سایت مرجع کنکور | وبسایت رسمی موسسه آموزشی کنکور آسان است | مقالات کنکور | منابع کنکور

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

اولین مبتکر ساخت لوح فشرده آموزش کنکور و شیوه نوین تست زنی در کشور از سال 1373

مشاوره رایگان و تخصصی با استاد حسین احمدی

کنترل خشم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اصلی ترین عاملی که میتواند در زمان خشم موجب کنترل و یا کمتر کردن شدت آن شود،کاهش حساسیت نسبت به عوامل و محرک های بیرونی می باشد.اکثر افراد به دنبال این هستند تا به هر روشی شده در زمان خشم،بتوانند بر آن غلبه کنند و خود را کنترل کنند.

مسئله ی غلبه بر خشم و کنترل بر نفس خود تبدیل به معضل بزرگی برای بسیاری از افراد شده است.

همه ی ما عادت هایی داریم که علاوه بر دیگران حتی خودمان را هم اذیت می کند.همه ما گاهی بسیار بداخلاق شده، نسبت به وقایع، واکنش‌های اغراق شده نشان داده و یا در مواجه با دیگران از لحنی پرخاشگرایانه، تحقیر آمیز و نامناسب استفاده می‌کنیم که این موضوع نه تنها به حل مشکل کمکی نکرده، بلکه در بیشتر مواقع سبب بدتر شدن شرایط می‌شود.

در حقیقت باید پذیرفت که هر یک از ما دارای اخلاقیات و عاداتی هستیم که علاوه بر دیگران، خود ما را نیز رنج می‌دهد. همه ما گاهی بسیار بداخلاق شده، نسبت به وقایع، واکنش‌های اغراق شده نشان داده و یا در مواجه با دیگران از لحنی پرخاشگرایانه، تحقیر آمیز و نامناسب استفاده می‌کنیم که این موضوع نه تنها به حل مشکل کمکی نکرده، بلکه در بیشتر مواقع سبب بدتر شدن شرایط می‌شود.

گاهی ممکن است شما در حال انجام کاری مهم هستید که فرزندتان با فریاد از شما می‌خواهد به سرعت پیش او بروید و زمانی که به وی مراجعه می‌کنید، وی از شما درخواست می‌کند ظرف کره را که در نزدیکی او قرار داشته و به راحتی می‌توانست از آن بردارد، به وی بدهید. طبیعتا واکنش بیشتر مردم نسبت به قرار گرفتن در شرایط مشابه، خشم و عصبانیت است.

در زندگی موارد کوچکی وجود دارد که ممکن است شامل تمییز نکردن مو در دریچه فاضلاب حمام و دستشویی از سوی سایر اعضای خانواده، شیطنت‌های شبانه و بی خوابی کودکان در ساعات نیمه شب، بازی با توپ در داخل منزل و آسیب رساندن به وسایل شخصی شما، شوخی‌های زننده همکاران در محیط کار، تاخیر در حرکت اتوبوس یا قطار و .. شده و هر کدام قادر باشد شما را تا مرز انفجار از عصبانیت پیش ببرد.

سوالی که وجود دارد این است که چرا چنین موضوعاتی باعث خشم میشود و باعث اعمال ناپسندی در افراد میشود؟ پاسخ به این مسئله در یک کلمه خلاصه میشود:حساس زایی. شما باید به این نکته توجه کنید که میزان حساسیت خود را در کاهش داده وخشم خود را کنترل کنید.

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

موسسه آموزشی کنکور آسان است در سال 1373 توسط استاد حسین احمدی برای کمک و ارتقا سطح علمی کنکور و همچنین موفقیت دانش آموزان که کنکور را در پیش روی دارند، افتتاح شد. استاد حسین احمدی با مدیریت موفق خود و گردآوردن استادانی جوان و در عین حال با تجربه باعث پیشرفت این موسسه و موفقیت های چشمگیری از جمله به دست آوردن رتبه های برتر کنکور شد

کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)می باشد.
طراحی و پیاده سازیدیجیتال وب

فرم مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان خرید محصولات انتشارات گیلنا

Invalid Input

جدید ترین فروشگاه انتشارات گیلنا با بالا ترین تخفیف ها

تخفیف 20 + 5 درصدی فقط در گیلنا مارکت

فروشگاه اینترنتی گیلنا مارکت

Search