سایت مرجع کنکور | وبسایت رسمی موسسه آموزشی کنکور آسان است | مقالات کنکور | منابع کنکور

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

اولین مبتکر ساخت لوح فشرده آموزش کنکور و شیوه نوین تست زنی در کشور از سال 1373

مشاوره رایگان و تخصصی با استاد حسین احمدی

مهندسی صنایع

تعریف :

رشته مهندسي صنايع رابط ميان مهندس هاي مختلف در يک صنعت مي باشد. در حقيقت، اين مهندسي عنواني براي بيان رويکردي در علم مديريت سازمان ها و صنايع مي باشد. فکر يک مهندس صنايع دائما مشغول يک پرسش است:« آيا اين بهترين روش است؟» در واقع فارغ التحصيل اين رشته تلاش مي کند تا با يک نگرش سازمان يافته، مسائل و مشکلات کارخانه را تحليل کرده و به گونه اي عمل کند که با حداقل ورودي مواد، حداکثر خروجي را داشته باشد.

توانایی :

اين رشته رابطه بسيار نزديکي با مديريت دارد و دانشجوي آن لازم است که توانايي مديريتي و قدرت تحليل و درک بالايي داشته باشد. قوي بودن در دو درس رياضي و فيزيک، همانند ساير رشته هاي مهندسي، از شروط موفقيت در اين رشته است. بخصوص در دروس رياضيات جديد که آمار و احتمالات اين درس به اين رشته مرتبط است. همچنين يک دانشجوي مهندسي صنايع بايد از خلاقيت و نوآوري برخوردار باشد.

برخی دروس تخصصی :

آمار مهندسی ، اقتصاد مهندسی ، تحلیل سیستمها ، علم مواد ، روشهای تولید ، طرح ریزی واحدهای صنعتی

گرایش‌ها (در مقطع کارشناسی) :

از سال 1390 به بعد این رشته در کارشناسی دارای گرایش نمی‌باشد

گرایش‌ها(در مقطع کارشناسی ارشد) :

گرایشهای کارشناسی ارشد این رشته به شش دسته «بهینه سازی سیستم ها» ، «آینده پژوهی»، «مدیریت سیستم و بهره‌وری»، «مدل سازی سیستم‌های کلان»، «مهندسی لجستیک و زنجیره تامین » ، «سیستم‌های سلامت» و «سیستم های مالی»،«مدیریت نوآوری وفناوری» و «مدیریت پروژه» تقسیم می‌شود.

گرایش‌ها(در مقطع دکترا) :

اين رشته در مقطع دکترا هم قابل تحصيل است.

موقعیت شغلی :

مهندسين صنايع در سالهاي اخير در طيف وسيعي از مشاغل به کار گرفته شده اندکه شامل مدیر تولید، مدیر پروژه ، سرپرست امور انسانی و... در کارخانه ها، شرکت ها و سازمان های صنعتی – تولیدی می باشد. علاوه بر زمينه هاي تخصصي ، فارغ‌التحصيلان اين رشته در زمينه هايي مانند مهندسي نرم افزار، فناوري اطلاعات، هوش کسب و کار، داده کاوي، علم داده و کلان داده نيز عملکرد موفقي داشته اند. اگر قرار باشد براي مديريت بخش توليد يک واحد صنعتي بين مهندس برق، مکانيک و صنايع که داراي شرايط يکساني هستند، يکي را انتخاب نمود، مهندس صنايع اولويت اول دارد.

بازدید 901 بار آخرین ویرایش در چهارشنبه, 25 مرداد 1396 16:27
محتوای بیشتر در این بخش: « مددکاری اجتماعی مهندسی کامپیوتر »

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

موسسه آموزشی کنکور آسان است در سال 1373 توسط استاد حسین احمدی برای کمک و ارتقا سطح علمی کنکور و همچنین موفقیت دانش آموزان که کنکور را در پیش روی دارند، افتتاح شد. استاد حسین احمدی با مدیریت موفق خود و گردآوردن استادانی جوان و در عین حال با تجربه باعث پیشرفت این موسسه و موفقیت های چشمگیری از جمله به دست آوردن رتبه های برتر کنکور شد

کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)می باشد.
طراحی و پیاده سازیدیجیتال وب

فرم مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان خرید محصولات انتشارات گیلنا

Invalid Input

جدید ترین فروشگاه انتشارات گیلنا با بالا ترین تخفیف ها

تخفیف 20 + 5 درصدی فقط در گیلنا مارکت

Gilnamarket.com

Search