سایت مرجع کنکور | وبسایت رسمی موسسه آموزشی کنکور آسان است | مقالات کنکور | منابع کنکور

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

اولین مبتکر ساخت لوح فشرده آموزش کنکور و شیوه نوین تست زنی در کشور از سال 1373

مشاوره رایگان و تخصصی با استاد حسین احمدی

مهندسی نساجی

تعریف :

نساجي در حال حاضر صنعتي بسيار گسترده و پيچيده است که اداره آن نياز به تخصص و تحصيلات دانشگاهي دارد، تخصصي که در رشته مهندسي نساجي مي توان به آن دست يافت. صنعت نساجي مسؤوليت توليد انواع منسوجات اعم از انواع پوشاك، كف‌پوشها مثل فرش و موكت و منسوجات مورد استفاده در صنايع ديگر را بر عهده دارد. در نتيجه مهندسي نساجي رشته‌اي است كه دانش و توانايي لازم را براي اداره بخشهاي مختلف اين صنعت به دانشجويان مي‌دهد.

توانایی :

دانشجوي نساجي بايد پايه‌رياضي خوبي داشته باشد تا بتواند مشكلات موجود را تجزيه و تحليل كرده و محاسبات لازم را انجام دهد. همچنين لازم است كه به كارهاي مديريتي علاقمند باشد چون بيشتر فارغ‌التحصيلان اين رشته مسووليت بخشي از كارخانه‌هاي نساجي مثل سالن توليد و يا بخش كنترل كيفيت را بر عهده دارند. اين نکته بايد مد نظر دانشجويان گرايش تکنولوژي نساجي باشد که در درس فيزيک و دانشجويان گرايش شيمي نساجي، در درس شيمي قوي باشند.

برخی دروس تخصصی :

ترمودینامیک ، کنترل رنگ در پوشاک ، علوم و فیزیک الیاف ، تکنیک بافت پارچه ، اصول شیمی رنگ

گرایش‌ها(در مقطع کارشناسی) :

شيمي نساجي و علوم الياف ، تکنولوژی نساجی ، علوم الیاف

گرایش‌ها(در مقطع کارشناسی ارشد) :

اين رشته در مقطع کارشناسي ارشد داراي گرايش هاي «تکنولوژي نساجي»،«ساختارهاي نانو ليفي»،«شيمي نساجي و علوم الياف» و «مديريت صنايع نساجي» مي باشد.

گرایش‌ها(در مقطع دکترا) :

اين رشته در مقطع دکتري نيز قابل تحصيل مي باشد.

موقعیت شغلی :

صنعت نساجي بعد از نفت، بزرگترين صنعت كشور است. به همين دليل هميشه نيازمند مهندس متخصص و كارآمدي است كه بتواند مسؤوليت بخش‌هاي فني و مديريتي آن را بر عهده بگيرد. در ضمن بايد توجه داشت كه برخلاف اكثر رشته‌هاي مهندسي ، رشته مهندسي نساجي تنها در تعداد محدودي دانشگاه ارائه مي‌شود و به همين دليل بازار كار اين رشته بخصوص در شهرستانها نسبتا خوب است چرا كه بيشتر كارخانه‌هاي نساجي در شهرستانها مستقر هستند. يك مهندس نساجي مي‌تواند در كارخانجات نساجي به عنوان مديرعامل، رئيس كارخانه، مديرتوليد، مدير بازرگاني، مدير مهندسي صنعتي و مشاور كارخانه فعاليت بكند و يا با بخش نساجي موسسه استاندارد، اداره نساجي و پوشاك وزارت صنايع ، بخش نساجي وزارت كار، بخش نساجي وزارت دادگستري، سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي و مراكز تحقيقاتي مانند مركز تحقيقات جهاد سازندگي همكاري بكند.

بازدید 909 بار آخرین ویرایش در سه شنبه, 07 شهریور 1396 16:08
محتوای بیشتر در این بخش: « شیمی کاربردی مهندسی انرژی »

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

موسسه آموزشی کنکور آسان است در سال 1373 توسط استاد حسین احمدی برای کمک و ارتقا سطح علمی کنکور و همچنین موفقیت دانش آموزان که کنکور را در پیش روی دارند، افتتاح شد. استاد حسین احمدی با مدیریت موفق خود و گردآوردن استادانی جوان و در عین حال با تجربه باعث پیشرفت این موسسه و موفقیت های چشمگیری از جمله به دست آوردن رتبه های برتر کنکور شد

کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)می باشد.
طراحی و پیاده سازیدیجیتال وب

فرم مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان خرید محصولات انتشارات گیلنا

Invalid Input

جدید ترین فروشگاه انتشارات گیلنا با بالا ترین تخفیف ها

تخفیف 20 + 5 درصدی فقط در گیلنا مارکت

Gilnamarket.com

Search