سایت مرجع کنکور | وبسایت رسمی موسسه آموزشی کنکور آسان است | مقالات کنکور | منابع کنکور

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

اولین مبتکر ساخت لوح فشرده آموزش کنکور و شیوه نوین تست زنی در کشور از سال 1373

مشاوره رایگان و تخصصی با استاد حسین احمدی

مشاوره با اساتید گیلنا

0912-1009656

0912-1965702

سامانه تخمین رتبه

آموزش های تلگرامی

سامانه انتخاب رشته

رسانه آموزشی گیلنا

منابع کنکور سراسری

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

دروس عمومی

ادبیات فارسی:

با توجه به این‌که ادبیات فارسی در بین دروس عمومی بیشترین ضریب را داراست، خیلی مهم است که منابع مناسبی برای تست زنی در این درس انتخاب کنید.

  • در میان کتاب‌های تست ادبیات فارسی برای کنکور کتاب ادبیات موضوعی و ادبیات میکرو گاج است. تفاوت این دو کتاب در نحوه‌ی طبقه‌بندی تست‌هاست که در ادبیات موضوعی بر اساس موضوع و در ادبیات میکرو درس به درس بر اساس کتاب ادبیات دبیرستان طبقه‌بندی شده‌اند.
  • منبع مناسب دیگر برای ادبیات و زبان فارسی کتاب‌های مباحثی نشر الگوست که هر مبحث کتابی جداگانه دارد؛ کتاب آرایه‌های ادبی، قرابت معنایی، لغت و املا، تاریخ ادبیات و پنج + 1 بحث زبان فارسی. برای کسانی که عادت به جدا خوانی مباحث مختلف را دارند این مجموعه کتاب‌ها مناسب است.
  • سری کتاب‌های هفت خوان فارسی و ادبیات جامع خیلی سبز نیز از دیگر منابع قابل اعتماد ادبیات و زبان فارسی است.

عربی:

عربی از دیگر درس‌هایی است که با توجه به سخت بودن برخی مباحث آن برای بعضی از دانش آموزان در کنکور سراسری بسیار طرازآور است. دانش آموزی که به عربی تسلط داشته باشد قطعا رتبه بهتری در کنکور سراسری کسب می‌کند.

  • کتاب‌ سیر تا پیاز گاج به همراه کتاب عربی کامل گاج از کتاب‌های پیشنهادی انتشارات گاج است که مجموعه تست‌های این دو کتاب مفید هستند. البته عربی کامل ترجیح داده می‌شود.
  • کتاب عربی جامع خیلی سبز هم منبعی خوب از نمونه تست‌های کنکور و آزمون‌های مختلف است که به پیشرفت در تست زنی در درس عربی کمک می‌کند.
  • کتاب عربی نشر الگو کتابی است که مجموعه تست‌های سخت عربی در آن گنجانده شده است و برای کسانی مناسب است که می‌خواهند تست‌های عربی را چشم بسته بزنند!

دین و زندگی:

دین و زندگی بعد از ادبیات دیگر درس عمومی است که بیشترین ضریب را دارد پس تسلط کافی به این دزس خیلی به شما کمک می‌کند.

  • بهترین کتاب حال حاضر دین و زندگی، کتاب دین و زندگی جامع گاج است که علاوه بر تست‌های خوب، توضیحات جامع و کاملی برای هر آیه و مبحث دین و زندگی دارد. به علاوه، نکات کاربردی به هر آیه که در این کتاب آورده شده است به تست زنی بهتر در این درس کمک می‌کند.
  • دین و زندگی نشر الگو و دین و زندگی جامع خیلی سبز هم کتاب‌های خوب دیگری در این درس هستند که تست‌ها و درسنامه‌های خوبی دارند.

زبان انگلیسی:

زبان انگلیسی را می‌توان در کنار عربی از درس‌های سخت عمومی از نظر درک مباحث آن‌هاست. زبان انگلیسی به خاطر نکات گرامری زیاد و واژگان فرار درسی است که خیلی از دانش آموزان برای یادگیری آن مشکل دارند. البته به خاطر ضریب پایین این درس زیاد لازم نیست نگران آن باشید.

  • بهترین کتاب چه از نظر گرامری و چه از نظر واژگانی کتاب زبان انگلیسی جامع مبتکران است که انتخاب خیلی از دانش آموزان است.
  • کتاب و نترسیم از متن از انتشارات شب قره یکی از کتاب‌های خوب برای متن انگلیسی و کلوز تست‌هاست که به کسانی که در آن‌ها مشکل دارند توصیه می‌شود.

دروس اختصاصی

ریاضی:

برای رشته تجربی کتاب ریاضی جامع گاج نقره‌ای و ریاضی جامع خیلی سبز دو کتاب پرفروش و خوب هستند که تست‌های خوبی دارند. برای رشته ریاضی هم برای دروس ریاضیات پایه و گسسته و حسابان کتاب‌های میکرو گاج توصیه می‌شود و منابع قوی تر هم کتاب‌های خوشخوان و نشر الگو هستند. برای هندسه پایه و هندسه تحلیلی کتاب نشر الگو کتابی است که تست‌های خیلی خوبی دارد. برای درس دیفرانسیل هم کتاب خیلی سبز توصیه می‌شود.

فیزیک:

برای هر دو رشته تجربی و ریاضی کتاب‌های فیزیک پایه و فیزیک پیش دانشگاهی گاج نقره‌ای پیشنهاد می‌شود که مراجع خوبی برای تست‌های فیزیک هستند. کتاب فیزیک جامع خیلی سبز هم منبع خوبی برای درس فیزیک است.

شیمی:

برای هر دو رشته تجربی و ریاضی شیمی مبتکران کتاب خوبی است که هم درسنامه‌های خوبی دارد و هم تست‌های آن طبقه بندی شده است. کتاب شیمی خیلی سبز هم کتاب خوبی در این درس است که تست‌های خیلی خوب و نکات کاربردی زیادی دارد.

زیست شناسی:

کتاب زیست شناسی خیلی سبز کتابی است که هم درسنامه‌های قوی و هم تست‌های خوبی دارد که منبع خوبی برای کنکور به شمار می‌آید. کتاب زیست شناسی جامع گاج هم تست‌های خوبی دارد که برای آمادگی بیشتر برای کنکور مفید است.

زمین شناسی:

برای این درس هم کتاب جامع مهر و ماه پیشنهاد می‌شود اما چون خیلی از دانش آموزان این درس را در کنکور نمیزنند و تاثیری هم ندارد همان کتاب درسی برای کسانی که می‌خواهند تست‌های این درس را در کنکور بزنند توصیه می‌شود.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

موسسه آموزشی کنکور آسان است در سال 1373 توسط استاد حسین احمدی برای کمک و ارتقا سطح علمی کنکور و همچنین موفقیت دانش آموزان که کنکور را در پیش روی دارند، افتتاح شد. استاد حسین احمدی با مدیریت موفق خود و گردآوردن استادانی جوان و در عین حال با تجربه باعث پیشرفت این موسسه و موفقیت های چشمگیری از جمله به دست آوردن رتبه های برتر کنکور شد

کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)می باشد.
طراحی و پیاده سازیماهان تکنولوژی

سایت مرجع کنکور

بانک اطلاعاتی رایگان مقالات ، فیلم های آموزشی و اخبار کنکوری

رایگان

مشاوره کنکور

برای مشاوره تخصصی کنکور با اساتید گیلنا فرم زیر را پرکنید.ما با شما تماس می گیریم

Invalid Input