امکان ادامه تحصیل دارد.

بازار کار:

امکان کار به عنوان کارشناس امنيت اطلاعات – برنامه نويس- مدير وب سايت – کارشناس پايگاه داده – طراح وب – مدير شبکه – طراح نرم افزار – کارشناس استقرار نرم افزار – استاد دانشگاه

بازدید 1063 بار آخرین ویرایش در شنبه, 04 شهریور 1396 15:20
محتوای بیشتر در این بخش: « فیزیوتراپی گفتار درمانی »

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

موسسه آموزشی کنکور آسان است در سال 1373 توسط استاد حسین احمدی برای کمک و ارتقا سطح علمی کنکور و همچنین موفقیت دانش آموزان که کنکور را در پیش روی دارند، افتتاح شد. استاد حسین احمدی با مدیریت موفق خود و گردآوردن استادانی جوان و در عین حال با تجربه باعث پیشرفت این موسسه و موفقیت های چشمگیری از جمله به دست آوردن رتبه های برتر کنکور شد

کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)می باشد.
طراحی و پیاده سازیدیجیتال وب

فرم مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان خرید محصولات انتشارات گیلنا

Invalid Input

جدید ترین فروشگاه انتشارات گیلنا با بالا ترین تخفیف ها

تخفیف 20 + 5 درصدی فقط در گیلنا مارکت

Gilnamarket.com

Search