سایت مرجع کنکور | وبسایت رسمی موسسه آموزشی کنکور آسان است | مقالات کنکور | منابع کنکور

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

اولین مبتکر ساخت لوح فشرده آموزش کنکور و شیوه نوین تست زنی در کشور از سال 1373

مشاوره رایگان و تخصصی با استاد حسین احمدی

حسابداری

تعریف:

حسابداري يک سيستم است که در آن فرآيند جمع آوري، طبقه بندي، ثبت، خلاصه کردن اطلاعات و تهيه گزارشهاي مالي و صورتهاي حسابداري در شکل ها و مدلهاي خاص انجام مي گيرد. تا افراد ذي نفع درون سازماني مثل مديران سازمان و يا برون سازماني مثل بانک ها، مجتمع عمومي سازمان مورد نظر و يا مقامات مالياتي بتوانند از اين اطلاعات استفاده کنند.

توانایی:

داشتن‌ شم‌ رياضي‌ در رشته‌ حسابداري‌ از اهميت‌ بسياري‌ برخوردار است‌. همچنين‌ يک‌ حسابدار بايد بتواند به خوبي‌ گزارش‌ کارهاي‌ خود را ارائه‌ دهد. بنابراين‌ بايد به ادبيات‌ فارسي‌ مسلط‌ بوده‌ و نگارش‌ خوبي‌ داشته‌ باشد. همچنين‌ دانشجوي‌ اين‌ رشته‌ بايد تحمل‌ ساعت‌ها کار در پشت‌ يک‌ ميز و صندلي‌ و سروکار داشتن‌ با اعداد و ارقام‌ را داشته‌ و دقيق‌ و منظم‌ باشد.

دروس رشته:

مدیریت مالی / متون حسابداری/ اصول حسابداری/ حسابداری پیشرفته/ اصول وتنظیم کنترل بودجه/حسابداری مالیاتی

گرایش های کارشناسی:

حسابداری دولتی‌:‌

مقطع تحصيلي کارشناسي حسابداري با گرايش دولتي يکي از رشته هاي آموزش عالي است که هدف آن آموزش و تربيت کارشناسان مالي و محاسباتي در نظام دولتي مي باشد.

حسابداری مالیاتی:

مقطع تحصيلي کارشناسي حسابداري با گرايش مالياتي يکي از رشته هاي آموزش عالي است که هدف آن آموزش و تربيت متخصصان و کارشناسان مالي و مالياتي در سطوح مختلف سازمان مالياتي مي باشد.

حسابرسی:

حسابرسي فرآيندي منظم و با قاعده (سيستماتيک) جهت جمع¬آوري و ارزيابي بي طرفانه شواهد درباره ادعاهاي مديريت در ارتباط با فعاليت¬ها و وقايع اقتصادي، به منظور تعيين درجه انطباق اين ادعاها و اظهارات با معيارهاي از پيش تعيين شده و گزارش نتايج به افراد ذينفع است.

امکان ادامه تحصیل:

درمقطع کارشناسي ارشد داراي گرايش هاي حسابداري، حسابرسي، حسابداري مديريت ميباشد.

تا مقطع دکترا امکان ادامه تحصيل دارد.

موقعیت شغلی:

فرصت‌هاي‌ شغلي‌ يک‌ حسابدار بسيار گسترده‌ است‌ و از پايين‌ترين‌ سطح‌ تا بالاترين‌ سطح‌ را در بر مي‌گيرد. به همين دليل با اين‌ که‌ در دانشگاه‌هاي‌ مختلف‌ کشور اعم‌ از دولتي‌، غيرانتفاعي‌ و آزاد، دانشجويان‌ بسياري‌ در رشته‌ حسابداري‌ تحصيل مي‌کنند اما تعداد فارغ‌التحصيلان‌ بيکار اين‌ رشته‌ از بيشتر رشته‌ها کمتر است‌. چون‌ از يک‌ مؤسسه‌ کوچک‌ گرفته‌ تا بزرگترين‌ کارخانه‌هاي‌ کشور حداقل‌ براي‌ تهيه‌ اظهارنامه‌ مالياتي‌ به‌ حسابدار نيازمند هستند.

بازدید 1020 بار آخرین ویرایش در شنبه, 11 شهریور 1396 11:41
محتوای بیشتر در این بخش: « روان شناسی فناوری اطّلاعات سلامت »

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

موسسه آموزشی کنکور آسان است در سال 1373 توسط استاد حسین احمدی برای کمک و ارتقا سطح علمی کنکور و همچنین موفقیت دانش آموزان که کنکور را در پیش روی دارند، افتتاح شد. استاد حسین احمدی با مدیریت موفق خود و گردآوردن استادانی جوان و در عین حال با تجربه باعث پیشرفت این موسسه و موفقیت های چشمگیری از جمله به دست آوردن رتبه های برتر کنکور شد

کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)می باشد.
طراحی و پیاده سازیدیجیتال وب

فرم مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان خرید محصولات انتشارات گیلنا

Invalid Input

جدید ترین فروشگاه انتشارات گیلنا با بالا ترین تخفیف ها

تخفیف 20 + 5 درصدی فقط در گیلنا مارکت

Gilnamarket.com

Search