سایت مرجع کنکور | وبسایت رسمی موسسه آموزشی کنکور آسان است | مقالات کنکور | منابع کنکور

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

اولین مبتکر ساخت لوح فشرده آموزش کنکور و شیوه نوین تست زنی در کشور از سال 1373

مشاوره رایگان و تخصصی با استاد حسین احمدی

کنکور 98

اخبار جدید و تغییرات کنکور 98

در این مقاله سعی می‌کنیم توضیحاتی در خصوص تغییرات کلی کنکور سراسری سال 98 و نحوه اعمال آن در اختیار شما قرار دهیم.

کنکور سراسری با توجه به دربرگیری قشر تأثیرگذاری از جامعه، از جمله آزمون های بزرگی است که به طور سالانه در کشور ما داوطلبین و متقاضیان بسیاری را برای ورود به دانشگاه مورد آزمون و سنجش قرار می‌دهد؛ بنابراین با ایجاد کوچکترین تغییرات در این آزمون، پرسش‌ و سوالات بسیار زیادی برای شرکت‌کنندگان، داوطلبان، دانش‌آموزان، مشاوران تحصیلی و دبیران مدارس ایجاد خواهد کرد. منابعی که سازمان سنجش برای کنکور سراسری ادوار گذشته معرفی می‌کرد، کتاب‌های درسی 4 سال آخر دبیرستان یعنی سال اول، دوم، سوم و چهارم (پیش دانشگاهی) بود. همانطور که حتماً تا به امروز متوجه شده‌اید با تغییر کتب درسی در دوره دبیرستان و تغییر سیستم آموزشی کشورمان در سال‌های اخیر، کنکور 98 را می‌توان همان سال مهم و خاص برای وزارت آموزش و پرورش و همچنین سازمان سنجش در نظر گرفت که به نقل از اعضای اصلی آموزشی کشور،کنکور امسال دقیقاً همان نقطه عطفی است که با اعمال تغییرات کلی در نظام آموزشی، کتاب های درسی و در نتیجه در منابع کنکور، برگزار خواهد شد؛ تغییر نام پایه‌های درسی به پایه دهم، یازدهم و دوازدهم یکی دیگر از تغییرات اساسی نظام آموزشی کشورمان است.

تغییراتی که در بالا به آن اشاره شد باعث شکل گیری سوالات متعددی برای دانش‌آموزان و داوطلبین کنکوری امسال شده است، این دسته از دانش‌آموزان و یا حتی داوطلبین ادوار گذشته کنکوری به این می‌اندیشند که در صورت عدم نتیجه گیری دلخواه و مناسب در کنکور97 برای جبران این نتیجه چگونه می‌توانند یکسال دیگر وقت بگذارند و به عبارت دیگر پشت کنکور بمانند، در صورتیکه در کنکور 98 با تغییرات گسترده‌ای مواجه شده‌ایم.

سرنوشت کنکور 98 چی میشه

همانطور که مطلع هستید منابع سوالات کنکور سراسری در ادوار گذشته کتاب‌های درسی 4 سال آخر دوره دبیرستان بود، با ایجاد تغییرات گسترده نظام آموزشی کشور در سال‌های اخیر و تغییر مقاطع تحصیلی به صورت ابتدایی دوره اول(اول_دوم_سوم)، ابتدایی دوره دوم(چهارم_پنجم_ششم)، دبیرستان یا متوسطه دوره اول (هفتم_هشتم_نهم) و دبیرستان یا متوسطه دوره دوم (دهم_یازدهم_دوازدهم) دسته‌بندی شده‌اند و کتب درسی نیز دست‌خوش تغییرات گسترده‌ای شده‌اند .

شایان ذکر است تمام تغییراتی که در کتاب‌های درسی اتفاق افتاده است، شامل مفهوم و اصل محتوا نمی‌شود؛ شما با مقایسه کتاب‌های سال دوم و سوم دبیرستان با کتاب‌های متوسطه دوره دوم ( دهم و یازدهم ) متوجه خواهید شد که چارچوب و مفهوم اصلی یکسان بوده و تغییرات در موارد جزئی رخ داده است، به طوریکه دانش‌ آموزان و داوطلبانی که کتاب‌های سال دوم و سوم دبیرستان را خوانده‌اند به راحتی با مطالعه کتاب‌های سال دهم و یازدهم، به تسلط لازم خواهند رسید و متوجه تغییرات جزئی آن خواهند شد.

برنامه ریزی کنکور 98 را از تابستان شروع کنیم .بهترین برنامه را برای شما طراحی کنیم

منابع کنکور 98 متفاوت ترین منابع 10 سال گذشته است

مشاوره های تحصیلی و انگیزشی با برترین اساتید کشور

بهترین و ماندگارترین روش های مطالعه در دوره ی کنکور را میتوان کارگاه آموزشی مشاوره کنکور قلمداد کرد

،با بررسی کارنامه کنکور از دوستانتان سبقت بگیرید کارنامه های کنکوری 96 و 97 برای شناخت بهتر شما

مستند های آموزشی (محصولات آموزش تصویری گیلنا ویژه کنکور)

چگونگی برگزاری کنکور سراسری 98

نباید فراموش کنیم که این کنکور سراسری که قرار است در سال 98 برگزار شود در واقع اولین کنکوری می باشد که پس از ایجاد تغییرات در مبنای کتاب‌های درسی جدید برگزار می‌شود و این مسئله برای دانش‌آموزان سابقی که با کتاب‌های نظام قبلی فارغ التحصیل شده‌اند و حال داوطلب شرکت در کنکور 98 هستند باعث سردرگمی می‌شود که آیا سوالات کنکور 98 بر مبنای کتاب‌های نظام جدید بوده و می بایست مجدداً کتاب‌های نظام جدید را تهیه و مطالعه نمایند یا می‌توانند با مطالعه کتاب‌های قبلی در کنکور سراسری98 شرکت کنند.

با مطالعه تاریخچه کنکور در کشور متوجه می‌شویم که در اوایل دهه 80 نیز چنین تغییری در نظام آموزشی بوجود آمد و کتاب‌های درسی دچار دگرگونی شدند و کنکور 81 نیز مانند کنکور 98 اولین کنکوری بود که براساس تغییرات بوجود آمده برگزار می‌شد . در آن سال سازمان سنجش و آموزش کشور برای برقراری عدالت آموزشی برای متقاضیانی که با نظام آموزشی قبلی فارغ التحصیل شده بودند این امکان فراهم شد که در کنکور با سوالاتی که از کتاب‌های خودشان طرح شده بود شرکت کنند یعنی برگزاری یک آزمون ولی با دو سری سوال مختلف. به این شکل متقاضیان نظام آموزشی قدیم این فرصت را تا دو الی سه کنکور بعدی داشتند تا شانس خود را برای ورود به دانشگاه از طریق کنکور سراسری امتحان کنند و این روند تا سال 83 تکرار شد. حال با تعمیم این اتفاق به کنکور سراسری 98 می‌توان پیش‌بینی کرد که در کنکور 98 نیز برای متقاضیان نظام جدید و نظام قدیم دو دسته سوال مطرح خواهد شد و تمامی داوطلبان در یک آزمون همزمان شرکت می‌کنند با این تفاوت که سوالات مطرح شده از بخش‌های مشابه در دو نظام آموزشی یکسان بوده و فارغ التحصیلان نظام آموزشی جدید در قسمت‌های غیرمشابه سوالات مجزایی خواهند داشت

طبق گمانه زنی‌های فعلی و تجربه‌ای که از کنکور سراسری به دست آورده‌ایم، همانطور که گفته شده در قسمت‌های مشابه دو نظام آموزشی سوالات یکسان و در قسمت‌های غیر مشابه سوالات مجزایی طرح خواهد شد. رئیس مرکز سنجش و وزیر آموزش و پرورش به طور قطعی اعلام کردند: در سال 1398 دو کنکور سراسری برگزار می‌شود، یکی از این کنکورها برای داوطلبان گذشته یا به عبارتی پشت کنکوری‌ها است که به "نظام قدیم" قلمداد می‌شود و دیگری مخصوص دانش آموزان فعلی است که "نظام جدید" می‌نامیم و گفتنی است که همه متقاضیان دقت کنند این طرح فقط در سال 98 اجرایی می‌شود .

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

رایگان

مشاوره کنکور

برای مشاوره تخصصی کنکور با اساتید گیلنا فرم زیر را پرکنید.ما با شما تماس می گیریم

Invalid Input

با گیلنا، کنکور آسان است

انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)

موسسه آموزشی کنکور آسان است در سال 1373 توسط استاد حسین احمدی برای کمک و ارتقا سطح علمی کنکور و همچنین موفقیت دانش آموزان که کنکور را در پیش روی دارند، افتتاح شد. استاد حسین احمدی با مدیریت موفق خود و گردآوردن استادانی جوان و در عین حال با تجربه باعث پیشرفت این موسسه و موفقیت های چشمگیری از جمله به دست آوردن رتبه های برتر کنکور شد

کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات گیلنا (کنکور آسان است)می باشد.
طراحی و پیاده سازیماهان تکنولوژی

فرم مشاوره رایگان

می‌توانید با تکمیل فرم زیر از مشاوره تحصیلی

رایــــگــــان و آنـــــلاین ما استفاده کنید

Invalid Input

با گیــــلنا کنـــکور آســــان است

Search