سایت مرجع کنکور | وبسایت رسمی موسسه آموزشی کنکور آسان است | مقالات کنکور | منابع کنکور

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

اولین مبتکر ساخت لوح فشرده آموزش کنکور و شیوه نوین تست زنی در کشور از سال 1373

مشاوره رایگان و تخصصی با استاد حسین احمدی

مهندسی کامپیوتر

تعریف :

در رشته مهندسی كامپيوتر بيشتر اصول علمي و مباني رياضي و ساخت و به كارگيري كامپيوتر مورد توجه قرار مي‌گيرد. دانشجويان اين رشته بايد آگاهي جامع از نظريه هاي علمي موجود در علوم كامپيوتر داشته باشند تا بتوانند دانش كامپيوتر را در حل مسايل بنيادي علوم كامپيوتر به كار گيرند. در کشور هاي صنعتي و پيشرفته، در زندگي افراد حضوري اجتناب ناپذير دارد. به همين دليل رشته مهندسي کامپيوتر که به طراحي و ساخت اجزاي مختلف کامپيوتر مي پردازد، از اهميت بسيار برخوردار است.

توانایی :

تسلط و علاقه به رياضيات شرط اول موفقيت در رشته مهندسی کامپيوتر است. دانشجوي اين رشته بايد پايه رياضي قوي داشته و بتواند با استدلال رياضي با مسائل برخورد نمايد. همچنين در الگوريتم نويسي که يکي از اساسي ترين گرايش هاي اين رشته است مهارت کافي داشته باشد. يک مهندس کامپيوتر بايد فردي خلاق باشد تا بتواند مسائل را از راه حل هاي ابتکاري حل کند، راه حل هايي که کمترين هزينه و بهترين کارايي را داشته باشد.

برخی دروس تخصصی :

ساختمان داده ، مبانی کامپیوتر ، مدارهای الکتریکی و الکترونیکی ، کنترل خطی ، طراحی الگوریتم ، سیستم عامل

گرایش‌ها (در مقطع کارشناسی):

نرم افزار ، سخت افزار(معماری سیستمهای کامپیوتری) ، فناوری اطلاعات

گرایش‌ها (در مقطع کارشناسی ارشد) :

مهندسي کامپيوتر در مقطع کارشناسي ارشد دارای گرایش های نرم افزار، هوش مصنوعی و رباتیک، معماری سیستم های کامپیوتر والگوریتم ها و محاسبات می باشد.

گرایش‌ها (در مقطع دکترا) :

اين رشته در مقطع دکتري نيز قابل تحصيل مي باشد.

موقعیت شغلی :

امروزه يک مهندس کامپيوتر اگر علاقه مند به کار باشد، هيچ وقت با مشکل بيکاري روبرو نمي‌شود. با در نظر گرفتن پتانسيلي که در آنها با توجه به مواد درسي و موضوعات مربوط ايجاد مي شود مي توانند در بسياري از مراکز بزرگ صنعتي و مراکز تحقيقاتي و سازمانها و شرکت ها و وزارتخانه ها وظايف مهمي را بر عهده گيرند و با شرکت در پروژه هاي مهم نقش باارزشي را به ويژه در بعد نرم افزاري، محاسباتي، انفورماتيکي، اطلاعاتي و ارتباطاتي و برنامه ريزي داشته باشند.

بازدید 813 بار آخرین ویرایش در چهارشنبه, 25 مرداد 1396 16:30
محتوای بیشتر در این بخش: « مهندسی صنایع مهندسی رباتیک »

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

موسسه آموزشی کنکور آسان است در سال 1373 توسط استاد حسین احمدی برای کمک و ارتقا سطح علمی کنکور و همچنین موفقیت دانش آموزان که کنکور را در پیش روی دارند، افتتاح شد. استاد حسین احمدی با مدیریت موفق خود و گردآوردن استادانی جوان و در عین حال با تجربه باعث پیشرفت این موسسه و موفقیت های چشمگیری از جمله به دست آوردن رتبه های برتر کنکور شد

کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)می باشد.
طراحی و پیاده سازیدیجیتال وب

فرم مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان خرید محصولات انتشارات گیلنا

Invalid Input

جدید ترین فروشگاه انتشارات گیلنا با بالا ترین تخفیف ها

تخفیف 20 + 5 درصدی فقط در گیلنا مارکت

فروشگاه اینترنتی گیلنا مارکت

Search