سایت مرجع کنکور | وبسایت رسمی موسسه آموزشی کنکور آسان است | مقالات کنکور | منابع کنکور

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

اولین مبتکر ساخت لوح فشرده آموزش کنکور و شیوه نوین تست زنی در کشور از سال 1373

مشاوره رایگان و تخصصی با استاد حسین احمدی

new-s.jpg

تابستان شگفت انگیز تا کنکور 98

اگر می‌خواهید در کنکور 98 موفق باشید، باید از همین امروز شروع کنید . تابستان 97 پلی است برای موفقیت در کنکور 98

همیشه عادت داشتیم ماه‌ها قبل از شروع فصل تابستان ، برای روز به روز آن برنامه‌ریزی کنیم تا بیشترین استفاده را برای تفریح، استراحت، سفر و ورزش کردن داشته باشی، از بدو تولد تا به امروز، ماراتنی بزرگ به اسم کنکور شاید بزرگ‌ترین آزمون جدی زندگی شما باشد که آینده تحصیلی و شغلی‌تان را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد. شما با کنکور می‌توانید راحت‌تر و سریع‌تر به آرزوهایتان برسید پس به جای بهانه‌تراشی و کلنجار رفتن با خودتان، به دنبال راه کارهایی باشید تا به بهترین نحو ممکن برای این آزمون آماده شوید.

قدم شماره یکـ : برنامه ریزی

با مصاحبه و ارائه پرسش‌نامه به دانش‌آموزان و داوطلبان موفق ادوار گذشته کنکور که امروز از آن‌ ها به عنوان ستارگان کنکوری یاد می‌شود، به راحتی متوجه می‌شویم که یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین دلایل موفقیت آن‌ها داشتن یک برنامه مطالعاتی منسجم و دقیق است، دانش‌آموزانی که از ابتدا با یک برنامه‌ریزی جامع و استاندارد مطالعه می‌کنند، زاویه دید کامل‌تر و وسیع‌تری نسبت به باقی دانش‌آموزان دارند و طبیعتاً نگرانی کمتری درباره مسائل مختلف خواهند داشت.

فواید داشتن یک برنامه مطالعاتی جامع، دقیق و استاندارد:

 • مشخص شدن مباحث مطالعاتی روزانه، از ابتدای هر روز تا ساعات پایانی شب و حتی ذکر ساعت خواب
 • ایجاد تعادل میان آزمون‌های آزمایشی معتبر و هم چنین برنامه درسی مدرسه
 • اختصاص بازه‌ای برای مرور مطالب گذشته و جبران بازه های از دست رفته در طول هفته
 • اختصاص یک بازه زمانی مشخص برای تست زنی
 • در نظر گرفتن بازه مجزا برای دروس اختصاصی و عمومی و ایجاد تعادل
 • پوشش دادن دروس پایه ( سال دهم و یازدهم ) و دروس تازه تدریس شده ( سال دوازدهم )

فراموش نکنید سال کنکور شما، سال آزمون و خطا،کشف و امتحان روش‌های جدید مطالعه نیست؛ شما در این 365 روز کنکوری باید مطالب درسی ۳ سال تحصیلی را مطالعه کنید؛ پس برای برنامه‌ریزی مطالعاتی برای خود که از مهم‌ترین اصول موفقیت در کنکور سراسری است حتماً با افراد حرفه‌ای و با تجربه مشورت کنید، افرادی که خود این مسیر را طی کرده باشند و با نیازهای یک دانش‌آموز و داوطلب کنکوری را بشناسند.

قدم شماره دو : تعهد به برنامه

طبق تحقیقاتی که سال ها پیش انجام شده است، آهو در مقایسه با شیر که لقب سلطان جنگل را به او داده‌اند، دارای سرعتی به مراتب بیشتری است؛ اما چگونه وقتی شیر به آهو حمله‌ور میشد و آهو می‌گریخت، پس از گذشت چندین ثانیه، در کورسی که بین آنها اتفاق می‌افتاد آهو که سرعتی بیشتری نسبت به شیر داشت شکست میخورد ؟ جواب این سوال با کمی دقت به حرکات آهو ساده می‌شود، در ویدیوها و تصاویر ضبط شده از این کورس متوجه می‌شویم که آهو مُدام در حین حرکت به عقب نگاه می‌کند تا فاصله خود با شیر را متوجه شود و شیر هم تمام تمرکز و دقت خود را روی هدف خود معطوف می‌کند و به او خیره می‌شود و در نهایت همین امر باعث می‌شود شیر به راحتی آهو را شکار کند.

این مثال برای شما عزیزانی که آزمون بزرگی به نام کنکور دارید هم، صدق می‌کند. فراموش نکنید که مهم‌ترین رقیب شما در مسیر آمادگی برای کنکور سراسری سال 98 فقط و فقط خود شما هستید. مقایسه کردن وضعیت درسی خودتان با سایر افراد کار بسیار اشتباهی است. شما باید این نکته را مدنظر داشته باشید که همه افراد شبیه هم نیستند، بنابراین مقایسه وضعیت درسی با سایر رقبای خود در کلاس درس و مدرسه اشتباه محض است. شما می‌بایست نهایت تلاش خودتان را به کار ببرید تا نسبت به روز گذشته و هفته قبل خودتان عملکرد بهتری داشته باشید. برای اینکه نسبت به وضعیت درسی خود آگاه باشید بهترین کار ثبت امور درسی است. برای این کار حتماً نیاز نیست از دفترهای برنامه ریزی پر زرق و برق موجود در بازار استفاده کنید. با تهیه یک سالنامه یا یک دفتر خط‌کشی شده ساده، کارهای درسی هر روز را ثبت کنید. به این ترتیب هر روز تمایل شما برای اینکه نسبت به روز گذشته خود فعالیت بیشتری انجام دهید بیشتر خواهد شد. علاوه بر این شما با ثبت امور درسی با اوقات مرده خود نیز، در طول روز آشنا خواهید شد.

طبیعتاً پابندی به یک برنامه و ثبت ساعات مطالعه به صورت روزانه می‌تواند در افزایش ساعات مطالعاتی شما و پایبندی شما به آن برنامه تأثیر بسزایی داشته باشد. فراموش نکنید در انتخاب برنامه مطالعاتی خود و تقسیم بندی مباحث درسی آن دقت لازم داشته باشید تا ضمن دربرگیری تمام مباحث درسی، پایبندی و تعهد شما به برنامه را هم همراه داشته باشد.

قدم شماره سه : مطالعه استاندارد

با صحبتی که مشاوران ما با دانش‌آموزان و داوطلبین ادوار گذشته کنکور داشتند خیلی از آنها شکایت می‌کنند که در آزمون‌های آزمایشی نمی‌توانند نسبت به تلاشی که داشتند، نتیجه بگیرند. حتی با اینکه زمان قابل توجه‌ای برای تست زنی و مطالعه کردن اختصاص می‌دهند اما نتیجه دلخواهشان به دست نمی‌آید و به مرور زمان انگیزه خود را از دست می‌دهند. در اکثر موارد با بررسی علل مختلف متوجه این موضوع می‌شویم که روش مطالعه آن‌ها برای درس‌های مختلف یکسان است. دقت کنید که ماهیت دروس عمومی و اختصاصی متفاوت است، بعضی از دروس تنها جنبه مطالعاتی و حفظ کردن دارند مثل دین و زندگی، ادبیات، زبان و عربی اما بعضی از دروس محاسباتی هستند و کسب موفقیت در این درس‌ها تنها بستگی به تمرین و تست زنی دارد مثل ریاضیات و در آخر بعضی از دروس مثل شیمی هم مباحث مطالعاتی و حفظی دارند و هم مباحث محاسباتی و استدلالی، بنابراین قبل از آغاز مطالعه جدی برای کنکور باید با نحوه اصولی و استاندارد مطالعه دروس آشنا شوید.

اگر می‌خواهید در کنکور 98 موفق باشید، باید از همین امروز شروع کنید . تابستان 97 پلی است برای موفقیت در کنکور 98 ادامه مطلب

قدم شماره چهار : ارزیابی شخصی

همانطور که اطلاع دارید امروز در دنیا و جهانی زندگی میکنیم که تمام طرح‌های کلان و بزرگ بعد از ساخت و قبل از اجرایی شدن و افتتاح ، ابتدا مورد ارزیابی و بررسی قرار می‌گیرند تا از صحت، استاندارد و سالم بودن طرح اطمینان حاصل شود. شما دانش‌آموزان و داوطلبین کنکوری‌های عزیز هم می‌بایست در این یک سال به دفعات مورد سنجش و آزمون قرار بگیرید تا عیار علمی شما مشخص شود.

فواید حضور و شرکت در آزمون‌های آموزشی استاندارد:

 • جامعه آماری بعضی از آزمون‌های آزمایشی معتبر باعث می‌شود دانش‌آموز با شرکت در آن از جایگاه خود در سطح کشور مطلع شود.
 • نقاط ضعف و قوت شما در هر درس و مبحث مشخص می‌شود.
 • اگر در درسی موفق نباشید می‌توانید روش و نحوه مطالعه خود را قبل از کنکور تغییر دهید.
 • تجربه‌ای که شما با حضور در این آزمون‌ها می‌توانید بدست بیاورید باعث می‌شود بی‌توجه‌ای و بی‌دقتی‌های شما به حداقل خود برسد.
 • با حضور مستمر در آزمون‌ها، مدیریت زمانی شما افزایش پیدا می‌کند و طبیعتاً سرعت العمل شما آزمون به آزمون بهتر می‌شود.
 • رقابتی که هنگام اعلام نتایج آزمون در شما بوجود می‌آید باعث می‌شود تمایل بیشتری به مطالعه داشته باشید.
 • شرکت در آزمون‌های آزمایشی باعث می‌شود شما با برنامه درس خواندن را تجربه کنید.
 • آزمون دادن همانند درس خواندن تکنیک‌های خاص خود را می‌طلبد وشرکت در آن باعث می‌شود شما مدیریت جلسه را بهتر انجام دهید.
 • آزمون‌های آزمایشی می‌تواند فضای کنکور را برای شما شبیه سازی ‌کند.
 • شما تجربه ۴ ساعت بر روی یک صندلی نشستن و مدیریت زمان نسبت به پاسخ‌دهی به سوالات آزمون را کسب خواهید کرد.

فراموش نکنید در کنار مواردی که در فوق اشاره شد، حضور یک مشاور کاربلد و حرفه‌ای در تمام مسیر آمادگی شما از واجبات کنکوری سراسری محسوب می‌شود، در این راه پر پیچ و خم که طبیعتاً جذابیت‌های خاص خودش را هم همراه خواهد داشت حتماً و حتماً از مشاورین ماهر در عرصه آموزشی و تحصیلی که دانش لازم برای این کار را دارند مشورت بگیرید.

موسسه کنکور آسان است (انتشارات گیلنا) با مدیریت استاد حسین احمدی برای شما دانش‌آموز عزیز از ابتدای کار آرزوی موفقیت می‌کند، مطمئن باشید یک شروع خوب در تابستان می‌تواند موفقیت شما در کنکور 98 را بسیار بسیار تسهیل ببخشد،

کنکور 98 را با مرجع کنکور فوق العاده سپری کنید

 • پکیج جمع بندی کنکور کنکور 98

نرم افزارهای تخمین رتبه ، انتخاب رشته، تخمین درصد و انتخاب رشته طلایی را به صورت رایگان از فراسنجش بخواهید

www.Fara-Sanjesh.com

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

رایگان

مشاوره کنکور

برای مشاوره تخصصی کنکور با اساتید گیلنا فرم زیر را پرکنید.ما با شما تماس می گیریم

Invalid Input

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

موسسه آموزشی کنکور آسان است در سال 1373 توسط استاد حسین احمدی برای کمک و ارتقا سطح علمی کنکور و همچنین موفقیت دانش آموزان که کنکور را در پیش روی دارند، افتتاح شد. استاد حسین احمدی با مدیریت موفق خود و گردآوردن استادانی جوان و در عین حال با تجربه باعث پیشرفت این موسسه و موفقیت های چشمگیری از جمله به دست آوردن رتبه های برتر کنکور شد

کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)می باشد.
طراحی و پیاده سازیدیجیتال وب

فرم مشاوره رایگان

می‌توانید با تکمیل فرم زیر از مشاوره تحصیلی

رایــــگــــان و آنـــــلاین ما استفاده کنید

Invalid Input

با گیــــلنا کنـــکور آســــان است

Search