سایت مرجع کنکور | وبسایت رسمی موسسه آموزشی کنکور آسان است | مقالات کنکور | منابع کنکور

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

اولین مبتکر ساخت لوح فشرده آموزش کنکور و شیوه نوین تست زنی در کشور از سال 1373

مشاوره رایگان و تخصصی با استاد حسین احمدی

ازاین به بعد میتونی به جای رفتن به کلاس خصوصی کلاس خصوصی به خونه بیاری

برای دریافت نمونه تدریس های اساتید گیلنا کافیه تو سایت مرجع کنکور موسسه آموزشی کنکور آسان است عضو بشی

برای عضویت میتونی از لینک زیر استفاده کنی

انتشارات گیلنا

با استفاده از نرم افزار های تحمین رتبه و انتخاب رشته خودتو محک بزن

موفقیت با انتشارات گیلنا

مشاوره رایگان موفقیت در کنکور

برای مشاوره مستقیم با اساتید کنکور آسان است فرم زیر را پر کنید ما با شما تماس میگیریم

Invalid Input
Invalid Input

20 نکته کنکوری برای موفقیت و قبولی در کنکور

با انتشارات گیلنا، موفقیت آسان است

20 توصیه ی زیر خدمت داوطلبین عزیز که به دنبال رسیدن به موفقیت و قبولی هستند و حاصل تجربیات شخصی استاد حسین احمدی است که، طی سنوات گذشته کسب کرده اند،و در راستای رقابت برابر در این آزمون علمی بزرگ،در اختیار دانش آموزان کل کشور قرار داده اند.

1 مهمترین عامل برای حرکت به سمت موفقیت و قبولی هدف می باشد.با فکر کردن به هدفتان شوق و ذوقی مضاعف درون شما شکل میگیرد. شما امسال یک هدف بزرگ دارید، پس برای رسیدن به آن باید تمام همت خود را به کار بگیرید

هدف

2 لازمه ی رسیدن به هدف برنامه ریزی اصولی میباشد. (شامل برنامه های بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت) بدون برنامه ریزی به سر منزل مقصود نخواهید رسید. برنامه ریزی درست، باعث میشود زمان را بهتر مدیریت کنید ، راه رسیدن به هدف را هموار میسازد.نکته ی مهم این است که برنامه ی هر شخص مختص خود فرد است.

برنامه ریزی

3 یادگیری زمانی حاصل میشود که با درس ها با اصول درست رفتار شود. البته ممکن است در گذشته شما با یک روش خاص درس ها را آموخته باشید اما در هر صورت آگاهی از روشهای صحیح مطالعه برای شما سودمند خواهد بود.

روش های صحیح مطالعه

4 داشتن آمادگی جسمانی موجب یادگیری بهتر میشود؛ بنابراین برای یادگیری بهتر باید وضعیت جسمی مناسبی داشته باشید،پس باید تغذیه مناسب و ورزش را در دستور کار خود قرار دهید.

وضعیت جسمانی

5 داشتن اضطراب و دلهره باعث اختلال در یادگیری شما میشود

آرامش روانی

6 داشتن احساس منفی و تکرار آن باعث دلسردی میشود و شما را از حرکت به سمت هدف باز میدارد.همواره امیدوار بودن و تلاش برای رسیدن به هدف خود بخشی از موفقیت است

حس مثبت داشتن

7 با شرکت در آزمون های متمادی نقاط ضعف و قوت خود را پیدا کنید.تلاش کنید بر اساس برنامه های میان مدت و بلند مدت برگزار کننده ی آزمون پیش بروید.این اقدام به شما در داشتن برنامه های بلند مدت و میان مدت کمک زیادی می کند و خیالتان را از این بابت راحت می کند.به نتیج آزمون ها زیاد دل نبدید زیرا طی سال تحصیلی این نتایج زیاد دست خوش تغییرات میشود

وفاداری به آزمون

8 یک دانش آموز برای آمادگی در آزمون سراسری باید وقت ویژه ای برای مطالعه در نظر بگیرد و به قول معروف از خود مایه بگذارد. دانش آموزان موفق روزهای مدرسه 5 ساعت و روزهای تعطیل 10 ساعت مطالعه می کنند. البته این مقدار با توجه به میزان توانایی و نیاز شما می تواند متفاوت باشد. توجه داشته باشید که سلامت جسمی و روحی شما از هر چیز دیگری مهمتر است و نباید فدای ساعت مطالعه شود.

تلاش مستمر

9 داشتن یک منبع جامع و قابل اطمینان یکی از مهمترین ابزار های موفقیت و قبولی است،که یک داوطلب باید تا لحظه ی کنکور به آن منبع وفادار باشد.

منبع موثق

10 مهمتر از یادگیری مطالب،مرور آن ها است. (به ویژه به «مرور آخر» در یک ماه باقیمانده به آزمون سراسری توجه داشته باشید)

مرور به موقع درس ها
انشارات گیلنا

11 آزمون دادن یک هنر است و داشتن معلومات درسی به تنهایی کافی نیست! مهمترین کاری که هر داوطلب پس از آزمون باید انجام دهد این است که با تهیه یک دفتر کلاسور نقاط ضعف و قوت خود را یاد داشت کند.

هنر آزمون

12 خیلی مهم است که بین دروس عمومی و اختصاصی تعادل برقرار کنید.اشتباهی که برخی از داوطلبین میکنند این است که درس های عمومی را به اواخر سال سال تحصیلی موکول میکنند.در حالی که با مفهومی شدن دروس اختصاصی برگ برنده ی بسیاری از داوطلبین دروس عمومی است

تعادل مطالعاتی

13 هر سوال در کنکور سراسری زمان خاص خود را دارد،پس بهتر است با علم به این مسئله تست زنی خود را انجام دهیم.

زمان شناسی کنکور

14 به تعداد سوال هایی که از هر مبحث در کنکور سراسری مطرح میشود،توجه داشته باشید تا به اندازه ی کافی برای هر سر فصل زمان بگذارید.

بودجه بندی کنکور

15 به درصد داوطلبان سال قبل و رتبه های کسب شده و رشته ـ شهرهای قبول شده توسط داوطلبان سال قبل توجه داشته باشید و تعدادی ازکارنامه های آنها را نگاه کنید

کارنامه ی داوطلبان سال قبل

16 از تجربیات دیگران استفاده کنید اما تقلید نکنید.چون شرایط هر کس مخصوص به خود اوست.

عبرت گرفتن

17 : توکل یعنی اینکه تلاش و کوششت را بکن و تدبیر امور را به خدا بسپار. قرآن کریم می فرماید: «مَنْ یَتَوَکَّلْ عَلَی اللّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ»؛ هر که اتکایش به خدا باشد، خدا برای‏ او کافی است، «إنَّ اٌللهَ يُحِبُّ اٌلْمٌتَوَكِّلِينَ.» خداوند توکل کنندگان را دوست دارد. به هر حال با هر توانایی که دارید به خدا توکل کنید؛ به قول حافظ: تكيه بر تقوا و دانش در طريقت كافريست/ راهرو گر صد هنر دارد توكل بايدش. توکل بر خدا به شما آرامش می دهد، چیزی که بدان محتاج هستید.

توکل بر خدا

18 یکی از مهمترین پارامتر ها برای موفقیت و قبولی در کنکور داشتن انضباط است.وجود محیطی منظم برای مطالعه باعث آرامش ذهنی مشود و ماندگاری مطالب را در ذهن عمیق تر میکند.

انضباط

19 حتما کارنامه های ترازی آزمون خود را بررسی کنید تا بتوانید میزان تلاش خود را در هر درس مدیریت کنید.نکته ای که مهم است هیچ درسی نباید بی توجه بماند.

ارزیابی تراز آزمون

20 با شرایط و ضوابط آزمون های خود آشنا باشید.یعنی در رابطه با نحوه ی برگزاری آزمون،ممنوعیت های آزمون و... اطلاعات داشته باشید تا بتوانید در اواخر سال هرچه بهتر محیط آزمونی را برای خود شبیه سازی کنید..

آگاهی از آزمون

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

موسسه آموزشی کنکور آسان است در سال 1373 توسط استاد حسین احمدی برای کمک و ارتقا سطح علمی کنکور و همچنین موفقیت دانش آموزان که کنکور را در پیش روی دارند، افتتاح شد. استاد حسین احمدی با مدیریت موفق خود و گردآوردن استادانی جوان و در عین حال با تجربه باعث پیشرفت این موسسه و موفقیت های چشمگیری از جمله به دست آوردن رتبه های برتر کنکور شد

کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)می باشد.
طراحی و پیاده سازیدیجیتال وب

فرم مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان خرید محصولات انتشارات گیلنا

Invalid Input

جدید ترین فروشگاه انتشارات گیلنا با بالا ترین تخفیف ها

تخفیف 20 + 5 درصدی فقط در گیلنا مارکت

Gilnamarket.com

Search