سایت مرجع کنکور | وبسایت رسمی موسسه آموزشی کنکور آسان است | مقالات کنکور | منابع کنکور

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

اولین مبتکر ساخت لوح فشرده آموزش کنکور و شیوه نوین تست زنی در کشور از سال 1373

مشاوره رایگان و تخصصی با استاد حسین احمدی

علوم کامپیوتر

تعریف :

اين رشته يکي از کلاسيک ترين رشته هاي کامپيوتر است که بر مباني و اصول کامپيوتر تاکيد دارد. اين رشته پل ارتباطي بين دانش کامپيوتر و رياضي است. مهمترين هدف اين رشته دستيابي به بهترين الگوريتم هاي موجود براي روش حل مسئله در کمترين زمان و با کمترين ميزان خطا و بيشترين دقت است. در واقع هدف اين رشته آموزش افراد متخصص در کامپيوتر است که با ديد رياضي تر و منطق رياضي به حل مسائل مطرح شده در علوم کامپيوتر بپردازند. بنابراين در اين رشته هدف برنامه نويسي نيست. اگرچه برنامه نويسي و زبان هاي مختلف آن لازمه کار هستند.

توانایی :

دانشجوي اين رشته بايد از رياضيات دبيرستان توشه خوبي به همراه داشته باشد ولي اين نکته نيز بار ديگر اعلام مي شود که دروس رياضيات در دانشگاه به طور پايه اي کار مي شود. دانشجو بايد با بحث رياضيات از نوع گسسته رابطه خوبي داشته باشد و يک فکر منطقي و منظم لازمه کار است. همچنين بدليل اينکه مباحث ماهيت رياضي دارند و هدف پيداکردن و بهينه کردن الگوريتم هاست، بايد حوصله و پشتکار و روحيه جنگندگي علمي بالايي نسبت به بقيه رشته ها داشته باشد و نيز علاقه به رياضيات براي ورود به اين رشته بسيار مهم است.

برخی دروس تخصصی :

مبانی کامپیوتر ، طراحی الگوریتم ، بهینه سازی خطی ، نظریه محاسبه ، مبانی منطق ، زبانهای برنامه نویسی

گرایش‌ها (در مقطع کارشناسی) :

در مقطع کارشناسي گرايشي ندارد.

گرایش‌ها (در مقطع کارشناسی ارشد) :

در مقطع کارشناسي ارشد داراي گرايش هاي «سيستم هاي هوشمند» ، «محاسبات عملي» ، «سيستم هاي کامپيوتري» و «نظريه محاسبات» و «هوش مصنوعی» مي باشد.

گرایش‌ها (در مقطع دکترا) :

اين رشته در مقطع دکتري نيز قابل تحصيل مي باشد.

موقعیت شغلی :

فرصت هاي شغلي دانشجوي کارشناسي مانند فرصت هاي شغلي دانشجوي نرم افزار است، اما در مقاطع بالا، هدف يک فارغ التحصيل علوم کامپيوتر حل مسائل تئوريک است و بايد مديريت يک گروه و طراحي پروژه مسائل و تعريف الگوريتم ها و راه حل ها را برعهده بگيرد. در مجموع نوع شغلي تحقيقاتي محسوب مي شود. همچنين شرايط اين رشته براي ادامه تحصيل در خارج بسيار مطلوب است.

بازدید 989 بار آخرین ویرایش در شنبه, 04 شهریور 1396 10:53
محتوای بیشتر در این بخش: « ریاضیات و کاربردها علوم اقتصادی »

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

موسسه آموزشی کنکور آسان است در سال 1373 توسط استاد حسین احمدی برای کمک و ارتقا سطح علمی کنکور و همچنین موفقیت دانش آموزان که کنکور را در پیش روی دارند، افتتاح شد. استاد حسین احمدی با مدیریت موفق خود و گردآوردن استادانی جوان و در عین حال با تجربه باعث پیشرفت این موسسه و موفقیت های چشمگیری از جمله به دست آوردن رتبه های برتر کنکور شد

کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)می باشد.
طراحی و پیاده سازیدیجیتال وب

فرم مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان خرید محصولات انتشارات گیلنا

Invalid Input

جدید ترین فروشگاه انتشارات گیلنا با بالا ترین تخفیف ها

تخفیف 20 + 5 درصدی فقط در گیلنا مارکت

Gilnamarket.com

Search