سایت مرجع کنکور | وبسایت رسمی موسسه آموزشی کنکور آسان است | مقالات کنکور | منابع کنکور

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

اولین مبتکر ساخت لوح فشرده آموزش کنکور و شیوه نوین تست زنی در کشور از سال 1373

مشاوره رایگان و تخصصی با استاد حسین احمدی

مهندسی نفت

تعریف :

ساکنان کره زمين بيشترين انرژي جنبشي، گرمايي و شيميايي خود را از نفت مي گيرد. کشور ما نيز با توجه به موقعيت جغرافيايي خود به تربيت نيروي انساني متخصص و کارآمد براي بهره برداري درست و بهينه از نفت بسياري که موجود است، مي پردازد. هدف اين رشته تربيت مهندسين توانايي است که بتوانند روش هاي بهينه بهره برداري از منابع نفت و گاز را طراحي و اجرا کنند.

توانایی :

علاوه بر دو درس رياضي و فيزيک که دو درس پايه در تمامي رشته هاي مهندسي از جمله رشته مهندسي نفت است، درس زبان انگليسي نيز در اين رشته اهميت ويژه اي دارد. اساس دروس اين رشته در همه گرايش ها مبتني بر مکانيک سيالات، ديناميک گازها، ترموديناميک سيالات، انتقال جرم و اقتصاد مهندسي است که مي طلبد دانشجو پايه قوي اي در دروس فيزيک و شيمي داشته باشد.همچنین نیازمند برخورداری از ذهن خلاق وتحلیل گر ، توانایی تعامل با دیگران و صبر وحوصله فراوان می باشد.

برخی دروس تخصصی :

زمین شناسی ، موازنه جرم و انرژی ، سیالات و انتقال حرارت ، سنگها و سیالات مخزن ، مهندسی مخزن ، مهندسی بهره برداری

گرایش‌ها (در مقطع کارشناسی) :

مهندسی اکتشافات ، مهندسی مخازن نفت ، مهندسی حفاری ، مهندسی بهره برداری

گرایش‌ها (در مقطع کارشناسی ارشد) :

این رشته در آزمون کارشناسی ارشد سال 1396 دارای گرایشهای ذیل می‌باشد:«اکتشاف» ، «حفاری» ، «بهره برداری» و «مخازن هیدروکربوری»

گرایش‌ها (در مقطع دکترا) :

اين رشته در مقطع دکتري هم قابل تحصيل است.

موقعیت شغلی :

همان گونه که از نام رشته بر مي آيد، اولين بازار کار موجود براي فارغ التحصيلان اين رشته وزارت نفت مي باشد. اين نکته براي متقاضيان تحصيل در دانشگاه صنعت نفت، قابل ذکر مي‌باشد که اين دانشگاه، همه دانشجويان را بورسيه نمي کند و لذا بايد براي بورسيه گرفتن از اين دانشگاه از سطح علمي بالايي برخوردار بود. بايد توجه داشت که نوع کار در اين رشته سنگين و محيط کاري آن در خارج از شهر مي باشد. براي مثال يک مهندس حفاري در وزارت نفت بايد 15 روز در خارج از شهر و دور از خانواده سپري کند و سپس يک هفته مرخصي دارد. از آن جايي که بيشتر واحد هاي رشته مهندسي نفت با رشته مهندسي شيمي مشترک است، دانشجوياني که به وزارت نفت راه پيدا نکرده اند، مي توانند جذب صنايع شيميايي خصوصي بشوند ویادر صنایع پتروشیمی و وزارت نیرو مشغول به فعالیت گردند.

بازدید 1042 بار آخرین ویرایش در سه شنبه, 31 مرداد 1396 16:20
محتوای بیشتر در این بخش: « مهندسی مواد مهندسی کشاورزی »

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

موسسه آموزشی کنکور آسان است در سال 1373 توسط استاد حسین احمدی برای کمک و ارتقا سطح علمی کنکور و همچنین موفقیت دانش آموزان که کنکور را در پیش روی دارند، افتتاح شد. استاد حسین احمدی با مدیریت موفق خود و گردآوردن استادانی جوان و در عین حال با تجربه باعث پیشرفت این موسسه و موفقیت های چشمگیری از جمله به دست آوردن رتبه های برتر کنکور شد

کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)می باشد.
طراحی و پیاده سازیدیجیتال وب

فرم مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان خرید محصولات انتشارات گیلنا

Invalid Input

جدید ترین فروشگاه انتشارات گیلنا با بالا ترین تخفیف ها

تخفیف 20 + 5 درصدی فقط در گیلنا مارکت

Gilnamarket.com

Search