سایت مرجع کنکور | وبسایت رسمی موسسه آموزشی کنکور آسان است | مقالات کنکور | منابع کنکور

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

اولین مبتکر ساخت لوح فشرده آموزش کنکور و شیوه نوین تست زنی در کشور از سال 1373

مشاوره رایگان و تخصصی با استاد حسین احمدی

مهندسی هوا فضا

تعریف :

بسياري از افرادي که مهندسي هوافضا را انتخاب مي کنند، اطلاع صحيحي نسبت به اين رشته ندارند و آنرا با خلباني و نجوم اشتباه مي گيرند. درحالي که هدف اين رشته آماده کردن مهندسي است که بتواند در زمينه طراحي، ساخت و آزمايش هواپيما فعاليت کند. درواقع کار مهندس هوافضا قبل از بيرون آمدن هواپيما از کارخانه است و او درمورد چگونگي به پرواز درآوردن يک هواپيما آموزش نمي بيند. بنابراين، مهندسي هوافضا مجموعه اي از علوم و توانايي علمي و عملي در زمينه تحليل، طراحي و ساخت وسايل پرنده از جمله هواپيما ها، بالگردها، گلايدرها، موشک ها و ماهواره هاست.

توانایی :

زيربناي اين رشته رياضيات است و همچنين فيزيك و شيمي تا حدودي لازم مي‌باشد و البته همين‌جا لازم است توصيه كنيم كه دانش‌آموزان اگر در درس زبان خارجي ضعيف هستند، وارد اين رشته نشوند چون بيشتر دروس اين رشته به زبان انگليسي وابسته مي‌باشد. مهندسي هوافضا يك رشته فني است و عموما كساني كه وارد رشته‌هاي فني مي‌شوند، بايد آمادگي كار در كارخانجات را داشته باشند و همچنين بايد افراد قوي و داراي پشتكار وارد اين رشته بشوند تا به ياري اراده قوي خود در پيشبرد اين رشته نوپا موفق گردند.

برخی دروس تخصصی :

ترمودینامیک ، مکانیک پرواز ، طراحی سازه‌های هوایی ، انتقال حرارت

گرایش‌ها(در مقطع کارشناسی) :

در مقطع کارشناسي گرايشي ندارد.

گرایش‌ها(در مقطع کارشناسی ارشد) :

مهندسي هوافضا در مقطع کارشناسي ارشد داراي گرايش هاي «سوانح هوايي و صلاحيتهاي پروازي» ، «آئروديناميک» ، «سازه هاي هوايي» ، «مکانيک پرواز» ، «جلوبرندگي» ، «ديناميک پرواز و کنترل» و «مهندسي فضايي» مي باشد.

گرایش‌ها(در مقطع دکترا) :

اين رشته در مقطع دکتري نيز قابل تحصيل مي باشد.

موقعیت شغلی :

مهمترين مشكل اين رشته جديد بودن آن است و اين كه هنوز براي آن برنامه‌ريزي‌هاي لازم به صورت كلان تدوين نشده است و در نتيجه پراكنده‌كاري در اين رشته زياد است و در كل جذب نيروي انساني از كانال صحيحي انجام نمي‌گيرد وگرنه عمدتا فارغ‌التحصيلان اين رشته از نظر بازاركار مشكلي ندارند. فارغ‌التحصيلان مهندسي هوافضا مي‌توانند در صنايع و موسسات تحقيقاتي هواپيمايي ، موشكي و ماهواره فعاليت بكنند و همچنين در كليه موسسات و سازمانهايي كه به نحوي از وسايل پرنده استفاده مي‌كنند، به عنوان كارشناس تحقيق در عمليات و تعمير و نگهداري خدمت كنند

بازدید 921 بار آخرین ویرایش در چهارشنبه, 25 مرداد 1396 16:41
محتوای بیشتر در این بخش: « مهندسی شهرسازی مهندسی معدن »

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

موسسه آموزشی کنکور آسان است در سال 1373 توسط استاد حسین احمدی برای کمک و ارتقا سطح علمی کنکور و همچنین موفقیت دانش آموزان که کنکور را در پیش روی دارند، افتتاح شد. استاد حسین احمدی با مدیریت موفق خود و گردآوردن استادانی جوان و در عین حال با تجربه باعث پیشرفت این موسسه و موفقیت های چشمگیری از جمله به دست آوردن رتبه های برتر کنکور شد

کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)می باشد.
طراحی و پیاده سازیدیجیتال وب

فرم مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان خرید محصولات انتشارات گیلنا

Invalid Input

جدید ترین فروشگاه انتشارات گیلنا با بالا ترین تخفیف ها

تخفیف 20 + 5 درصدی فقط در گیلنا مارکت

فروشگاه اینترنتی گیلنا مارکت

Search