سایت مرجع کنکور | وبسایت رسمی موسسه آموزشی کنکور آسان است | مقالات کنکور | منابع کنکور

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

اولین مبتکر ساخت لوح فشرده آموزش کنکور و شیوه نوین تست زنی در کشور از سال 1373

مشاوره رایگان و تخصصی با استاد حسین احمدی

تأثیر معدل در کنکور 98

تأثیر معدل در کنکور 98

برای آگهی نسبت به میزان تأثیر معدل خود در سال های گذشته نسبت به کنکور 98 مقاله زیر را از دست ندهید

همیشه پس از برگزاری یک دروه از کنکور داوطلبان کنکور دوره بعدی منتظر اعلام میزان تأثیر معدل خود در دور بعدی کنکور بودند، این امر برای دانش‌آموزان و داوطلبین کنکور 98 هم مستثنی نیست، طبق آخرین اخباری که مجموعه کنکور آسان است ( انتشارات گیلنا ) به دست آورده، جناب آقای کدخدایی رییس سازمان سنجش در آخرین اظهار نظر خود گفتند: «بر اساس قانون تکلیفی که میان سازمان سنجش، وزارت علوم و آموزش ‌و پرورش مقرر شده است، باید میزان تأثیرگذاری سوابق تحصیلی در پذیرش دانشجو طی سال‌های آینده روند افزایشی داشته باشد. همچنین بر اساس مصوبه مجلس جهت اعمال سوابق تحصیلی، وزارت آموزش ‌و پرورش مکلف است امتحانات را طبق اصول سنجش به‌صورت استاندارد برگزار کند البته سوابق تحصیلی در سال ۹۷ تأثیر ۲۵ درصدی را بر نتیجه کنکور داوطلبان داشت و این سوابق تحصیلی فقط مربوط به یک سال یعنی سال سوم دبیرستان یا سال دیپلم داوطلبان می‌شد. وی افزود تکلیف سازمان سنجش بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو، اطلاع‌رسانی در زمینه تأثیر درصدی سوابق تحصیلی برای داوطلبان کنکور 98 در هر دو نظام قدیم و جدید است.»

در جلسات متعددی که با نمایندگان مجلس، آموزش و پرورش و سازمان سنجش برگزار شد، آقای بطحایی وزیر آموزش و پرورش پیشنهاد دادند که برای کنکور 98 برای داوطلبین و دانش‌آموزان تأثیر معدل 40% اتخاذ شود که این پیشنهاد در دستور کار کمیته و کارگروه آموزشی این جلسه قرار گرفت، اما در آخرین اظهار نظر توییتری که چند روز گذشته، آقای محمود صادقی نماینده مردم شهر تهران در مجلس به عنوان یکی از اعضای کمیسیون آموزش مجلس داشتند، اعلام شد در کنکور 98، تأثیر معدل 30% با قطعیت اعلام می‌شود و نسبت با دوره قبل با افزایش 5% مواجه شده‌ایم.

تأثیر معدل در کنکور 98
تأثیر معدل در کنکور 98

شایان ذکر است دانش‌آموزان و داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی خود را از سال ۹۱ به بعد دریافت کرده‌اند نیز مشمول اعمال سوابق تحصیلی هستند و سوابق تحصیلی موجود دوره پیش دانشگاهی (صرفاً نمرات دروسی که به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است) ۵ درصد تاثیر مثبت در نمره کل نهایی آنان خواهد داشت و داوطلبانی که مدرک دیپلم خود را قبل از سال ۸۴ دریافت کرده باشند و یا مدرک پیش دانشگاهی خود را تا قبل از سال ۹۱ دریافت کرده باشند، شامل قانون تاثیر معدل در کنکور ۹۷ نخواهند بود و معدل این داوطلبان هیچگونه تاثیری در رتبه و ترازشان نخواهد داشت.

داوطلبانی که گروه آزمایشی کنکورشان با مدرک دیپلمشان متفاوت است نیز شامل تأثیر معدل در کنکور سراسری ۹۸ می‌شوند اما شیوه تأثیر معدل در کنکورشان متفاوت خواهد بود؛ به این طریق که اگر داوطلبی دیپلم رشته ریاضی داشته باشد و قصد داشته باشد که در گروه آزمایشی علوم انسانی شرکت کند، میزان تأثیر دروس مؤثر داوطلب بر اساس دروس موجود محاسبه می‌شود و در رابطه‌ی محاسبه نمره کل، به‌جای میزان درصد اعلام‌شده از سوی سازمان سنجش در کنکور سراسری جایگزین می‌شود.

مهم‌ترین سوالات دانش‌آموزان

  • سال سوم دبیرستان در منطقه ۲ کشور بودم و الان در یکی از شهرهای منطقه ۱ هستم، آیا می توانم در شهر فعلی که ساکن هستم، امتحان دهم؟
    • خیر، متاستفانه نمی‌توانید، شما باید در یکی از شهرهای منطقه 2 امتحان دهید. توجه کنید برای کنکور ۹۷ با توجه به مثبت بودن تاثیر معدل هیچ نیازی برای ترمیم معدل نیست و این کار فقط وقت تلف کردن محسوب می‌شد اما شرایط در کنکور 98 متفاوت است.
  • برای ترمیم معدل باید نمره خاصی داشت؟
    • خیر، حتی اگر در درسی نمره کتبی نهایی شما 75/19 ، ۱۰ یا... باشد هم محدودیتی برای شرکت در این طرح ندارید.
  • در چند درس می توانیم برای ترمیم نمره نهایی اقدام کنیم؟
    • هیچ محدودیتی وجود ندارد، شما می‌توانید در یک درس یا تمامی دروس امتحان مجدد بدهید.

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور به صورت ۳۰ درصد قطعی تصویب شد ولی این مصوبه اعتراض بسیاری از داوطلبان و دانش‌آموزان کنکوری را به دنبال داشت، بسیاری از داوطلبان معتقدند اعمال ۳۰ درصد معدل قطعی در کنکور باعث عدم قبولی آنها در رشته مدنظر دانشگاهی‌شان خواهد شد.

چند سالی است مسأله حذف کنکور مطرح شده است و مسؤلان آموزش عالی به مرور در حال اجرای برنامه‌هایی برای حذف این ماراتن بزرگ کشوری هستند.

مسأله تاثیر مثبت یا قطعی سوابق تحصیلی در کنکور نیز یکی از این برنامه‌ها بوده که هر سال به صورتی تصویب شده تا به مرور به سمت حذف کنکور برویم.

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور در سال‌های گذشته به صورت تاثیر مثبت لحاظ می‌شد و این مساله برای داوطلبان شرایط بهتری را رقم می‌زد ولی در آخرین اظهار نظر توسط مسؤلان خبر از تصویب تاثیر قطعی معدل در کنکور 98 را شنیدیم که این مسأله نقطه نظرات مختلفی را به همراه داشت.

در هفته گذشته کمیته سنجش و پذیرش دانشجو تشکیل جلسه داد و میزان سوابق تحصیلی دانش‌آموزان در امتحانات نهایی را ۳۰ درصد قطعی تصویب کرد.

کنکور 98 را با مرجع کنکور فوق العاده سپری کنید

  • پکیج جمع بندی کنکور کنکور 98

نرم افزارهای تخمین رتبه ، انتخاب رشته، تخمین درصد و انتخاب رشته طلایی را به صورت رایگان از فراسنجش بخواهید

www.Fara-Sanjesh.com

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

رایگان

مشاوره کنکور

برای مشاوره تخصصی کنکور با اساتید گیلنا فرم زیر را پرکنید.ما با شما تماس می گیریم

Invalid Input

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

موسسه آموزشی کنکور آسان است در سال 1373 توسط استاد حسین احمدی برای کمک و ارتقا سطح علمی کنکور و همچنین موفقیت دانش آموزان که کنکور را در پیش روی دارند، افتتاح شد. استاد حسین احمدی با مدیریت موفق خود و گردآوردن استادانی جوان و در عین حال با تجربه باعث پیشرفت این موسسه و موفقیت های چشمگیری از جمله به دست آوردن رتبه های برتر کنکور شد

کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)می باشد.
طراحی و پیاده سازیدیجیتال وب

فرم مشاوره رایگان

می‌توانید با تکمیل فرم زیر از مشاوره تحصیلی

رایــــگــــان و آنـــــلاین ما استفاده کنید

Invalid Input

با گیــــلنا کنـــکور آســــان است

Search