سایت مرجع کنکور | وبسایت رسمی موسسه آموزشی کنکور آسان است | مقالات کنکور | منابع کنکور

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

اولین مبتکر ساخت لوح فشرده آموزش کنکور و شیوه نوین تست زنی در کشور از سال 1373

مشاوره رایگان و تخصصی با استاد حسین احمدی

زبان ژاپنی

رشد روز افزون ارتباطات سیاسی و فرهنگی میان کشورها و ضرورت ارتباط با کشورهای همسایه و آسیایی، بیانگر ضرورت رشته زبان ژاپنی در دوره کارشناسی است. این رشته به تربیت افرادی همت می‌گمارد که با فرا گرفتن مهارت‌های چهارگانه درک مطلب، خواندن، نوشتن و مکالمه زبان ژاپنی بتوانند تخصص‌های لازم را به دست آورند.دانشجویان این رشته می‌توانند علاوه بر معرفی ادب و فرهنگ ایران به جوامع دیگر در رسانه‌های همگانی به نقد و بررسی و ارائه آثار نویسندگان ژاپنی بپردازند.

درس‌های این رشته در طول تحصیل :

دروس پایه و اختصاصی زبان ژاپنی:زبان شناسی عمومی، زبان ژاپنی مقدماتی، گفت و شنودهای مقدماتی، آشنایی با فرهنگ ژاپنی، زبان ژاپنی پیشرفته، گفت و شنود پیشرفته، خواندن متون ساده،‌ انشای ساده، خواندن متون پیشرفته، ساختمان دستوری زبان ژاپنی، ترجمه متون ساده، نامه‌نگاری، خواندن متون مطبوعاتی، ادبیات معاصر، آشنایی و تحقیق در متون ادبی قدیم، آشنایی با مقالات انتقادی، نمایشنامه، انواع شعر ژاپنی، سیری در ادبیات ژاپن، ادبیات تطبیقی ایران و ژاپن، سخنرانی و یادداشت‌برداری، ترجمه متون پیشرفته، زبانشناسی ژاپنی، مقاله‌نویسی، اساطیر ژاپن، زبان انگلیسی.

ژاپن به عنوان يک جامعه پيشرفته، سابقه فرهنگي دو هزارو اندي ساله دارد . اين کشور با درک واقعيت بسيار تلخ دوران جنگ جهاني دوم، با چنان شتابي مراحل توسعه را طي کرد که توجه جهانيان را به خود معطوف داشت و به کشور کاملاً پيشرفته مبدل شد. داشتن اقتصاد قوي و فرهنگ خاص آسيايي و تجربيات و دستاوردهاي علمي در عرصه فناوري هاي جديد، اهميت يادگيري زبان اين كشور را بيش از پيش مي نمايد. بدين ترتيب، براي اولين بار زبان ژاپني در سال 1366 شمسي به صورت زبان دوم در دانشكده زبانها و ادبيات خارجي دانشگاه تهران تدريس شد. پس از گذشت چند سال براي اولين بار در سال 1373 شمسي اين دانشكده رسماً اقدام به پذيرش دانشجو در مقطع کارشناسي کرد و در مهرماه سال 1387 اولين دوره دانشجويان كارشناسي ارشد در زمينه آموزش زبان ژاپني وارد دانشگاه شدند.

دانشجويان رشته زبان و ادبيات ژاپني ضمن آشنايي با ذهنيت و مجموعه انديشه ها و باورهاي ژاپني ها و همچنين فرهنگ و تمدن جامعه ژاپن، نوشتار خاص اين زبان و مكالمه و دستور زبان ژاپني را ياد مي گيرند. دانشجويان اين رشته با تاريخ ادبيات قديم و ادبيات معاصر ژاپن آشنا شده، آثار نويسندگان نامدار و شاعران بزرگ ژاپن را به صورت واحد هاي درسي مي گذرانند. به طور خاص، برنامه درسي دوره

کارشناسي زبان ژاپني با تأکيد بر اصل سودمندي و ارتباط درس ها با يکديگر، انطباق درس ها با نياز دانشجويان، عدم تکرار و توالي منطقي آنها و نيز با درنظر گرفتن دو هدف زير تنظيم شده است:

- کسب مهارت هاي چهارگانه (درک مطلب- حرف زدن- خواندن و نوشتن) زبان ژاپني

- آشنايي با ادبيات ژاپني و کمک به شکوفايي استعداد و ذوق ادبي دانشجويان

بازدید 1041 بار آخرین ویرایش در یکشنبه, 12 شهریور 1396 11:33
محتوای بیشتر در این بخش: « زبان چینی زبان فرانسه »

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

موسسه آموزشی کنکور آسان است در سال 1373 توسط استاد حسین احمدی برای کمک و ارتقا سطح علمی کنکور و همچنین موفقیت دانش آموزان که کنکور را در پیش روی دارند، افتتاح شد. استاد حسین احمدی با مدیریت موفق خود و گردآوردن استادانی جوان و در عین حال با تجربه باعث پیشرفت این موسسه و موفقیت های چشمگیری از جمله به دست آوردن رتبه های برتر کنکور شد

کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)می باشد.
طراحی و پیاده سازیدیجیتال وب

فرم مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان خرید محصولات انتشارات گیلنا

Invalid Input

جدید ترین فروشگاه انتشارات گیلنا با بالا ترین تخفیف ها

تخفیف 20 + 5 درصدی فقط در گیلنا مارکت

Gilnamarket.com

Search