سایت مرجع کنکور | وبسایت رسمی موسسه آموزشی کنکور آسان است | مقالات کنکور | منابع کنکور

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

اولین مبتکر ساخت لوح فشرده آموزش کنکور و شیوه نوین تست زنی در کشور از سال 1373

مشاوره رایگان و تخصصی با استاد حسین احمدی

photo_2018-05-06_14-13-40.jpg

رنگ بندی دانش آموزان کنکوری !

دانش آموزان کنکوری از قبل شروع مطالعه برای کنکور به طور کلی با توجه به اهداف از پیش تعیین شده شان به 3 دسته رنگی مختلف تقسیم بندی می‌شوند، ما در کل برای دانش آموزان کنکوری 3 دسته دانش آموزان تعریف کرده‌ایم؛

دسته اول) دانش آموزانی هستند که با توجه به بالا بودن سطح علمی و هدف گذاری دقیق می‌توانند ضمن مطالعه دقیق با بازه های زمانی بالا، کیفیت خوبی را هم از خود به جا بگذارند، با توجه به روانشناسی رنگی این دسته را با رنگ سفید مشخص می‌کنیم. دسته دوم) دانش آموزانی هستند که اهمیتی برای سال کنکور قائل نیستند و بدون برنامه ریزی و هدف خاصی همانند گذشته دوست دارند فقط امسال هم بگذرد ، با توجه به بی اعتنایی آنها به درس خواندن و آینده خودشان این دسته را با رنگ سیاه نمایش می‌دهند.

دسته دوم) دانش آموزانی هستند که اهمیتی برای سال کنکور قائل نیستند و بدون برنامه ریزی و هدف خاصی همانند گذشته دوست دارند فقط امسال هم بگذرد ، با توجه به بی اعتنایی آنها به درس خواندن و آینده خودشان این دسته را با رنگ سیاه نمایش می‌دهند.

دسته سوم) به دانش آموزانی گفته می شود که نه می توان آن ها را در دسته اول قرار داد نه دسته دوم، آنها را با رنگ خاکستری می‌شناسیم. دانش آموزان کنکوری‌ دقت کنید در حوزه خاکستری مطالعه گرفتار نشوید. با توجه به توضیحات بالا به طور کلی بر اساس رنگ‌ها سه دسته کنکوری داریم: سیاه، خاکستری و سفید؛ رنگ سفید از مشخصات کنکوری‌هایی است که موقع مطالعه کاملاً درگیر درس خواندن هستند و بازدهی مطالعه‌شان بالاست. رنگ سیاه مخصوص کنکوری هاییست که لای کتاب را وا نمی‌کنند و در کل نتیجه کنکور برایشان اهمیتی ندارد، به قول خودشان هر چه باداباد! تعداد زیادی از کنکوری‌ها خاکستری‌اند!

مشکل اصلی دسته رنگی خاکستری چیست؟

اتلاف وقت زیاد و بازدهی مطالعاتی پایین از مشکلات اساسی این دسته از کنکوری‌هاست. ساعت‌ها مطالعه با بازدهی پایین دارند و کاری که باید در یک روز انجام شود در یک هفته انجام می‌دهند. سرعت پیشرفتشان کند است و در آزمون نتیجه دلخواهشان را نمی‌گیرند، مدام با خودشان می‌گویند: «من که اینهمه درس میخونم چرا پیشرفت نمی‌کنم»، خودتان را از رنگ خاکستری به رنگ سفید ارتقا دهید! دوستان عزیزم ما که با هم تعارف نداریم! وقتی می‌گوییم: «4 ساعت درس خوندم» در واقع داریم خودمان را گول می‌زنیم. مدت زمانی که مثلا مشغول خواندن بودیم مهم نیست، آنچه واقعا اهمیت دارد مطالعه‌ی مفید است. چقدر از این 4 ساعت را واقعا مطالعه کرده‌ایم؟! آیا همه‌ی 4 ساعت با توجه و تمرکز کامل فقط صرف یادگیری شده است؟ چقدر از این زمان حواس‌مان به موبایلمان بوده است؟ چند بار در این 4 ساعت نتوانستیم طاقت بیاوریم و موبایل را چک کردیم و به تلگرام یا اینستاگرام سر زدیم؟ در واقع اینکه چه کار کردیم اهمیتی ندارد، نکته مهم این است که زمانمان ممکن است صرف هر چیزی شده باشد به‌جز یادگیری!

سعی کنید در سال کنکور خاکستری نباشید!

خاکستری‌ها شروع به درس خواندن می‌کنند هنوز ۱۰ دقیقه نگذشته موبایلشان را چک می‌کنند، متوجه می‌شوند دوستشان پیام داده پاسخش را می‌دهند. ۱۰ دقیقه دیگر می‌خوانند و وسوسه می‌شوند که سری به شبکه‌های اجتماعی بزنند. بعد از نیم ساعت موبایل را کنار می‌گذارند و دوباره سر درس بر گشته و کمی مطالعه می‌کنند. در ادامه درس خواندن به فکر این می‌افتند از سرجایشان بلند شده تا به آشپزخانه بروند و چیزی بخورند. همان موقع سریالی را که مادرشان نگاه می‌کند پخش می‌شود، میخکوب می‌شوند و یک ساعتی هم سریال نگاه می‌کنند و دوباره برای مطالعه به اتاق خود بر می‌گردند! خاکستری‌ها درسی را که بیشتر از ۱ ساعت خواندنش طول نمی‌کشد در ۴ ساعت تمام می‌کنند. در دفتر برنامه ریزی‌شان روزانه ۱۲ ساعت مطالعه ثبت شده است اما همیشه درصدها و نمرات پایینی کسب می‌کنند. خاکستری‌ها نه کاملاً درس می‌خوانند و نه کاملاً درس خواندن را کنار گذاشته‌اند.

خودتان را با ساعت‌ها درس خواندن بدون بازدهی فریب ندهید. معمولاً ۴ ساعت درس خواندن کنکوری‌های خاکستری معادل ۹۰ دقیقه درس خواندن افراد رنگ سفید است. اگر یک ساعت درس می‌خوانید تمام تمرکزتان روی درس باشد. در این صورت بازده مطالعاتی شما بالا خواهد رفت و از درس خواندن لذت می‌برید.

به نکات زیر توجه ویژه‌ای کنید:

  • موبایلتان را هنگام درس خواندن خاموش کنید و حتماً آن را از جلوی چشمتان دورش کنید.
  • اجازه گشت و گذار در اینترنت را هنگام مطالعه به خودتان ندهید.
  • به خانواده بگویید هنگام درس خواندن با شما صحبت نکنند و بگذارند روی مطالعه تمرکز کنید.
  • وقتی درس می‌خوانید فقط به درس خواندن فکر کنید و کار دیگری انجام ندهید.
  • اگر اتاق مطالعه دارید حتما در آن را ببندید تا تمرکزتان به هم نخورد.
  • در طول مطالعه تمام انرژی خود را روی خواندن کتاب بگذارید و درباره موارد اضطراب آور فکر نکنید.
  • در تمام لحظاتی که مطالعه می‌کنید زندگی شما در یک چیز خلاصه می‌شود: درس خواندن
  • همیشه به یاد داشته باشید که برای چه هدفی تصمیم گرفتید مطالعه را برای کنکور شروع کنید. هیچوقت با غرق شدن در روزمرگی به هدف خود خیانت نکنید.
  • هر وقت چیزی حواستان را هنگام مطالعه پرت کرد با خودتان بگویید «خب، بسه، برگردیم سر درس»
رایگان

مشاوره کنکور

برای مشاوره تخصصی کنکور با اساتید گیلنا فرم زیر را پرکنید.ما با شما تماس می گیریم

Invalid Input

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

موسسه آموزشی کنکور آسان است در سال 1373 توسط استاد حسین احمدی برای کمک و ارتقا سطح علمی کنکور و همچنین موفقیت دانش آموزان که کنکور را در پیش روی دارند، افتتاح شد. استاد حسین احمدی با مدیریت موفق خود و گردآوردن استادانی جوان و در عین حال با تجربه باعث پیشرفت این موسسه و موفقیت های چشمگیری از جمله به دست آوردن رتبه های برتر کنکور شد

کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)می باشد.
طراحی و پیاده سازیدیجیتال وب

فرم مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان خرید محصولات انتشارات گیلنا

Invalid Input

جدید ترین فروشگاه انتشارات گیلنا با بالا ترین تخفیف ها

تخفیف 20 + 5 درصدی فقط در گیلنا مارکت

فروشگاه اینترنتی گیلنا مارکت

Search