سایت مرجع کنکور | وبسایت رسمی موسسه آموزشی کنکور آسان است | مقالات کنکور | منابع کنکور

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

اولین مبتکر ساخت لوح فشرده آموزش کنکور و شیوه نوین تست زنی در کشور از سال 1373

مشاوره رایگان و تخصصی با استاد حسین احمدی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

تعریف :

هدف اصلي اين رشته، استفاده از دانش فيزيک و رياضيات در بوجود آوردن مواد و محصولات بهتر براي دنياي امروز است. اين رشته با طراحي، ساخت و بهره برداري از فرايند ها و کارخانجات مربوط با صنايع شيميايي درگير است. اين رشته بر سه بخش اساسي «اختلاط»، «مهندسي واکنش» و «جداسازي» تکيه دارد. امروزه مهندسين شيمي علاوه بر فرايند توليد مواد اوليه پايه، در توسعه و توليد محصولات متنوع و با ارزش شرکت دارند. امروزه مهندسي شيمي ارتباط تنگاتنگي با علوم زيست شناسي، مهندسي پزشکي و اغلب شاخه هاي مهندسي دارد.

توانایی :

يک مهندس شيمي قبل از آنکه يک شيمي دان باشد، يک مهندس است. مهندسي که کمي شيمي مي داند. يک شرط اصلي براي موفقيت در رشته مهندسي شيمي، داشتن پايه قوي رياضي است. بله، تعجب نکنيد! در اصل مهندسي شيمي زاييده ضرورت و نياز صنعت مکانيک، الکترونيک و عمران است. پس بدين ترتيب، افرادي که نقطه قوتشان درس رياضي و مباحث حل معادله و محاسبات است، از انتخاب اين رشته راضي و خشنود خواهند بود.لازم به ذکر است از انجایی که فارغ التحصیلان این رشته در مراکز صنعتی و محیط های خارج از شهر مشغول به کار می‌شوند ؛از این رو آمادگی روحی و بدنی برای انجام امور فنی وکار فیزیکی ضروری می باشد.

برخی دروس تخصصی :

استاتیک و مقاومت مصالح ، مکانیک سیالات ، ترمودینامیک ، موازنه جرم و انرژی ، کنترل فرآیند

گرایش‌ها (در مقطع کارشناسی) :

گرایش های این رشته در مقطع کارشناسی در کنکور سراسری 95 حذف شده است

گرایش‌ها (در مقطع کارشناسی ارشد) :

در مقطع کارشناسي ارشد داراي گرايش هاي پلیمر، صنايع غذايي، طراحی فرايند، محيط زيست، پتروشيمي، صنایع گاز، نانو فناوری ، بیو تکنولوژی ،ترموسینتیک و گاتالیست، پدیده های انتقال و فرآیندهای جداسازی،مدل سازی،شبیه سازی و کنترل و صنایع شیمیایی معدنی مي باشد.

گرایش‌ها (در مقطع دکترا) :

اين رشته در مقطع دکترا هم قابل تحصيل است.

موقعیت شغلی :

پس از فارغ‌التحصيلي در رشته‌ي مهندسي شيمي، امکان اشتغال در کارخانه‌هاي توليدي (به عنوان مهندس توليد) و شرکت‌هاي مشاور (به عنوان مهندس مشاور) وجود دارد. يکي از مهم‌ترين مزيت‌هاي مهندس شيمي اين است که به طور هم‌زمان مهارت مهندس مکانيک و مهندس شيمي را آموخته است و حتي مي‌تواند تمام طرح‌هاي خود را از نظر اقتصادي و بازدهي امکان‌سنجي کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

موسسه آموزشی کنکور آسان است در سال 1373 توسط استاد حسین احمدی برای کمک و ارتقا سطح علمی کنکور و همچنین موفقیت دانش آموزان که کنکور را در پیش روی دارند، افتتاح شد. استاد حسین احمدی با مدیریت موفق خود و گردآوردن استادانی جوان و در عین حال با تجربه باعث پیشرفت این موسسه و موفقیت های چشمگیری از جمله به دست آوردن رتبه های برتر کنکور شد

کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)می باشد.
طراحی و پیاده سازیدیجیتال وب

فرم مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان خرید محصولات انتشارات گیلنا

Invalid Input

جدید ترین فروشگاه انتشارات گیلنا با بالا ترین تخفیف ها

تخفیف 20 + 5 درصدی فقط در گیلنا مارکت

Gilnamarket.com

Search