سایت مرجع کنکور | وبسایت رسمی موسسه آموزشی کنکور آسان است | مقالات کنکور | منابع کنکور

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

اولین مبتکر ساخت لوح فشرده آموزش کنکور و شیوه نوین تست زنی در کشور از سال 1373

مشاوره رایگان و تخصصی با استاد حسین احمدی

zaqw.jpg

پایان تابستان و شروع سال تحصیلی " قسمت دو

تا پایان تابستان فرصتی باقی نمانده ...

همانطور که در بخش اول این مقاله مطالعه کردید، شاید شرایط و فرصت امروز شما بتواند آینده شما را دچار دگرگونی کند، یک دانش‌آموز باهوش از یک روزِ عادی تابستانی می‌تواند یک روز طلایی را بسازد و آن را تا پایان تابستان امتداد دهد، این امر فقط مستلزم دقت، پشتکار و شناخت درست هدف‌ برای یک دانش‌آموز کنکوری است.

ما در موسسه کنکور آسان است ( انتشارات گیلنا )، به داوطلبان عزیزی که قصد شروع برای مطالعه کنکور 98 را از همین امروز دارند، توصیه می‌کنیم که مطالب سایت مرجع کنکور را به صورت روزانه دنبال کنند، چرا که در این مقالات راهکارها و رفع اشکالات عمده داوطلبان کنکوری ابتدا شناسایی و سپس توضیح داده می شود که در نتیجه ارائه این تکنیک‌ها می‌تواند کمک شایانی به نحوه برنامه‌ریزی‌ آموزشی شما در سال کنکور داشته باشد. اجازه دهید در ابتدا سه دلیل عمده و اصلی، که باعث عدم شروع شما، برای مطالعه در سال کنکور شده است را بازگو کنیم:

اصل یک

اولین دلیل و علتی که اکثر داوطلبان تا به الان شروع به درس خواندن نکرده‌اند این بوده است که کنکور اولویت اول در برنامه‌های تابستانه آنها نبوده و به جای درس، به تفریح و مسافرت رفتن پرداخته‌اند و کارهایی که اصلاً نمی‌توانند بر کنکور اولویت پیداکنند را جزو اولویت‌های اول خود قرار داده‌اند.

پس برای رسیدن به موفقیت در کنکور و کسب نتیجه برتر باید اولویت اولتان در هر شرایط و هر لحظه‌ایی کنکور باشد و از تفریح و سفر در این یکسال به نفع کنکورتان بگذرید. چرا که بهای رسیدن به موفقیت در کنکور رعایت همین امور است. شما مجانی نمی‌توانید به چیزی برسید و برای رسیدن به هر هدفی باید اول بهایش را بپردازید و لذا به دست آوردن چیزی بدون تلاش و زحمت واقعاً هیچ ارزشی ندارد. داوطلبی که با تقلب، نمره یا درصد بالایی میگیرد، لذت و شوق کسب این نمره به اندازه شوق درصدی نخواهد بود که داوطلب با تلاش و زحمت خود آنرا بدست آورده است؛ در نتیجه بها و راز رسیدن به درصدهای بالا در واقع فقط تلاش و زحمت شماست و همین‌ها بهای کنکور شما هستند.

اصل دو

دومین دلیلی که باعث شده شما تا به امروز شروع به درس خواندن نکنید، وسواس است!! وسواس نه تنها در امور مختلف زندگی بلکه حتی در درس خواندن یک کنکوری هم وجود دارد. نداشتن منابع خوب و با ارزش، نداشتن معلم خصوصی، نرفتن به کلاس کنکور و... از عمده دلایل وسواس در شروع به مطالعه برای کنکور است که باعث شده تا به الان مطالعه نداشته باشید. به این افراد "کمال‌گرا" می‌گویند.کمال گرایی به صورت کلی شاید ویژگی مثبتی باشد ولی این خصیصه در هر زمینه‌ای بسیار به انسان ضرر می‌رساند. درست است که برای کسب نتیجه رضایت بخش در کنکور باید ابزار رسیدن به موفقیت در این مسیر را داشته باشید ولی این را هم توجه داشته باشید که هیچ داوطلب موفق و یا حتی رتبه برتری نمی‌تواند بگوید که از همان ابتدای مسیر مطالعه برای کنکور هیچ ضعف و اشکالاتی در برنامه ریزی، تست زدن، روش‌های مطالعه دروس،آزمون آزمایشی و... نداشته است و از همان ابتدای مسیر تمام ابزارها و منابع یک کنکوری حرفه‌ای را داشته است. گذشت زمان فقط با تلاش و صبر، تو را مسلط به دروس و باعث افزایش درصدهای درسی تو می‌شود نه به یکباره و یا صرفاً فقط با داشتن ابزارهای موفقیت.

اصل سه

سومین دلیلی که اجازه نمی‌دهد اکثر داوطلبان از تابستان استارت بزنند، ترس از شکست به علت پایین بودن معدل است .در واقع غرور معدل‌های بالا و حقارت معدل‌های پایین، در واقع معدل‌های بالا فکر می‌کنند که چون پایه قوی درسی و معدل بالایی دارند می‌توانند تمام تابستان را به تفریح و استراحت مطلق بگذرانند و صفحه ایی درس نخوانند، از مهرماه و یا حتی آبان استارت کنکور را بزنند. معدل‌های پایین نیز خود را بین معدل‌های بالا می‌بازند. جالب است بدانید که هر دو گروه از این داوطلبان با این نگرش‌ها، در کنکور شکست خورده‌اند و موفق نخواهند بود. با توجه به آمار سازمان سنجش، نشان می‌دهد که اکثر داوطلبان و تقریبا بالای 75درصد آنها، معدل‌های بالاتر از 16 داشته‌اند ولی آیا همه این داوطلبان معدل بالا، توانسته‌اند رتبه‌های 1 تا 10 هزار شوند؟! آیا همه این داوطلبان می‌توانند با داشتن نگرش‌های فوق در کنکور سال بعد پزشکی، مهندسی و یا حتی تربیت معلم قبول شوند؟! مطمئن باشید اینطور نخواهد بود، همانگونه که در کنکور سال‌های گذشته این اتفاق نیافتاده است، که این خود نشان از تفاوت بین درس خواندن در پایه‌های یازدهم، دهم و ماقبل با پایه دوازدهم یا سال کنکور است. اما درمقابل و در کنکور سال قبل داوطلبانی با معدل‌های 12 و13 بودند که با رتبه‌های خیلی خوب، امیدوار به قبولی در پزشکی و مهندسی در بهترین دانشگاه‌ها هستند. (توجه داشته باشید که اگر شما معدل پایینی داشته باشید در قبولی پزشکی شما هیچ محدودیتی وجود نخواهد داشت) در نتیجه نه خیلی مغرور باشید و نه خودتونو دست کم بگیرید. با تمام انرژی و با هر آنچه که دارید وارد میدان رقابت شوید. تا اگر خدای نکرده نتیجه خوبی کسب نکردید، حداقل این باعث آرامش روح و روان شما می‌شود که تمام تلاش خود را بکار بسته بودید و از هیچ تلاشی برای هدف خود دریغ نکرده‌اید.

وحال پس از بررسی عوامل مختلف در عدم شروع شما برای درس خواندن در سال کنکور، شما را با گام طلایی برای روشن کردن موتور مطالعه کنکوریتان آشنا می‌کنیم تا از همین امروز برای کنکور98 استارت بزنید:

درست است که باید با سرعت وارد میدان کنکور شوید ولی انتظار این را نداشته باشید که تمام مباحث کنکور را در این چند هفته باقیمانده از تابستان بطور کامل مرور کنید. از مشاور خود بخواهید با توجه به تواناییتان طوری برایتان برنامه‌ریزی کند که بیشترین بهره را ببرید. یک همراه با تجربه برای این مسیر تعیین کنید، ممکن است این همراه با تجربه شخص تحصیلکرده و موفق در خانواده شما باشد که به خوبی و با تمام روحیات و استعداده‌ها و شخصیت شما آشناست و یا می‌تواند یک مشاور حرفه‌ای با سابقه‌ای درخشان باشد تا با توجه به شناختی که از شما بدست میاورد برای شخصی سازی برنامه مطالعاتی و فشرده تابستانی شما برنامه‌ریزی کند. ولی در نهایت فراموش نکنید که یک مشاور هرچه هم عالی باشد فقط نشان دهنده مسیر موفقیت به شما است، محرک و بازیگر اصلی شما هستید و فقط خودِ خودِ شما مسئول موفقیت و خوشبختی خودتان هستید.

کنکور 98 را با مرجع کنکور فوق العاده سپری کنید

  • پکیج جمع بندی کنکور کنکور 98

نرم افزارهای تخمین رتبه ، انتخاب رشته، تخمین درصد و انتخاب رشته طلایی را به صورت رایگان از فراسنجش بخواهید

www.Fara-Sanjesh.com

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

رایگان

مشاوره کنکور

برای مشاوره تخصصی کنکور با اساتید گیلنا فرم زیر را پرکنید.ما با شما تماس می گیریم

Invalid Input

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

موسسه آموزشی کنکور آسان است در سال 1373 توسط استاد حسین احمدی برای کمک و ارتقا سطح علمی کنکور و همچنین موفقیت دانش آموزان که کنکور را در پیش روی دارند، افتتاح شد. استاد حسین احمدی با مدیریت موفق خود و گردآوردن استادانی جوان و در عین حال با تجربه باعث پیشرفت این موسسه و موفقیت های چشمگیری از جمله به دست آوردن رتبه های برتر کنکور شد

کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)می باشد.
طراحی و پیاده سازیدیجیتال وب

فرم مشاوره رایگان

می‌توانید با تکمیل فرم زیر از مشاوره تحصیلی

رایــــگــــان و آنـــــلاین ما استفاده کنید

Invalid Input

با گیــــلنا کنـــکور آســــان است

Search