سایت مرجع کنکور | وبسایت رسمی موسسه آموزشی کنکور آسان است | مقالات کنکور | منابع کنکور

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

اولین مبتکر ساخت لوح فشرده آموزش کنکور و شیوه نوین تست زنی در کشور از سال 1373

مشاوره رایگان و تخصصی با استاد حسین احمدی

مهندسی معماری

تعریف :

معماري تركيب، طراحي و پديدآوردن فضاي زيست انسان در طبيعت است؛ كه اين فضا مي‌تواند مسجد، بيمارستان، مسكن، مدرسه و يا هر فضاي ديگري باشد كه شهر را به وجود مي‌آورد. رشته معماري داراي دو جنبه هنري و فني است كه درسهاي طراحي، زيبايي شناسي و نحوه زيبا كردن حجم‌ها ، نماها و پلان‌ها به هنر بر مي‌گردد و دروسي مثل سازه‌هاي بتني و فلزي، مقاومت مصالح، ايستايي، تاسيسات مكانيكي و الكتريكي به جنبه‌ فني اين رشته مربوط مي‌شود. معماري بيش از آنكه علم و تكنيك باشد، ذوق و سليقه و استعداد است و معمار كسي است كه طرحهاي فردي‌اش با نقاشي و مجسمه‌سازي رقابت كند و در واقع بتواند مجسمه‌اي كاربردپذير بسازد. به همين دليل مي‌توان گفت كه معمار يك هنرمند است و بايد مانند هر هنرمند ديگري چشم، ذهن و دستي توانا داشته باشد.

توانایی :

در اين رشته دروس هنري اهميت بيشتري داشته و دروس علمي و فني در راستاي دروس هنري است. دانشجوي اين رشته علاوه بر توانمندي در طراحي و قدرت تجسم و خلاقيت، لازم است كه در درس رياضي بخصوص در هندسه قوي باشد چون براي آموزش فن و تكنيك معماري بايد دروسي مثل هندسه كاربردي ، هندسه مناظر و رياضيات و آمار را مطالعه كرد. با توجه به دروس خاص اين رشته و نياز به عكسبرداري، تهيه نقشه و … به نظر مي‌رسد در مقاطعي هزينه تحصيل در اين رشته بالا باشد.

برخی دروس تخصصی :

مبانی نظریه معماری ، برداشت از بناهای تاریخی ، مقاومت مصالح و سازه‌های فلزی ، سازه‌های بتنی ، نقشه برداری ، درک هندسی محیط

گرایش‌ها (در مقطع کارشناسی) :

این رشته در کارشناسی دارای گرایش نمی‌باشد.

گرایش‌ها (در مقطع کارشناسی ارشد) :

این رشته در مقطع کارشناسی ارشد داری گرایشهای «معماری منظر» ، «معماری اسلامی» ، «مطالعات معماری ایران» ، «بازسازی پس از سانحه» و «معماری داخلی» می‌باشد.

گرایش‌ها (در مقطع دکترا) :

اين رشته در مقطع دکتري هم قابل تحصيل است.

موقعیت شغلی :

مهندس معمار مي تواند علاوه بر طراحي بناها، به طراحي و ساخت ماکت و طراحي معماري داخلي بپردازد يا به عنوان ناظر ساخت فعاليت بکند. در ضمن فارغ التحصيل معماري آمادگي کار در رشته هاي مرتبط با معماري مثل طراحي صحنه يا طراحي صنعتي را نيز داراست.

بازدید 976 بار آخرین ویرایش در شنبه, 04 شهریور 1396 11:16
محتوای بیشتر در این بخش: « مهندسی مکانیک مهندسی مکاترونیک »

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

موسسه آموزشی کنکور آسان است در سال 1373 توسط استاد حسین احمدی برای کمک و ارتقا سطح علمی کنکور و همچنین موفقیت دانش آموزان که کنکور را در پیش روی دارند، افتتاح شد. استاد حسین احمدی با مدیریت موفق خود و گردآوردن استادانی جوان و در عین حال با تجربه باعث پیشرفت این موسسه و موفقیت های چشمگیری از جمله به دست آوردن رتبه های برتر کنکور شد

کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)می باشد.
طراحی و پیاده سازیدیجیتال وب

فرم مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان خرید محصولات انتشارات گیلنا

Invalid Input

جدید ترین فروشگاه انتشارات گیلنا با بالا ترین تخفیف ها

تخفیف 20 + 5 درصدی فقط در گیلنا مارکت

Gilnamarket.com

Search