سایت مرجع کنکور | وبسایت رسمی موسسه آموزشی کنکور آسان است | مقالات کنکور | منابع کنکور

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

اولین مبتکر ساخت لوح فشرده آموزش کنکور و شیوه نوین تست زنی در کشور از سال 1373

مشاوره رایگان و تخصصی با استاد حسین احمدی

مهندسی مواد

تعریف :

مهندسي و علم مواد يک حوزه ميان رشته اي است که در آن رابطه بين ساختار و خواص مواد به منظور طراحي مواد جديد براي پاسخگويي به نيازهاي روزافزون فناوري مواد مورد بررسي قرار مي‌گيرد. علم متالوژي به عنوان يك صنعت مادر نه تنها در حال حاضر نقش مهمي را در پيشبرد تكنولوژي بر دوش دارد، بلكه در آينده نيز يكي از عوامل مهم پيشرفت تمدن بشري است. صنايع دنيا شامل بخش­هاي گوناگوني است که در هر کدام قطعات و تجهيزات مختلفي مورد استفاده قرار مي­گيرد. به منظور تهيه اين قطعات نياز به آگاهي جامع از جنس مناسب است که اينگونه اطلاعات در اختيار دانشجويان اين رشته قرار مي گيرد. در واقع، در مقطع کارشناسي بطور کلي اطلاعات در مورد خصوصيات فيزيکي و مکانيکي مواد در شرايط گوناگون، روش­هاي مختلف توليد و بازرسي ارائه مي­گردد.

توانایی :

دانشجويان اين رشته بايد در فيزيك و شيمي و رياضي قوي باشند و همينطور نياز به آشنايي با زبان انگليسي در اين رشته بيش از ديگر رشته‌هاي مهندسي اهميت دارد. در اين رشته ذهني کنجکاو و خلاق مورد نياز است.

برخی دروس تخصصی :

شکل دادن فلزات ، روشهای نوین آنالیز ، شیمی تجزیه ، سینتیک مواد ، ساختار سرامیک‌ها

گرایش‌ها(در مقطع کارشناسی) :

استخراج ، صنعتی ، سرامیک

گرایش‌ها(در مقطع کارشناسی ارشد) :

مهندسي مواد در مقطع کارشناسي ارشد داراي گرايش هاي «شناسايي و انتخاب مواد مهندسي»، «شکل دادن فلزات»، «جوشکاري»، «استخراج فلزات»، «خوردگي و حفاطت از مواد»، «سراميک»، «نانومواد»، «ريخته گري» و «بيومواد» مي باشد.

گرایش‌ها(در مقطع دکترا) :

اين رشته در مقطع دکتري هم قابل تحصيل است.

موقعیت شغلی :

امروزه متالوژي در كليه صنايع نقش مهمي را ايفا مي‌كند و در نتيجه موقعيت شغلي فارغ‌التحصيلان اين رشته نيز بسيار گسترده است. با توجه به وجود تجهيزات و قطعات مختلف مهندسي فارغ­التحصيلان اين رشته مي­توانند در صنايع گوناگون نظير نفت، گاز، پتروشيمي و کارخانجات در بخش­هاي طراحي، بازرسي و اجرا مشغول به کار شوند. از مزاياي مهم اين رشته امکان بالاي پذيرش براي ادامه تحصيل در خارج از کشور است چراکه استقبال از اين رشته درساير کشورها بسيار بالاست.

بازدید 752 بار آخرین ویرایش در سه شنبه, 31 مرداد 1396 16:58
محتوای بیشتر در این بخش: « مهندسی اپتیک و لیزر مهندسی نفت »

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

موسسه آموزشی کنکور آسان است در سال 1373 توسط استاد حسین احمدی برای کمک و ارتقا سطح علمی کنکور و همچنین موفقیت دانش آموزان که کنکور را در پیش روی دارند، افتتاح شد. استاد حسین احمدی با مدیریت موفق خود و گردآوردن استادانی جوان و در عین حال با تجربه باعث پیشرفت این موسسه و موفقیت های چشمگیری از جمله به دست آوردن رتبه های برتر کنکور شد

کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)می باشد.
طراحی و پیاده سازیدیجیتال وب

فرم مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان خرید محصولات انتشارات گیلنا

Invalid Input

جدید ترین فروشگاه انتشارات گیلنا با بالا ترین تخفیف ها

تخفیف 20 + 5 درصدی فقط در گیلنا مارکت

فروشگاه اینترنتی گیلنا مارکت

Search