سایت مرجع کنکور | وبسایت رسمی موسسه آموزشی کنکور آسان است | مقالات کنکور | منابع کنکور

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

اولین مبتکر ساخت لوح فشرده آموزش کنکور و شیوه نوین تست زنی در کشور از سال 1373

مشاوره رایگان و تخصصی با استاد حسین احمدی

مهندسی مکانیک

تعریف :

رشته مکانيک بخشي از علم فيزيک است که با استفاده از مفاهيم پايه علم فيزيک و به تبع آن رياضي، به بررسي حرکت اجسام و نيرو هاي وارد بر آن مي پردازد و در تلاش است تا با توجه به نتايج بررسي هاي خود، در راه پيشرفت انسان در زمينه فن شناسي، گامي رو به جلو بردارد. اين رشته را شايد بتوان از نقطه نظر تنوع موضوعات تحت پوشش، جامع ترين رشته مهندسي به شمار آورد. مهندسان مکانيک، اصول اساسي نيرو، انرژِي، حرکت و گرما را به کار برده و با دانش تخصصي خود، سيستم‌هاي مکانيکي و دستگاه‌ها و فرايندهاي گرمايي را طراحي کرده و گستره وسيعي از دستگاه‌ها، فراورده‌ها و فرايند ها را توليد مي‌کنند.

توانایی :

دانشجوي مهندسي مکانيک بايد در دو درس رياضي و فيزيک قوي باشد چراکه اين رشته نيازمند فهم مفاهيمي مانند مکانيک، سينماتيک، ترموديناميک، دانش مواد، تحليل سازه ها و الکتريسيته است. وي همچنين بايد از هوش، استعداد و قدرت تجسمي خوبي برخوردار باشد.در نهایت لازم به ذکر است که دانش آموختگان مهندسی مکانیک باید همواره در تلاش باشند مهارت هایی مانند نرم افزار های کامپیوتری، رسم فنی ونقشه کشی، ماشین ابزار و ... را فرا گیرند.

برخی دروس تخصصی :

دینامیک ، سیالات ، توربو ماشین ، استاتیک ، طراحی اجزا ، مقاومت مصالح

گرایش‌ها (در مقطع کارشناسی) :

گرایش های این رشته در بدو ورود به مقطع کارشناسی در سال 95 حذف شده است .

گرایش‌ها (در مقطع کارشناسی ارشد) :

در مقطع کارشناسي ارشد داراي گرايش هاي گرایش ساخت و تولید ،گرایش طراحی کاربردی،گرایش تبدیل انرژی،گرایش سیستم محرکه خودرو،گرایش طراحی سیستم های دینامیکی خودرو، گرایش سازه بدنه خودرو، مکاترونیک، مهندسی پزشکی- گرایش بیومکانیک، مهندسی تسلیحات- گرایش سلاح و مهندسی طراحی و ساخت خودروهای نظامی- گرایش طراحی دینامیک خودرو، مهندسی طراحی و ساخت خودروهای نظامی- گرایش سازه و بدنه خودرو، مهندسی طراحی و ساخت خودروهای نظامی- گرایش نیروی محرکه خودرو می باشد.

گرایش‌ها (در مقطع دکترا) :

اين رشته در مقطع دکترا هم قابل تحصيل است.

موقعیت شغلی :

يک مهندس مکانيک در حال حاضر مي تواند در زمينه هاي مختلفي فعاليت کند که از جمله آن می توان صنایع خودرو سازی ، ذوب فلزات ، صنایع پتروشیمی ، پالایشگاه ها و ... را نام برد. فعاليت در رشته مهندسي مکانيک بسيار متنوع است و در نتيجه هم دانشجوي علاقه مند به کار هاي تئوريک مي تواند جذب اين رشته شود و در بخش هاي نظري فعاليت کند و هم دانشجوي خلاق و علاقه مند به طراحي و ساخت وسايل و دستگاه هاي مختلف مي تواند در اين رشته مشغول به کار شود.

بازدید 1076 بار آخرین ویرایش در سه شنبه, 31 مرداد 1396 16:19
محتوای بیشتر در این بخش: « مهندسی دریا مهندسی معماری »

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

موسسه آموزشی کنکور آسان است در سال 1373 توسط استاد حسین احمدی برای کمک و ارتقا سطح علمی کنکور و همچنین موفقیت دانش آموزان که کنکور را در پیش روی دارند، افتتاح شد. استاد حسین احمدی با مدیریت موفق خود و گردآوردن استادانی جوان و در عین حال با تجربه باعث پیشرفت این موسسه و موفقیت های چشمگیری از جمله به دست آوردن رتبه های برتر کنکور شد

کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)می باشد.
طراحی و پیاده سازیدیجیتال وب

فرم مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان خرید محصولات انتشارات گیلنا

Invalid Input

جدید ترین فروشگاه انتشارات گیلنا با بالا ترین تخفیف ها

تخفیف 20 + 5 درصدی فقط در گیلنا مارکت

Gilnamarket.com

Search