سایت مرجع کنکور | وبسایت رسمی موسسه آموزشی کنکور آسان است | مقالات کنکور | منابع کنکور

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

اولین مبتکر ساخت لوح فشرده آموزش کنکور و شیوه نوین تست زنی در کشور از سال 1373

مشاوره رایگان و تخصصی با استاد حسین احمدی

ریاضیات و کاربردها

تعریف :

رشته رياضيات و کاربرد ها بر خلاف تصور همگان محاسبات رياضي يا به نوعي مشتق و انتگرالِ نام آشنا نيست. هدف اين رشته، مدل کردن موضوعاتي طبيعي و پيدا کردن دنباله ها و الگوها براي مسائل است. در اين رشته به دنبال اين هستيم که الگوريتم هاي مناسب و راه حل هاي مناسب براي مسائل بيابيم. اين رشته؛ پايه علوم است. بنابراين مي توان کاربرد آن در رشته هاي مهندسي، علوم و در زمينه هاي صنعت را اشاره نمود. بدليل آنکه دانشجوي اين رشته قدرت تجزيه و تحليل بالا پيدا مي کند، مي تواند در زمينه هاي مختلف رشته هاي ديگر فعاليت کند.

توانایی :

شايد تسلط نسبي به دروس دبيرستان اهميت داشته باشد اما در صورت عدم تسلط دانشجو به مشکلي بر نخواهد خورد. بنابراين توانايي علمي خاصي را نمي توان تعريف کرد زيرا دانشجو همه دروس را از ابتدا مطالعه مي کند. قاعدتا در اين رشته، علاقه حرف اول را مي زند اما ويژگي هاي فردي شخص که مهمترين آنها روحيه جنگندگي علمي، صبر، حوصله و از همه مهمتر پشتکار در مطالعه به صورت فردي است را بايد دارا باشد. زيرا در اين رشته به دنبال اين هستيم که مسائل را واکاوي و به طور دقيق بررسي کنيم و با مسائلي طرف هستيم که شايد روزها به وقت گذاشتن نياز داشته باشد. پس بايد حوصله و پشتکار زيادي داشته باشيم.

برخی دروس تخصصی :

جبر ، آنالیز ، گراف ، نظریه اعداد ، جبرمختلط

گرایش‌ها (در مقطع کارشناسی) :

در مقطع کارشناسي گرایش ندارد.

گرایش‌ها ( در مقطع کارشناسی ارشد) :

در مقطع کارشناسي ارشد بنابر علاقه فرد به موضوع خاص مانند «تحقیق در عملیات» ، «آناليز عددی» ، «بهینه سازی» و «روشهای کنترل»گرايش دانشجو تعیین مي گردد.

گرایش‌ها (در مقطع دکترا) :

اين رشته در مقطع دکتري نيز قابل تحصيل مي باشد.

موقعیت شغلی :

به طور خاص نمي توان موقعيت شغلي اين رشته را تعريف کرد زيرا به دلايل گرايش هاي محدود و نوع محض يا کاربردي بودن، مي توان شغل هاي گوناگوني را تعريف کرد. اگر فرد در گرايش هاي محض ادامه تحصيل بدهد، حتما بايد روحيه تدريس را داشته باشد. زيرا در اين شاخه چه در خارج از کشور و چه در داخل، فرد بايد در هر مقطعي که ادامه مي دهد به وضوع تدريس بپردازد. بنابراين اين گرايش داراي آينده شغلي تحقيقاتي-تدريسي خواهد بود. اما اگر در گرايش هايي که شاخه هاي کاربردي خواهد داشت، ادامه دهد، علاوه بر پروژه هاي تحقيقاتي مي تواند در ادارات مختلف شروع به کار کند مانند طراحي سيستم هاي بهينه سازي در بخش صنعت يا مسائل مالي در ادارات خصوصي يا دولتي. همچنين قابل ذکر است که اين رشته تا مقطع دکتري شغل تخصصي ندارد. يعني فرد بايد حداقل براي ايجاد شغل در اين زمينه مدرک دکتري در گرايش موردنظر را داشته باشد. از نظر ادامه تحصيل در خارج کشور، جزو رشته هاي خوب محسوب مي شود و قابليت ادامه تحصيل در خارج کشور، هم در محض و هم در کاربردي بالاست.

بازدید 859 بار آخرین ویرایش در شنبه, 04 شهریور 1396 10:56
محتوای بیشتر در این بخش: « فیزیک علوم کامپیوتر »

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

موسسه آموزشی کنکور آسان است در سال 1373 توسط استاد حسین احمدی برای کمک و ارتقا سطح علمی کنکور و همچنین موفقیت دانش آموزان که کنکور را در پیش روی دارند، افتتاح شد. استاد حسین احمدی با مدیریت موفق خود و گردآوردن استادانی جوان و در عین حال با تجربه باعث پیشرفت این موسسه و موفقیت های چشمگیری از جمله به دست آوردن رتبه های برتر کنکور شد

کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)می باشد.
طراحی و پیاده سازیدیجیتال وب

فرم مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان خرید محصولات انتشارات گیلنا

Invalid Input

جدید ترین فروشگاه انتشارات گیلنا با بالا ترین تخفیف ها

تخفیف 20 + 5 درصدی فقط در گیلنا مارکت

Gilnamarket.com

Search