سایت مرجع کنکور | وبسایت رسمی موسسه آموزشی کنکور آسان است | مقالات کنکور | منابع کنکور

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

اولین مبتکر ساخت لوح فشرده آموزش کنکور و شیوه نوین تست زنی در کشور از سال 1373

مشاوره رایگان و تخصصی با استاد حسین احمدی

sssssssssssssss.jpg

درصد ها در کنکور

امکان داره درس ادبیات فارسی را صد بزنیم؟

مؤسسه کنکور آسان است ( انتشارات گیلنا ) با هدف بهبود شرایط آموزشی دانش‌آموزان همراه این مجموعه از ابتدای مهرماه تصمیم به معرفی بهترین روش مطالعه دروس عمومی گرفت، در قدم اول درس ادبیات فارسی را به شما همراهان همیشگی معرفی کردیم و بهترین روش مطالعه این درس را بررسی و تحلیل کردیم و در اختیار شما گذاشتیم.

حال با گذشت چند روز تیم تحریریه و مشاوره موسسه کنکور آسان است ( انتشارات گیلنا ) قصد دارد بهترین، استانداردترین و راحت‌ترین روش مطالعه درس عربی را به شما ارائه دهد تا در کمترین فرصت ضمن ترقی درصدهای شما در این درس، آماده برای فتح درصد 100 در درس عربی شوید.

اگر می خواهید پاسخ سوال چگونه عربی را %100 بزنیم را بدانید موارد زیر را بخوانید:

1) ابتدا باید هر مبحث را با تمام جزئیات و قواعد کامل بخوانید طوری که در آن مبحث کاملاً مسلط شوید. متن کامل هر مبحث را بطور کامل و عمقی بخوانید. قواعد را به طور کامل و دقیق حفظ باشید. متن درس‌ها را تجزیه و ترکیب کنید. این روش معجزه می‌کند. به طور مثال در متن درس، کلمات معرفه و نکره را پیدا کنید. این تمرین را روی متن درس‌ها فراموش نکنید.

2) بعد از یادگیری کامل هر مبحث و حل تمرین‌های آن زمانی که متوجه شدید به مطالب خوب تسلط پیدا کردید به سراغ تست زدن آن مبحث بروید. توجه کنید که زمانی تست زدن را شروع کنید که تسلط کامل بر مبحث پیدا کرده باشید. چون اگر بدون اینکه درس را خوب بخوانید تست زدن را شروع کنید پاسخ درست به سوالات نمی‌دهید و در نتیجه از خواندن عربی دلسرد می‌شوید. در تست زدن هم باید، اصول تست زنی را بلد باشید که این فن به مرور زمان و با حل سوالات زیاد بدست می‌آید.

3) اصطلاحات، تعاریف و جملات مهم هر مبحث را حفظ کنید. باید تمام اصطلاحات و جملات مهم مباحث عربی را از حفظ باشید چون سوال 31 دفترچه عمومی ،یعنی ششمین سوال عربی کنکور به مبحث مفهوم عبارات که همان قرابت معنایی است می‌پردازد.

4) برای اینکه بتوانید در کنکور عربی درصد بالایی بزنید مبحث "حول النص" را جدی بگیرید. سوال عربی کنکور مربوط به متن خوانی است که 4 سوال آن از مبحث حول النص و یک سوال آن مربوط به مفهوم جمله است. همه این سوالات تقریباً کلی بوده و مشخص نیست که از کدام قسمت کتاب می‌باشد. زمان پاسخگویی به این 5 سوال هم بین 4 تا 5 دقیقه است که برای داوطلبانی که تسلط کامل در این بخش را ندارند توصیه می‌شود ابتدا به سراغ این دسته از سوالات نروند.

پیشنهاد گیلنایی :

بهتر است تمام عبارات، لغات، واژگان و متن‌های ترجمه‌ای را با دقت بخوانید. بهترین منبع برای تمرین متن خوانی، مطالعه از روی متون کتاب درسی است. البته باید دقت کنید بدون ترجمه متن را بخوانید و خودتان سعی کنید متن را ترجمه نمایید. در زمان ترجمه اگر به کلمه‌‎ای برخوردید که معنی آن را نمی‌دانستید، حدس بزنید و در پایان ترجمه معنی آن را در انتهای کتاب جستجو کنید.

5) به مبحث تشکیل (حرکت گذاری) توجه کنید. در سوالات کنکور سراسری در بخش درک مطلب دو سوال از نه سوال این بخش، حرکت گذاری است. برای جواب دادن به این سوالات باید قواعد عربی نظیر فعل‌ها، اسم‌ها، حروف، نقش کلمات در جملات را بلد باشید. برای جواب دادن به این سوالات، بهتر است دو گزینه را که به آن یقین دارید کنار بگذارید و دو گزینه باقی مانده را با هم مقایسه کنید. البته اینکار با ممارست، تمرین و تست زدن زیاد بدست می آید.

6) به صورت سوال دقت کنید. چه در کنکورهای آزمایشی و چه در کنکور اصلی حتماً دور سوالات "عین الصحیح" و "عین الخطا" و همه قسمت‌های مهم صورت سوال دقت کنید و خط بکشید. این راهکار ساده، از اشتباه خواندن صورت سوال جلوگیری می کند.

7) دائما از خودتان آزمون آزمایشی بگیرید. هر فصل را که خواندید در خانه از خود آزمون بگیرید و برای آزمون خود زمانی همانند زمان کنکور در نظر بگیرید. این عمل هم اعتماد بنفس شما را بالا می‌برد هم کمک می‌کند که زمان بندی صحیح را یاد بگیرید.

8) می توانید از تکنیک ضربدر و دایره برای جواب دادن به سوالات عربی بهره بگیرید. تکنیک ضربدر و دایره یعنی شما ابتدا از جواب دادن به بخش حول النص، تشکیل و تحلیل منصرف شوید و فقط 8 سوال ترجمه تعریب و 8 سوال قواعد را در 10 الی 12 دقیقه جواب دهید. در دور دوم به سراغ بقیه سوالات بروید. اینکار اعتماد به نفستان را افزایش می دهد.

کنکور 98 را با مرجع کنکور فوق العاده سپری کنید

  • پکیج جمع بندی کنکور کنکور 98

نرم افزارهای تخمین رتبه ، انتخاب رشته، تخمین درصد و انتخاب رشته طلایی را به صورت رایگان از فراسنجش بخواهید

www.Fara-Sanjesh.com

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

رایگان

مشاوره کنکور

برای مشاوره تخصصی کنکور با اساتید گیلنا فرم زیر را پرکنید.ما با شما تماس می گیریم

Invalid Input

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

موسسه آموزشی کنکور آسان است در سال 1373 توسط استاد حسین احمدی برای کمک و ارتقا سطح علمی کنکور و همچنین موفقیت دانش آموزان که کنکور را در پیش روی دارند، افتتاح شد. استاد حسین احمدی با مدیریت موفق خود و گردآوردن استادانی جوان و در عین حال با تجربه باعث پیشرفت این موسسه و موفقیت های چشمگیری از جمله به دست آوردن رتبه های برتر کنکور شد

کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)می باشد.
طراحی و پیاده سازیدیجیتال وب

فرم مشاوره رایگان

فرم مشاوره رایگان خرید محصولات انتشارات گیلنا

Invalid Input

جدید ترین فروشگاه انتشارات گیلنا با بالا ترین تخفیف ها

تخفیف 20 + 5 درصدی فقط در گیلنا مارکت

Gilnamarket.com

Search