سایت مرجع کنکور | وبسایت رسمی موسسه آموزشی کنکور آسان است | مقالات کنکور | منابع کنکور

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

اولین مبتکر ساخت لوح فشرده آموزش کنکور و شیوه نوین تست زنی در کشور از سال 1373

مشاوره رایگان و تخصصی با استاد حسین احمدی

مهندسی هوانوردی

تعریف :

رشته مهندسي هوانوردي، رشته اي براي يادگيري علم پرواز است. در واقع مهندس اين رشته در مورد طراحي، توسعه، تحليل، ساخت، نگهداري، استفاده و عمليات ايمني آن و کنترل پرواز و تعميرات و ... مطالعه مي کند و توانايي لازم را در اين زمينه ها کسب مي کند. مهندسي هوانوردي از آن دسته مهندسي ها محسوب مي شود که در کشور نياز زيادي به نيروهاي تربيت شده آن وجود دارد.

توانایی :

توانايي لازم در اين رشته با توجه به گرايش انتخاب شده بسيار متفاوت مي باشد. يک مسئول مراقبت پرواز بايد در هر شرايطي اطلاعات لازم را به خلبان ها بدهد و به آنها در مواقع خطر آرامش بدهد تا اينکه هواپيما به صورت ايمن بر زمين فرود آيد. همچنين يک مراقب پرواز بايد يه زبان انگليسي تسلط کامل داشته باشد تا بتواند با خلبانان (که همگي به انگليسي صحبت مي کنند) ارتباط برقرار نمايد. خلباني يک شغل بسيار مهم و به همين ميزان دوره آموزشي و گزينشي دشواري دارد. آمادگي يک داوطلب در سه مرحله سنجيده مي شود. او از نظر آمادگي بدني بايد در شرايط ايده آل قرار داشته باشد: حداکثر سن 20 سال تمام، حداقل قد 60 سانتي متر، داشتن وزني متعارف، داراي چشماني کاملا سالم (چشمان يک داوطلب در سه مرحله جداگانه بررسي و معاينه مي شود)، داراي قلب سالم و... . به صورت خلاصه مي‌توان اشاره نمود که يک داوطلب تا زماني که فرمان هواپيما را در دست خود بگيرد، بايد هفت خوان رستم را رد کرده باشد.

برخی دروس تخصصی :

مراقبت هوانوردي و طرح پرواز ، اصول مهندسی برق ، مباني مديريت و هواشناسي عمومي ، اصول رادار و مخابرات

گرایش‌ها(در مقطع کارشناسی) :

در مقطع کارشناسي گرايشي ندارد.

گرایش‌ها(در مقطع کارشناسی ارشد) :

اين رشته داراي گرايش های خلبانی، مراقبت پرواز و ناوبری هوایی مي باشد.

گرایش‌ها(در مقطع دکترا) :

اين رشته در مقطع دکتري نيز قابل تحصيل مي باشد.

موقعیت شغلی :

فارغ التحصيلان اين رشته به غير از گرايش خلباني که مستقيماً از طريق دانشگاه جذب کار مي شوند، مي توانند در اير لاين ها و شرکت هاي هواپيمايي و يا کارگاه هاي فني در بخش خصوصي هم مشغول به کار شوند. همچنين آنها مي‌توانند دوره هاي کوتاهي را براي خدمات فرودگاه ببينند و در آينده نيز با گرفتن مجوز از هواپيمايي کشور، يک آژانس هواپيمايي تاسيس نمايند.

بازدید 997 بار آخرین ویرایش در سه شنبه, 31 مرداد 1396 16:07

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

موسسه آموزشی کنکور آسان است در سال 1373 توسط استاد حسین احمدی برای کمک و ارتقا سطح علمی کنکور و همچنین موفقیت دانش آموزان که کنکور را در پیش روی دارند، افتتاح شد. استاد حسین احمدی با مدیریت موفق خود و گردآوردن استادانی جوان و در عین حال با تجربه باعث پیشرفت این موسسه و موفقیت های چشمگیری از جمله به دست آوردن رتبه های برتر کنکور شد

کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)می باشد.
طراحی و پیاده سازیدیجیتال وب

فرم مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان خرید محصولات انتشارات گیلنا

Invalid Input

جدید ترین فروشگاه انتشارات گیلنا با بالا ترین تخفیف ها

تخفیف 20 + 5 درصدی فقط در گیلنا مارکت

Gilnamarket.com

Search