سایت مرجع کنکور | وبسایت رسمی موسسه آموزشی کنکور آسان است | مقالات کنکور | منابع کنکور

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

اولین مبتکر ساخت لوح فشرده آموزش کنکور و شیوه نوین تست زنی در کشور از سال 1373

مشاوره رایگان و تخصصی با استاد حسین احمدی

new1.jpg

امروزم با دوستام قرار گذاشتم بریم سینما، میرم میام بعد... دیگه از فردا ساعت 7 صبح می‌خوام بیدارشم شروع کنم به درس خوندن... کتاب تست فیزیک رو سفارش دادم هنوز برام نیاوردن، بزار بیاد از همون لحظه شروع می‌کنم...آخه من امسال می‌خوام برای اولین بار تو نظام جدید کنکور بدم، هیچ منبعی از نمونه سوالات کنکوری نداریم، آخه چطوری شروع کنم کتابا تغییر کرده و... دوازدهم بخونم یا پایه دهم و یازدهم... خونه‌مون خیلی ‌شلوغه، خواهر و برادرم سر و صدا می‌کنند، نمی‌تونم تمرکز کنم درس بخونم، تو کانال کتابخونه اعلام کردن هفته بعد کتابخونه دوباره باز میشه من از همون روز استارت درس خوندن واسه کنکور رو میزنم...

برنامه ریزی کنکور 99

چگونه برای کنکور 99 برنامه ریزی کنیم؟

داوطلبان کنکور سال 1399 ، از همین امروز با ما همراه باشید تا برنامه ریزی پیشرفته و با علمی ترین روش های آموزش تحصیلی را گام به گام برای شما توضیح دهیم تا رمز موفقیت در آزمون ورودی دانشگاه ها را بشناسید . در هر رشته ای که تحصیل می کنید قبولی خود را در بهترین رشته شهرهای دلخواه خود ، خودتان تضمین کنید.کنکوری های رشته های ریاضی ، رشته های تجربی رشته های انسانی و هنر نگران نباشید.از همین امروز شروع کنید تا برای کسب بهترین نتایج راهی را برای شما نشان دهیم .

تقریباً تمام دانش‌آموزان و داوطلبین کنکوری با این دسته از بهانه ها و سوالات که در بالا به آن اشاره کردیم "حداقل یکبار" برای مقابله با شروعِ درس خواندن در طول دوره تحصیلی خود مواجه شده اند؛ اما دانش آموزان و همراهان عزیز، مهم ترین و بهترین دلیل برای شروع یک فعالیت انتخاب یک هدف جامع و قابل دسترس است، به عنوان مثال هنگامی که شما تشنه هستید هدف شما رفع تشنگی‌تان است، برای این هدف احساس نیاز می‌کنید و برای برطرف شدن آن اقدام به نوشیدن آب می‌کنید، پس اولین قدم "انتخاب هدف" و دومین قدم "عزم راسخ" شما برای گام برداشتن در راه آن هدف است. باید هدف آنقدر جامع، کامل و درست انتخاب شده باشد که برای رسیدن به آن اشتیاق سوزان یا عطش داشته باشید.

انواع برنامه ریزی: برنامه ریزی کوتاه مدت برنامه ریزی بلند مدت

برنامه‌ریزی بلند مدت

برنامه ریزی بلند مدت نسبت به کوتاه مدت، متفاوت است؛ در برنامه‌ریزی بلند مدت، دانش آموز و داوطلبی که از تابستان برای کنکور سال بعد خود تلاش می‌کند به آرامش و آسودگی خاطر می‌رسد و کمتر پیش می‌آید دچار دغدغه و استرس تحصیلی ‌شوند، در این نوع برنامه‌ریزی دانش‌آموز از ابتدا می‌داند به عنوان مثال در هفته سوم مهرماه چه مباحثی از چه دروسی را باید مطالعه کند و در چه تاریخی آن را باید مرور کند و چه روزی باید از آن مبحث تست بزند. به عنوان مثالی دیگر، در درس عربی به طور معمول پیشنهاد می‌شود که در تابستان قواعد به طور کامل مطالعه و خوانده شود و از مهرماه با شروع دوباره آزمون‌های آزمایشی، مجدداً قواعد برای دانش آموز مرور شود و در کنارش تا پایان فصل پاییز دانش‌آموز به مبحث ترجمه نیز مسلط شود و از بهمن ماه به مرور مجدد و تست زنی بپردازد و در دوران طلایی عید نیز آخرین ضربه را زده و این درس را از نظر آموزشی به طور کامل جمع‌بندی کند و در انتها در دوران همایش‌ها در خرداد ماه به تست زنی بپردازد و خلاصه‌ نویسی‌، تکمیل‌نویسی‌ها و نکاتی که در طول سال نوشته است را مرور نماید و اشکالات خود را برطرف نماید. دادن چنین دیدی به دانش‌آموز باعث می‌شود که از نظر روحی آرامش کامل داشته باشد و با دید باز به مسیر خود ادامه دهد

برنامه‌ریزی کوتاه مدت

ما برای برنامه ریزی کوتاه مدت در سال کنکور به شما برنامه‌های آزمون های آزمایشی با جامعه آماری بالا و شرکت در آن ها را پیشنهاد می کنیم؛ به عنوان مثال شما با انتخاب آزمون‌های آزمایشی کانون فرهنگی آموزش (قلم‌چی) برای مطالعه مباحث و مرور مطالب فرصتی 2 هفته ای و برای شرکت در آزمون‌های مجموعه گزینه دو، فرصتی 3 هفته‌ای دارید. شما برای برنامه‌ریزی کوتاه مدت خود لازم است، فصل های هر درس را به چند بخش مجزا تقسیم کرده و با کمک مشاور تحصیلی خود تعداد تست‌هایی که می‌توانید در هر بخش در بازه زمانی مشخص بزنید تا به آن مسلط شوید را تعیین کنید و برای آزمون آزمایشی آماده شوید.

برنامه ریزی تحصیلی برای تابستان 97

شما می‌توانید برای موفقیت در کنکور 98 از همین امروز با جدید ترین ،جامع ترین و منعطف ترین متد برنامه مطالعاتی آغازی شکوهمند داشته باشید

برنامه تحصیلی تابستان

ساعت به ساعت برای کنکورتان برنامه‌ریزی کنید!

یکی از موضوعات همیشگی و قابل بحث در جلسات مشاوره‌ای که همیشه در مجموعه کنکور آسان است (انتشارات گیلنا) برگزار می‌شود، موضوع عدم اطلاع دانش‌آموزان در بحث وقت گذاشتن برای بازه‌های درسی عمومی و اختصاصی است، به زبان ساده‌تر آن‌ها نمی‌دانند چه ساعاتی را باید به دروس اختصاصی و چه ساعاتی را باید به دروس عمومی اختصاص دهند. آن‌ها نمی‌دانند برای هریک از این دروس و مباحث مختلف آن، چه میزان باید تست بزنند، چه بازه‌ای را باید به استراحت، تماشای تلویزیون، گوش دادن به موسیقی، بررسی شبکه‌های اجتماعی خود بپردازند؛ به عنوان مثال در برنامه خود می‌نویسند در روز شنبه مورخ 17آبان از ساعت ۹ صبح الی ۱۱، درس فیزیک مطالعه شود! این روش کاملاً منسوخ شده است ولی متاستفانه کم نیستند مشاوران و همکارانی که به این صورت برنامه مطالعاتی به دانش‌آموز ارائه می‌دهند، دلیل این اشتباه در روش برنامه‌ریزی این است که به طور مثال در همان درس فیزیک، چطور ممکن است در دو ساعت بتوان مبحث بردارها را تمام کرد و انتظار داشت دانش‌آموز مبحث حرکت شناسی یا دینامیک را نیز در دو ساعت مطالعه کند. مشاوران و همکاران عزیز ما در این حوزه باید به مطالب هر فصل اشراف داشته باشند تا بتوانند برنامه‌ای اصولی و کاربردی به دانش‌آموز و داوطلب ارائه دهند.

تغذیه، خواب و کامل، برگ برنده شما در سال کنکور!

احتمال دارد از خود بپرسید دلیل اینکه خواب و استراحت کامل، می‌تواند برگ برنده شما در سال کنکور باشد، چیست؟

تغذیه مناسب یکی از عوامل مهم دیگر در سال کنکوری تلقی می‌شود، تأمین انرژی لازم می‌تواند شما را در طول روز شاداب و سرِحال نگه‌دارد ، فراموش نکنید در میان تمام وعده‌های غذایی، صبحانه از ارزش غذایی و الویت بیشتری نسبت به باقی وعده‌ها بهره می‌برد، سعی کنید در صبحانه از مواد غذایی مقوی و غنی از انرژی استفاده کنید، شایان ذکر است برای صرف شام دقت کنید از غذاهای پرحجم و چرب خودداری کنید تا ضمن داشتن خوابی راحت، فردایی قبراق و پرانژی را تجربه کند.

سعی می‌کنیم در مقالات بعدی، به زودی به صورت موشکافانه‌تری مباحث مورد نیاز برای طراحی برنامه‌ریزی مطالعاتی را ارائه دهیم.

کنکور 98 را با مرجع کنکور فوق العاده سپری کنید

  • پکیج جمع بندی کنکور کنکور 98

نرم افزارهای تخمین رتبه ، انتخاب رشته، تخمین درصد و انتخاب رشته طلایی را به صورت رایگان از فراسنجش بخواهید

www.Fara-Sanjesh.com

دیدگاه‌ها   

+1 #2 مشاور 1397-06-31 16:26
به نقل از علی:
سلام من میرم پایه دوازدهم و رشتم تجربیه من سال اول دوم در ریاضی و فیزیک مشکل داشتم و تابستونم از دست دادم آیا امید به برگشت و رفع اشکال هست و میتونم از مهر شروع کنم :cry:

هر لحظه برای شروع کردن و تلاش کردن مناسبه عزیزم، دست به روی زانوهایت بگذار و حرکت کن، ما بهترین مسیر را به شما نشان میدهیم.
نقل قول کردن
+3 #1 علی 1397-06-14 20:36
سلام من میرم پایه دوازدهم و رشتم تجربیه من سال اول دوم در ریاضی و فیزیک مشکل داشتم و تابستونم از دست دادم آیا امید به برگشت و رفع اشکال هست و میتونم از مهر شروع کنم :cry:
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

رایگان

مشاوره کنکور

برای مشاوره تخصصی کنکور با اساتید گیلنا فرم زیر را پرکنید.ما با شما تماس می گیریم

Invalid Input

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

موسسه آموزشی کنکور آسان است در سال 1373 توسط استاد حسین احمدی برای کمک و ارتقا سطح علمی کنکور و همچنین موفقیت دانش آموزان که کنکور را در پیش روی دارند، افتتاح شد. استاد حسین احمدی با مدیریت موفق خود و گردآوردن استادانی جوان و در عین حال با تجربه باعث پیشرفت این موسسه و موفقیت های چشمگیری از جمله به دست آوردن رتبه های برتر کنکور شد

کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)می باشد.
طراحی و پیاده سازیدیجیتال وب

فرم مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان خرید محصولات انتشارات گیلنا

Invalid Input

جدید ترین فروشگاه انتشارات گیلنا با بالا ترین تخفیف ها

تخفیف 20 + 5 درصدی فقط در گیلنا مارکت

Gilnamarket.com

Search