سایت مرجع کنکور | وبسایت رسمی موسسه آموزشی کنکور آسان است | مقالات کنکور | منابع کنکور

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

اولین مبتکر ساخت لوح فشرده آموزش کنکور و شیوه نوین تست زنی در کشور از سال 1373

مشاوره رایگان و تخصصی با استاد حسین احمدی

علوم آزمایشگاهی

تعریف :

علوم آزمایشگاهی یکی ازشاخه های علوم پزشکی می باشد که بیشتر به آنالیز آزمایشگاهی خون ،مایعات و بافت های بدن انسان با هدف تشخیص بیماری، پیگیری درمان و حفظ سلامت افراد جامعه سر وکار دارد. دانشجویان ضمن کسب دانش نظری در زمینه آسیب شناسی وعلت بروز بیماری ها وتغییرات ناشی از آن ها به صورت تخصصی با عملکرد آزمایشگاه های تشخیص طبی ، تجهیزات و دستگاه های پیچیده الکترونیکی و کامپیوتری مورد استفاده در این آزمایشگاه ها، اصول نمونه برداری از نمونه های بیولوژیک مانند خون و ادرار و.... آشنا می شوند.

امروزه با توجه به پیشرفت روش ها و تجهیزات آزمایشگاهی وانجام آزمایشات متنوع تر ، نقش علوم آزمایشگاهی در تشخیص، درمان و پیشگیری بیماری ها روز افزون شده است .

توانایی :

داوطلبان این رشته باید به دروس شیمی ، زیست و کار با دستگاه های آزمایشگاهی علاقه مند باشند.همچنین داشتن صبر وحوصله زیاد وتوان روحی مناسب برای فعالیت در این حوزه الزامی می باشد.علاوه بر آمادگی روحی ،آمادگی بدنی و سلامت جسمی لازم برای فعالیت در آزمایشگاه را دارا باشند .

برخی دروس تخصصی :

آناتومی و تشریح ، فیزیولوژی ، خون شناسی ، سم شناسی ، انگل شناسی

گرایش‌ها(در مقطع کارشناسی) :

اين رشته در کارشناسي گرايشي ندارد.

گرایش‌ها(در مقطع کارشناسی ارشد) :

امکان ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد با گرایش های بیوشیمی ، انگل شناسی، سم شناسی، دارو شناسی، بیوشیمی، باکتری شناسی، ایمنی شناسی، باکتری شناسی، میکروب شناسی وهماتولوژی وجود دارد.

گرایش‌ها(در مقطع دکترا) :

ادامه تحصيل در اين رشته تا مقطع دکتري فراهم است.

موقعیت شغلی :

امکان فعاليت در:

الف) بیمارستان ها،مراکز بهداشتی درمانی،کلینیک ها و سایر مراکز پزشکی دولتی و خصوصی که مجهز به بخش پاتولوژی و آزمایشگاه های تشخیص طبی هستند.

ب) آزمایشگاه های پزشکی قانونی،سازمان انتقال خون، شرکت ها و کارخانجات تولید وتوزیع وسائل و مواد آزمایشگاهی و فرآورده های بیولوژیک

ج) مراکز آموزشی و تحقیقاتی

بازدید 1047 بار آخرین ویرایش در چهارشنبه, 08 شهریور 1396 15:29

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

موسسه آموزشی کنکور آسان است در سال 1373 توسط استاد حسین احمدی برای کمک و ارتقا سطح علمی کنکور و همچنین موفقیت دانش آموزان که کنکور را در پیش روی دارند، افتتاح شد. استاد حسین احمدی با مدیریت موفق خود و گردآوردن استادانی جوان و در عین حال با تجربه باعث پیشرفت این موسسه و موفقیت های چشمگیری از جمله به دست آوردن رتبه های برتر کنکور شد

کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)می باشد.
طراحی و پیاده سازیدیجیتال وب

فرم مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان خرید محصولات انتشارات گیلنا

Invalid Input

جدید ترین فروشگاه انتشارات گیلنا با بالا ترین تخفیف ها

تخفیف 20 + 5 درصدی فقط در گیلنا مارکت

Gilnamarket.com

Search