سایت مرجع کنکور | وبسایت رسمی موسسه آموزشی کنکور آسان است | مقالات کنکور | منابع کنکور

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

اولین مبتکر ساخت لوح فشرده آموزش کنکور و شیوه نوین تست زنی در کشور از سال 1373

مشاوره رایگان و تخصصی با استاد حسین احمدی

علوم اقتصادی

تعریف:

آيا خياباني را مي‌شناسيد که در آن نانوايي، خواروبار فروشي، ميوه‌فروشي يا آرايشگاه نباشد؟ بي‌شک در هر خياباني مراکز خدماتي ياد شده و ده ها واحد خدماتي ديگر به چشم مي‌خورد. اما چرا در حالي که هيچ سازمان يا نهادي مسئول ايجاد اين مراکز در خيابان‌هاي مختلف نيست ما در هر خياباني به واحدهاي فوق دسترسي داريم؟ راستي چرا بسياري از واحدهاي خدماتي 50 سال پيش مثل لحاف‌ دوزي، چيني بندزني و حلبي‌سازي از بين رفته‌اند و در مقابل مغازه‌هاي تزئينات ساختماني و فروشگاه‌هاي لوازم صوتي و تصويري ايجاد شده است؟

علم اقتصاد به سؤال‌های فوق پاسخ می‌دهدو این که در یک جامعه چه عواملی باعث تخصیص منابع می‌شود. به عبارت دیگر علم اقتصاد، علم تخصیص بهینه منابع است. منابعی که کم یا محدود هستند.

توانایی:

در اقتصاد محسابه حرف اول را ميزند از اين رو دانشجوي علوم اقتصادي ميبايست که در محاسبات توانمندي و دقت بالايي داشته باشد.

دروس رشته:

اصول سازمانی ومدیریت / اصول حسابداری/ آمار وروش آماری / ریاضیا ت/مبانی جامعه شناسی/ حقوق تجارت

گرایش کارشناسی:

گرایش های 6 گانه این رشته (اقتصاد نظری، اقتصاد بازرگانی، اقتصاد صنعتی، اقتصاد حمل و نقل، اقتصاد پول و بانکداری و اقتصاد کشاورزی) حذف شده، واين رشته در کارشناسي گرایش خاصی ندارد.

امکان ادامه تحصیل:

گرايش هاي مقطع ارشد شامل : علوم اقتصادی (دارای گرایش محیط زیست)،توسعه اقتصادی و برنامه ریزی، اقتصاد انرژی، بانکداری اسلامی، اقتصاد اسلامی، اقتصاد شهری، اقتصاد و تجارت الکترونیک، برنامه ریزی سیستم های اقتصادی، اقتصاد نفت و گاز و اقتصاد هنر

دانشجويان اين رشته تا مقطع دکترا مي توانند ادامه تحصيل دهند .

موقعیت شغلی:

دانشجويان دوره کارشناسي اقتصاد بيشتر اطلاعات اوليه و پايه را مطالعه مي‌کنند در نتيجه نبايد انتظار داشته باشند که پس از فارغ‌التحصيلي به طور تخصصي و کاربردي فعاليت نمايند مگر دانشجوياني که خودشان مطالعه و فعاليت بيشتري داشته و تئوري‌هايي را که مطالعه مي‌کنند، به کار نيز مي‌گيرند. يعني مي‌توانند مدلهاي اقتصادي نوشته، تجزيه و تحليل کرده و پيشنهادهاي تازه‌اي براي رفع مشکلات اقتصادي مؤسسه و سازمان‌هاي مختلف ارائه دهند.البته اين به آن معنا نيست که در حال حاضر فارغ‌التحصيلان اين رشته بازار کار ندارند بلکه مي‌توانند در بخش‌هاي مختلف وزارت اقتصاد مثل بخش ماليات، وزارت صنايع، سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزي و مرکز آمار فعاليت کنند و مهمتر از همه اينکه حتي اگر فارغ‌‌التحصيلان اقتصاد در رشته تخصصي خود فعاليت نکنند، به دليل داشتن ذهني باز و تحليل‌گر و آشنايي صحيح با مسائل و مباحث اقتصادي، نگاه کارشناسانه‌اي نسبت به جامعه و پيرامون خود دارند و مي‌توانند در هر شغلي موفق و کارآمد باشند.

بازدید 1011 بار آخرین ویرایش در شنبه, 04 شهریور 1396 10:50
محتوای بیشتر در این بخش: « علوم کامپیوتر مدیریت »

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

موسسه آموزشی کنکور آسان است در سال 1373 توسط استاد حسین احمدی برای کمک و ارتقا سطح علمی کنکور و همچنین موفقیت دانش آموزان که کنکور را در پیش روی دارند، افتتاح شد. استاد حسین احمدی با مدیریت موفق خود و گردآوردن استادانی جوان و در عین حال با تجربه باعث پیشرفت این موسسه و موفقیت های چشمگیری از جمله به دست آوردن رتبه های برتر کنکور شد

کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)می باشد.
طراحی و پیاده سازیدیجیتال وب

فرم مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان خرید محصولات انتشارات گیلنا

Invalid Input

جدید ترین فروشگاه انتشارات گیلنا با بالا ترین تخفیف ها

تخفیف 20 + 5 درصدی فقط در گیلنا مارکت

Gilnamarket.com

Search