سایت مرجع کنکور | وبسایت رسمی موسسه آموزشی کنکور آسان است | مقالات کنکور | منابع کنکور

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

اولین مبتکر ساخت لوح فشرده آموزش کنکور و شیوه نوین تست زنی در کشور از سال 1373

مشاوره رایگان و تخصصی با استاد حسین احمدی

مهندسی دریا

تعریف :

ديگر ساخت و تعمير يک کشتي، يک فن نيست بلکه يک علم است و هدايت و حفظ چنين کشتي اي نيازمند اطلاعات علمي دقيق و بسياري مي باشد. کشتي هاي بزرگي که امروزه در دريا ها حرکت ميکنند، مديريت و هدايت آنان دانش بسياري مي طلبد. دانشي که نمي توان به تجربه و با گذر ايام فرا گرفت. بلكه نياز به تحصيلات كلاسيك و دانشگاهي دارد. نيازي كه منجر به تولد رشته مهندسي دريا شده است.

توانایی :

دانشجويان مهندسي دريا در هرسه گرايش بايد در دروس رياضي وفيزيك قوي بوده و به زبان انگليسي مسلط باشند. چون بيشتر منابع درسي اين رشته به زبان انگليسي است. همچنين مهندسان كشتي و دريانوردي كه به سفرهاي دريايي خارج ازكشور مي‌روند بايد به زبان بين‌المللي مسلط باشند. يك مهندس دريا بايد علاقه‌مند به كار در محيط هاي دريايي و ساحلي باشد و درواقع عشق و علاقه در اين رشته حرف اول را مي‌زند. دانشجويان مهندسي كشتي و دريانوردي بايد از سلامت كافي برخوردارباشند و براي همين قبل از پذيرش نهايي در رشته‌هاي فوق از آنها آزمايشات پزشكي كامل به عمل مي‌آيد كه در اين ميان سلامت دانشجويان دريانوردي بطور دقيق سنجيده مي‌شود چون اين دسته از دانشجويان نبايد ناتواني‌هايي نظير كوررنگي نيز داشته باشند.

برخی دروس تخصصی :

شناخت کشتی ، ترمودینامیک ، مبانی مهندسی برق ، ماشین دریایی ، معماری کشتی

گرایش‌ها(در مقطع کارشناسی) :

کشتی ، کشتی سازی ، دریانوردی

گرایش‌ها(در مقطع کارشناسی ارشد) :

مهندسي دريا در مقطع کارشناسي ارشد داراي گرايش هاي «سازه کشتي» ، «ساخت و توليد در صنايع دريايي» و «هيدرومکانيک کشتي» مي باشد.

گرایش‌ها(در مقطع دکترا) :

اين رشته در مقطع دکتري هم قابل تحصيل است.

موقعیت شغلی :

هندس كشتي‌ساز مي‌تواند در سازمان بنادر و كشتيراني وظيفه ساخت سكوهاي شناور را بر عهده گرفته و يا به عنوان مهندس ناظر بر حسن اجراي طرحهاي اجرايي نظارت بكند و بالاخره در صنايع دريايي به كارهاي تحقيقاتي بپردازد. چرا كه در اين رشته عرصه فعاليت‌هاي تحقيقاتي بسيار گسترده مي‌باشد. همچنين فارغ‌التحصيلان مي‌توانند در كارخانه‌هاي خصوصي و يا دولتي كه كشتي‌هاي كوچك و قايق‌هاي موتوري را مي‌سازند و بخصوص در زمينه تعمير كشتي فعال هستند، مشغول به كار گردند.

بازدید 781 بار آخرین ویرایش در سه شنبه, 31 مرداد 1396 16:14
محتوای بیشتر در این بخش: « مهندسی پزشکی مهندسی مکانیک »

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

موسسه آموزشی کنکور آسان است در سال 1373 توسط استاد حسین احمدی برای کمک و ارتقا سطح علمی کنکور و همچنین موفقیت دانش آموزان که کنکور را در پیش روی دارند، افتتاح شد. استاد حسین احمدی با مدیریت موفق خود و گردآوردن استادانی جوان و در عین حال با تجربه باعث پیشرفت این موسسه و موفقیت های چشمگیری از جمله به دست آوردن رتبه های برتر کنکور شد

کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)می باشد.
طراحی و پیاده سازیدیجیتال وب

فرم مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان خرید محصولات انتشارات گیلنا

Invalid Input

جدید ترین فروشگاه انتشارات گیلنا با بالا ترین تخفیف ها

تخفیف 20 + 5 درصدی فقط در گیلنا مارکت

فروشگاه اینترنتی گیلنا مارکت

Search