سایت مرجع کنکور | وبسایت رسمی موسسه آموزشی کنکور آسان است | مقالات کنکور | منابع کنکور

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

اولین مبتکر ساخت لوح فشرده آموزش کنکور و شیوه نوین تست زنی در کشور از سال 1373

مشاوره رایگان و تخصصی با استاد حسین احمدی

545.jpg

روش صحیح تست زدن در کنکور 98

"بررسی 0 تا 100 روش‌های تست‌زنی بدون معلومات و با مهندسی معکوس"

موسسه کنکور آسان است (انتشارات گیلنا) به منظور افزایش آگاهی دانش‌آموزان و اولیای عزیزشان، با بررسی تمام اطلاعات موجود در زمینه روش‌های تست زنی آن هم بدون معلومات و با روش‌های مهندسی معکوس به نتایج جالبی رسیده‌ است که مشاورین این مجموعه تحت نظارت مستقیم استاد حسین احمدی قصد دارند در این مقاله، اطلاعات بدست آمده را در اختیار شما همراهان قراردهند.

شاید تا به امروز بارها واژه یا کلمه "مهندسی معکوس" در تست زدن و یا روش "تست زدن بدون دانش و معلومات"، به گوش‌تان رسیده باشد، در جلسات متعدد مشاوره آموزشی با برخی از دانش‌آموزان که از سطح علمی پایین تری برخوردار هستند، بارها شنیده شده که درباره این روش‌ها از ما سوال می‌پرسند و علاقه دارند که با آموختن این روش بتوانند به تست‌های کنکوری پاسخ دهند. البته پیش زمینه این اظهار نظرها از تبلیغات بعضی مؤسسات به ظاهر آموزشی سرچشمه می‌گیرد، این مؤسسات با شعار اینکه در عرض یک روز، روشی را یاد می‌دهند که شما بدون استفاده از کتاب و جزوه درسی، می‌توانید تمام درس‌هایتان را در کنکور، بالای 40 تا 50 درصد بزنید، سعی می‌کنند فقط غریزه‌های اقتصادی و مالی خود را ارضا کنند. متأستفانه برخی دانش‌آموزان فریب تبلیغات این مؤسسات را خورده و با شرکت در دوره‌های آموزشی، این ذهنیت برایشان پیش میاید که دیگر نیازی به کلاس، درس، کتاب، جزوه، معلم، آزمون و... ندارند و می‌توانند با تکیه بر این روش‌ها در کنکور نتیجه بگیرند! اما این عزیزان باید مطلع باشند که این قبیل روش‌ها فقط و فقط همانند قرص‌هایی عمل می‌کنند که با خوردن 1 الی 2 عدد از آن به شما قول کاهش وزن تا 5 کیلو را می‌دهند .

حال قصد داریم با نگاهی دقیق‌تر به موضوع مطرح شده، بررسی کنیم که آیا این قبیل از روش‌ها اصلاً برای تست زدن در کنکور، کاربردی دارند و می‌تواند موجب موفقیت دانش‌آموزان و داوطلبین شود یا خیر، پس اگر شما به دنبال خرید این پکیج‌های آموزشی و یا شرکت در کلاس‌های یک روزه مهندسی معکوس و... هستید لطفاً، حتماً قبل از اقدامی خاص با ما در این مقاله همراه باشید.

روش تست زدن بدون معلومات

در کل کسانی‌که آموزش دهنده مباحث مهندسی معکوس در تست زدن و یا روش تست زدن بدون معلومات هستند، معتقد هستند طراحان سوالات کنکور از الگوریتم خاصی برای طراحی سوالات استفاده می‌کنند. به زبان دیگر آموزش دهنده‌‌های این مباحث می‌گویند چینش گزینه‌ها و شکل طراحی گزینه‌ها به شکل خاصی است و از یک الگوریتم پیروی می‌کنند و با کشف این الگوریتم و معکوس کردن آن، می‌توان به گزینه درست دست پیدا کرد. یا به قولی دیگر می‌توان با خواندن دست طراحان به آنها پاتک زد و با استفاده از این روش به گزینه درست رسید.

اما جالب است بدانید که این قبیل روش‌ها در کنکور حوالی سال‌های 80 بسیار خوب جواب میداد و میشد تا بیست و پنج درصد در هر درس کسب کرد. اما با گذشت زمان طراحان سوالات کنکور هم هوشمند شدند و سعی کردند در طراحی سوالات خود تغییراتی بوجود بیاورند. امروزه دیگر طراحان از الگوریتم‌های قبلی خود استفاده نمی‌کنند و سعی می‌کنند با استفاده از چندین الگوریتم در طراحی یک آزمون کار را برای علاقمندان به مهندس معکوس غیرممکن کنند و شاید در خوشبینانه‌ترین حالت بتوان پنج الی ده درصد کسب کرد، اما طبق آخرین آزمایشات و تحقیقاتی که ما در موسسه کنکور آسان است ( انتشارات گیلنا ) انجام دادیم متوجه شدیم که بیش 95% استفاده از این روش‌ها نه تنها مفید نیست بلکه به ضرر فرد هم تمام می‌شود.

شگردهای تبلیغاتی

متأستفانه امروزه بسیاری از مؤسسات و آموزشگاه‌های مختص کنکور فقط به دنبال تأمین منابع مالی خود هستند و از عدم اطلاع دانش‌آموزان و اولیای آن‌ها سؤاستفاده می‌کنند. افسوس و صد افسوس که همه ما این روزها به دنبال کشف راه میانبر هستیم و اگر به جای اینکه برای این کار وقت بذاریم، به مسیر اصلی وفادار بمانیم و آن را طی کنیم خیلی زودتر و امن‌تر به مقصد میرسیم؛ روش مهندسی معکوس و حل تست بدون معلومات نوعی خیالبافی و دلخوشی برای دانش‌آموزانی است که می‌خواهند مسیر موفقیت را یک شبه طی کنند و با هدف آموزش این تکنیک‌های منسوخ شده و زدن درصدهای 50 و 60 درصد در هر درس، مهم ترین و سرنوشت‌سازترین سال زندگی تحصیلی خود را نابود می‌کنند. حال این تصور را می‌کنیم که 1% شاید این فرایند بتواند باعث موفقیت شما در کنکور شود، آیا شما می‌توانید با این روش در دانشگاه موفق باشید ؟! در آنجا چه می‌کنید؟! در دانشگاه هانطور که اطلاع دارید سوالات تشریحی است و نمی‌توانید با یک روش به تمامی سوالات پاسخ دهید.

در نتیجه...

از دانش‌آموزان و داوطلبین کنکوری تقاضا داریم لطفاً وقت، انرژی و توان خود را به جای هدر کردن برای روش‌های غیر اصولی، صرف درس خواندن استاندارد و اصولی کنند؛ مطمئن باشید اگر این قبیل تکنیک و روش‌ها جواب می‌داد همه معلم‌ها و مشاورین آموزشی از آن برای دانش‌آموزان خود استفاده می‌کردند.

ما در موسسه کنکور آسان است (انتشارات گیلنا) باتوجه به بیش از دو دهه تجربه در حوزه آموزش و کنکور، این تعهد را به شما می‌دهیم در صورت جواب دهی این روش‌های منسوخ شده ( مهندسی معکوس - پاسخ دهی به تست‌ها بدون داشتن معلومات) حتماً در برنامه آموزشی خود قرار می‌دادیم، اما شک نکنید این روش‌ها کلاه‌برداری است و نه تنها به شما کمک نمی‌کند، بلکه مضر هم است. پس مراقب باشید تا فریب تبلیغات این گونه کلاس‌ها و بسته‌های آموزشی را نخورید. شما دانش‌آموز و داوطلب کنکوری با یک برنامه‌ریزی مناسب و استاندارد، انتخاب روش‌های مطالعه صحیح برای هر درس، استفاده از روش‌های تندخوانی و مفهومی، خلاصه نویسی و تکمیل نویسی، روش‌های تقویت حافظه، تست زنی زمان‌بندی شده و... به راحتی می‌توانید به موفقیت دلخواهتان در سال کنکور برسید.

فراموش نکنید در سال کنکور آسانسور موفقیت خراب است، شما باید پله به پله از تابستان شروع کنید تا در تابستان سال بعد بر نوکِ قله موفقیت، استوار بایستید. شما برای اینکه مطمئن و استاندارد، پله به پله بالا روید، کافیست از بسته‌‌ها و محصولات آموزشی گیلنا استفاده کنید.

ما از اولین تا آخرین مرحله کنکور در کنار شما هستیم...!

کنکور 98 را با مرجع کنکور فوق العاده سپری کنید

  • پکیج جمع بندی کنکور کنکور 98

نرم افزارهای تخمین رتبه ، انتخاب رشته، تخمین درصد و انتخاب رشته طلایی را به صورت رایگان از فراسنجش بخواهید

www.Fara-Sanjesh.com

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

رایگان

مشاوره کنکور

برای مشاوره تخصصی کنکور با اساتید گیلنا فرم زیر را پرکنید.ما با شما تماس می گیریم

Invalid Input

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

موسسه آموزشی کنکور آسان است در سال 1373 توسط استاد حسین احمدی برای کمک و ارتقا سطح علمی کنکور و همچنین موفقیت دانش آموزان که کنکور را در پیش روی دارند، افتتاح شد. استاد حسین احمدی با مدیریت موفق خود و گردآوردن استادانی جوان و در عین حال با تجربه باعث پیشرفت این موسسه و موفقیت های چشمگیری از جمله به دست آوردن رتبه های برتر کنکور شد

کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)می باشد.
طراحی و پیاده سازیدیجیتال وب

فرم مشاوره رایگان

می‌توانید با تکمیل فرم زیر از مشاوره تحصیلی

رایــــگــــان و آنـــــلاین ما استفاده کنید

Invalid Input

با گیــــلنا کنـــکور آســــان است

Search